Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ревю на Samsung Galaxy Note 9
#1

 [Изображение: note9-product-black.png]

  Ревю на Samsung Galaxy Note 9.
Слушал съм много за Note серията, още от Samsung Galaxy Note 4, колко била добра и че са много различни от другите серии на Samsung, както и че изпъкват спрямо другите телефони, но досега не си бях взимал такава серия, и сега дойде момента да си взема.
 
1. Дизайн
Този дизайн на Samsung Galaxy Note 9 още на пръв поглед, си личи че е стилен и замислян, като се почне от стъклото, до алуминиевите акценти, правата форма, която вече малко телефони имат такава. Като цяло солиден телефон, с красив дизайн.
 
2. Производителност
Телефона се справя доста добре, и отговаря на флагманските си характеристики, имам доста приложения, към 30 и повечето от тях ги отварям винаги, телефона се справя прекрасно с тях. Няма никакво забиване и замисляне между отварянията, а като отвориш отново същото приложение, не се презарежда отново, поради това, че е с много RAM памет. Мислех си, че като мина от iPhone на Android, тоя ще е по-бавен, но си е като iPhone, спрямо бързина. След време ще видим, как ще е.
 
3. Камера
Камера е добра, на автоматичен режим се справя супер, няма забавяне. Двойното приближение без загуба на качеството върши прекрасна работа. Не съм си играл с ръчния режим, защото нямам време, но е добре, че го има, защото iPhone няма. Ето няколко снимки, които са от Google Photos, които не са минали през Snapseed, и различни ефекти, като яркост, контраст и наситеност, с които си редактирам снимките, които качвам в социалните мрежи, по простата причина, че няма смисъл от тях при такива снимки, защото нито съм на конкурс, нито ще се види телефона как снима.

[Изображение: 20190221-164034.jpg]

[Изображение: 20190210-125217.jpg]

[Изображение: 20181201-131028.jpg]
 
4. Батерия
Телефон с по-добра батерия не съм имал. Два дена си държи нормално, спрямо това което правя с телефона. Ако го натисна малко ще изкара 1 ден, но нямам това време, като цяло телефона ще издържи 1 ден, колкото и да го тормозите. Просто батерията му е 1 от най-силните страни. Поправили са си грешката спрямо предходния модел. Ето 1 screenshot, като се има предвид, че яркостта винаги ми е на 80%, или до червеното, не го надвишава, и че Always On Display е включен в повечето време от деня, и Wi-Fi ползвам както и 4G.

[Изображение: Screenshot-20190304-230805-Settings.jpg]


 
5. Дисплей
Повечето от вас знаят, че Samsung са с най-добри дисплей, и това е така. Телефона се вижда перфектно във всякакви условия. Например на слънце се вижда доста по-добре от iPhone 8, който имах. Тук OLED дисплея, си казва думата. Особено с черна тема, която започна да става модерна, не само от производителите на телефони, но и на приложения, става супер, като се има предвид, че черното се вижда много добре на OLED дисплей, и щади очите, а и пести батерия. Телефона е с най-добрия дисплей, които беше изместен от iPhone XS Max.
 
6. S Pen 
Писалката е запазената марка на тази серия. Тя придава на телефона стил, който с другите не могат да се похвалят. Аз не я ползвам, защото я пазя, и не ми се е налагало да я ползвам. Но е добре да знаеш, че я има. Също така сега има функции като пускане, превъртане, спиране на видео, смяна на слайдове на презентация, снимане с бутона на нея, вместо с този на телефона. Още повече, че в комплекта има щипка за изваждане на писеца, а и има няколко писеца, които са в комплект. С такива неща марката ми се издига в очите. Може да са дребни, но е помислено за всичко.
 
7. Защита
Пръстовият отпечатък е напреднал доста по отношение на хващане, сигурност и бързина. Samsung не се хвалеха навремето с добър пръстов отпечатък, спрямо тоя на Samsung Galaxy S5, който беше зле, после на Samsung Galaxy S7, с който оправиха нещата, а сега този съвсем го отвърдиха до такава степен, че е по-добър от на iPhone 8. Другите защити не съм ползвал, защото не са като Face ID и няма смисъл, но това трябва да се отбележи, че ги има поне.
 
8. Звук
 Звукът е идеален, мислех си, че след iPhone 8, звука няма да е на такова ниво, но той се оказа по-добър, особено като се включи Dolby Atmos режима. Samsung Galaxy Note 8 нямаше стерео звук, а тоя вече има, и това е напредък. Просто няма какво повече да искате от звука, толкова е добър.
 
9. Always On Display
Samsung първи въведоха Always On Display, който седи постоянно, и при тях тази функция е най-развита. Има всякакви дизайни, всякакви цветове, които можеш да променяш, даже може да слагаш и снимки. Може да избираш колко време да се показва, а сега има и функция да се показва само за 30 сек., като се побутне. Да, падат процентите на батерията, но ако искаш да гледаш на телефона колко е часа без да го включваш трябва да се съобразиш. 
 
10. Цена
За тези пари, които взех телефона, а те са колкото iPhone 8, получавам много. Мислех да си взимам iPhone XR, но той не е флагман като тези от S серията и Note, и си казах, че нищо че съм свикнал с iPhone, ще трябва да взема тоя, защото той има много повече екстри, и струва по-малко, и какъв трябва да си, за да го изпуснеш. А още повече като го сравняват моя с iPhone XS Max, аз да взема телефона с премахнати, и окастрени функции. Нямяше как да дам толкова пари за iPhone XS Max, като той освен повече актуализации и по-стабилна работа след време, няма с какво повече да изпъкне пред тоя. 
 
11. Допълнителни екстри
От много време Samsung имат функцията, когато исках да направих screenshot, да го направих с длан, това е по-лесно от начина с бутоните.
Също така, когато телефона е обърнат и някой те търси, да свети зелено, за да се вижда ако е без звук, и това се вижда особено по време на обръщането.
Когато си на някой контакт, не е нуждо да го набираш, направо си слагаш телефона на ухото, и той набира.
Жакът за слушалки и той е екстра, защото повечето телефони го нямат, а Samsung си държат на това.
Има водоустойчивост, която е с висока защита.
Има скенер за пулс.
Нотификациите много добре се виждат, индикатора е не е нито много малък, за да се не вижда, нито много голям, че да е грозно.
Има слушалки, които са разработени с AKG.
Има преходници, които някои телефони нямат, а това си е екстра.
Има допълнително тапи за уши, които да сменяш, ако се износят тези, с които са слушалките.
 
Недостатъци.
1. Дизайна е почти като на миналогодишния, но за мен това не е недостатък.
2. Идва с Android 8, а вече е излязъл Android 9, и те могат да го сложат, но го пазят за следващата S серия. За сметка на това Huawei Mate 20 Pro идва с Android 9, което си е бонус един Android.
 
Сравненията ги правих с iPhone 8, защото това беше предишният ми телефон.
 
 Изводи, които си направих, и ви препоръчвам, макар, че не съм аз човека, който е ползвал най-много телефони, за да се съобразявате с тях.
1. Почти нищо не спечелих като смених този телефон с iPhone 8. Освен по-голям дисплей, който ми трябваше, и още неща, с които мога. Тук искам да кажа, че сменянето всяка година на телефон няма смисъл, освен ако не ти е омръзнал. Никой не може да впечатлите, защото вече всеки може да си позволи такъв телефон.
 
2. Не можете да излъжете производителите. Та така че, ползвайте телефоните, които искате, и разбира се може да си купите.
 
3. Не робувайте на марки
Никой производител не се интересува, кой какъв телефон ползва, за да има за какво да имате все негов телефон. Това е една зависимост, която е добре да пренебрегнете, за да видите, че има и други марки, които даже предлагат по-добри неща.

Свободни сте да задавате въпроси.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 6 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • achodemo, centur, LimpBizkit, NaniG, pavkata88, trai40
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря за откровеното споделяне на нещата, които са ти харесали и сравнението с предишния ти iOS опит.



Разгледай:
- NFC - невероятни екстри: директно споделяне (bluetooth, wifi direct) и Плащане (не разбирам зо iOS се инатят са го отворят за разработчиците).
- Интилигентното заключване (Iris+face), което заедно с Fingerprint улеснява супер ползването и идентификацията чрез Samsung Pass във всички приложения.
- и много други ще откриеш

Ще се радвам да чета още впечатления в темата ти с течение на времето.

Приятни приключения с Note Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#3

Мерси, не исках да правя ревю, но просто си заслужава да се направи ревю за този телефон, той е страхотен. И просто нямаше как, аз не се задържам много с телефоните, защото ги сменявам през 1 година, но този мисля да изкарам по-дълго, защото не му намирам недостатъци. Дал съм обективно мнение. Защото  нито защитавам дадена марка, а си казвам всичко, а заради това става и хубаво ревю. Ревюта, ако така може да се нарече съм го правил, на база лични впечатления. Не съм тествал телефона, както правят тези по YouTube, защото нямам време, и някой път го ползвам повече, друг път по-малко. Но като цяло, мисля че добре стана.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Здравейте ''hazART". Писал сте като недостатък ,че идва с андроид 8 и няма да излезе 9 за него. Девятката излезе.
Цитирай
#5

Има в предвид, че когато излезе Note 9, вече имаше андроид 9.0, но те сложиха старата версия. И с полагащите му се два големи ъпдейта ще стигне до андроид 10. А ако в началото си беше излезнал с андроид 9.0 щеше да получи ъпдейт и до андроид 11.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#6

Точно

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Защо Galaxy Note 9 може би е по-добър от Galaxy S10 +: https://androidinsider.ru/jeto-interesno...y-s10.html

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)