Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

А5 2017 проблем с мрежата
#1

Здравейте!
Имам проблем със свързването към мобилната мрежа.от самосебеси телефона изписва че няма поставена сим карта.След рестарт се оправя.
Телефона е купуван от оператор(виваком)От там ми казаха,че имат проблем с 4G чиповете.Закупих си нов чип,но след 2 месеца проблема отново е на лице.
Въпроса е,някой има ли такъв проблем,за да знам дали ще се окаже апарата,а не сим картата?
Цитирай
Аксесоари
#2

На Виваком от около 18 месеца никакъв проблем с мрежата 4g чип но се ползва само на 3g.
Цитирай
#3

Същия телефон, същия проблем до преди няколко дена. Преди година пак така. И тогава и сега реших проблема по един и същи начин. Явно сим картата не прави хубав контакт с пластините в телефона. Изважда се СИМ, почистват се металните пластини, и понеже е по-тънка от слота където се поставя на гърба и залепих малко парче изолирбанд, за да я удебели. Предишния път това оправи проблема, сега наскоро пак. През пет минути, няма сим, няма мрежа, като телефона е в джоба или си на wifi може и да не разбереш, на който те търси си му дава заето .. Забравих да кажа, също съм на Вива

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
[-] 1 потребител изказва благодарност на memmfis за това мнение:
  • djsmiley
Цитирай
#4

Виваком имат проблем със самите сим карти. Аз залепих обикновено тиксо на гърба на картата, за да увелича дебелината и няма проблеми.
Цитирай
#5

И аз го имам този проблем един път ми смениха картата но пак се появи сега ще залепя и аз едно тиксо вива
Цитирай
#6

Потвърждавам, същия проблем на Виваком. Близо две години ту има сим карата, ту няма. Сменях сим картата 3-4 пъти и все си е тая. Ще взема да пробвам и аз да залепя едно парче за да удебеля картата леко.
Цитирай
#7

Аз имах същия проблем със старият ми телефон - A8 2018. Реших проблема като изпилих леко сим картата от едната страна, понеже като се загледах забелязах, че не влиза напълно в слота.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#8

Преди месец смених сим картата с нова ,  а със старата карах повече от години и преди и сега без проблеми !
Според мен проблема идва от това ,че сим картите Ви не правят добър контакт , решението да се залепи нещо и да се  види има ли ефект Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)