Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola RAZR (2019) - смартфон със сгъваем дисплей
#26

От Motorola обявиха, че смяната на счупен дисплей извън гаранция, ще струва само $299. Това е сравнимо с ремонта на дисплеите на по-традиционните смартфони. Например, новият дисплей Samsung Galaxy Note10 струва $279, Galaxy S10 е $269, Galaxy S10e струва $199, а на OnePlus 7T струва $154. Докато на Samsung Galaxy Fold смяната на дисплея ще излезе доста солена - $599.
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-11-14, 18:04:13)ronnie72 написа:  Всъщност ще струва около 1500$.
Ааа, мерси тогава. Не че и за 500 лева ще го взема. Big Grin

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#28

Цитат:От Motorola обявиха, че смяната на счупен дисплей извън гаранция, ще струва само $299
Интересно от останалото как се събират 1200 долара себестойност...
Цитирай
#29

Защо трябва да се събират?
Ти ако произвеждаш нещо и частите му струват 1000 лв., за 1000 ли ще го продадеш?
А техниката? А завода? А заплати? Лицензи, патенти, проучвания, маркетинг, печалба и още милион неща къде са в уравнението?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#30

Не само това, вие колко телефоните знаете със сгаваем дисплей и колко оттях се сгъват по този начин. Все пак е иновация, която де развива няма как да е евтино. Все пак са инвестирани пари  и в нея.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#31

Как така каква е идеята?! Телефона ще е компактен.

Ако наистина няма проблем със сгъвката на екрана,това ще е първата истинска иновация от няколко години насам при смартфоните.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#32

RAZR (2019) - пълна комплектация:


Rаzr cлyшaлĸи c UЅВ-С ĸoнeĸтop
Kaлъф зa aĸcecoapи, ĸoйтo ce yдвoявaнa ĸaтo чaнтa зa нoceнe нa тeлeфoнa
Cтeннo зapяднo ycтpoйcтвo aдaптep ТurbоРоwеr
UЅВ – С ĸaбeл
Жaĸ зa cлyшaлĸи пpexoдниĸ ĸъм UЅВ-С aдaптep
Πeчaтни pъĸoвoдcтвa и инcтpyĸции

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scorceni, Victormihov
Цитирай
#33

Няма да ина физическа сим карта, само е-сим
https://www.androidauthority.com/motorol...y-1054255/

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#34

От Motorola работата по посъздаването на гъвкавия дисплей, както и по механизма на пантата бе започната още през 2015 г.


За да се намали дебелината  на корпуса в смартфона са вградени две батерии с общ капацитет 2510 mAh. Те са намират в двете части на устройството и могат да бъдат заменени поотделно.

[Изображение: 7639930a0c69b6416d3a0c2614ec0c00-full.png]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#35

До тук ми изглежда като единственото смислено сгъваемо решение.

Изкарах от шкафа старата ми v3 razr моторола и се изкефих, колко по-удобно и приятно стои в ръката от сегашния ми П30, който дори не е с размера на лопатите, наречени Про модели.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#36

Най-големият му недостатък към момента/за България/е липсата на слот за сим карта! Работи само с е-сим! Към момента мтел се опитват да преминат на режим е-сим, но не сме узрели още. Не много устройства имат е-сим.
https://hi-tech.mail.ru/news/razr_esim/?frommail=1

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#37

Тц тц, хората на опашка стоят да броят 3000 лева за найлонов екран, ама на, няма къде да сложиш сим картата хахахахаха

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#38

Скъпи са и то много, и не бих дал повече от 2000лв за телефон, а те вече по 2500евро вървят.
И все пак мисля, че компактността и сгъваемите телефони се връщат.
Времето на фаблетите и огромните екрани е към своя край.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#39

Ми не точно, големи екрани с добра резолюция, батерии и мощни процесори щи се търсят заради игрите които се играят на телефоните, особено безплатните или такива със символични цени! Аз като игри не играя мога да ползвам и малък екран, както до скоро 5s. На много от потребителите на големи екрани не им се дават пари за нинтендо, плей стейшън или на майкрософтската конзола. Цъкат безплатно на комп или телефон. Извинявам се за отклонението, но се надявам китайците да не равалят марката моторола, и тя да си остане такава каквато я познаваме всички. Още си спомням цд 930 /бръмбъра/ не съм имал телефон с по-добър обхват. А картата е на чипа, затова не е необходим допълнителен слот! Липсата на такъв слот прави телефона още по-водонепропусклив/един отвор по-малко за влизане на прах и влага/ За скъпи.... да за нас са, защото сме бедни, но нормален европеец или американец с нискоквалифициран труд получава 11-18 евро/долара на час!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#40

Така е, да , на всеки му е скъп, а и не вижда смисъл от такъв телефон, защото още не знае дали ще изкара, колкото най-евтиния телефон, защото тази технолотия е нова. По-добре да си купиш за 2000лв. един скъп часовник или да идеш на екскурзия, което едното ще ти донесе удоволствие от носенето, а другото от преживяването, отколко да се вложат тези пари в нещо, както казах без реална гаранция, че ще издържи. Трябва да мине време, за да се докаже тази иновация, до тогава хората няма да гледат сериозно на тези телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

(2019-11-16, 14:37:40)pepy1 написа:  Ми не точно, големи екрани с добра резолюция, батерии и мощни процесори щи се търсят заради игрите които се играят на телефоните, особено безплатните или такива със символични цени! Аз като игри не играя мога да ползвам и малък екран, както до скоро 5s. На много от потребителите на големи екрани не им се дават пари за нинтендо, плей стейшън или на майкрософтската конзола. Цъкат безплатно на комп или телефон. Извинявам се за отклонението, но се надявам китайците да не равалят марката моторола, и тя да си остане такава каквато я познаваме всички. Още си спомням цд 930 /бръмбъра/ не съм имал телефон с по-добър обхват. А картата е на чипа, затова не е необходим допълнителен слот! Липсата на такъв слот прави телефона още по-водонепропусклив/един отвор по-малко за влизане на прах и влага/ За скъпи.... да за нас са, защото сме бедни, но нормален европеец или американец с нискоквалифициран труд получава 11-18 евро/долара на час!
Хайде пак митове и легенди. На Запад хората, дори и да не вярвате, не берат парите по дърветата. Нали не си мислите, че големите производители правят нисък и среден клас телефони заради България? Хората навсякъде си ценят парите. И като смятате заплащането на час, кажете колко струва една вечеря в хубав ресторант, колко е наема и т.н.
Като бях в Люксембург, страната с най-високата минимална заплата в ЕС над 2000 евро, седнах в едно ресторантче, в което бургера беше 25 евро.
Не ме разбирайте погрешно, при нас положението е зле, но повярвайте хората където и да е не си харчат парите с лека ръка. Затова марки като Дачия се продават все повече в Европа.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#42

Абсолютно, хората по света в развитите страни са масово със Шиаоми , стари самсунзи s7 или s8 или iphone 7/8.
Рядкост са хората дето плащат 2000-3000лв
Като iphone 11 pro max 512gb.
И пак ще кажа, няма значение от дохода.
Хората си ценят парите повече от всякога.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • arrogant
Цитирай
#43

Всичко зависи от начина на мислене! Аз също съм живял няколко години в чужбина. Там хората имат възможност, но имат и избор какво да изберат. А в България нямаме избор, защото нямаме възможност. Да ценят си парите, но и собствеността. Защо например един общ работних хули скъпите телефони, и не притежава такъв? Начина на живот му е такъв, че вероятността от счупване е голяма, а след това...Вярвам сте виждали хора със скъпи счупени телефони, които не ги сменят - ясно защо. Затова масово се купуват среден клас, постижим ценово в брой или на изплащане.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#44

Спомням си една колежка много се кефеше на Razr навремето.
То бяха едни префърцунени изваждания на телефона, едни пози...
Суета - те такава ще е таргет-аудиторията и на новата версия.
Че напоследък телефоните на всички производители изглеждат еднакво.
Трябва да има някакво изпъкване сред тълпата бройлери/хибриди Smile

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#45

Да бе да - масата ще си мисли- че си с някаква пръчка на 15 години.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#46

Не е ясно колко е по-пластмасов от сгъваемите си конкуренти, но за мен е ясно че удари в земята големите самохвалковци хуавей и самсунг!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#47

(2019-11-17, 01:20:09)arrogant написа:  Да бе да - масата ще си мисли- че си с някаква пръчка на 15 години.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Колко души в Бг ползват 15 годишни пръчки? Smile
Ретрото също е мода, не забравяйте. Висша при това.
Маркетолозите, особено задокеанските, са гурута.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#48

Производителят на сгъваемия дисплей на Motorola Razr стана ясен благодарение на публикация в китайската социална мрежа Weibo на вицепрезидента на групата BOE Вей Вей - именно китайската компания стои зад гъвкавите панели на новата Motorola: https://tech.sina.com.cn/mobile/n/n/2019...7754.shtml

 
Цитирай
#49

Ето колко ще струва Motorola RAZR в Европа: https://mobilebulgaria.com/news/motorola...-1599-evro

 
Цитирай
#50

Екстра. И с тази батерия тамън ще изкарва до обяд. Ама то за 3к какво да искаш повече?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)