Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoWi-Fi от Виваком
#1

Здравейте. След като подкарахме VoLTE на много телефони, благодарение на По-новите модели на Huawei, Samsung и т.н(не съм чел списъка, понеже не съм абонат) и поддръжката им от Vivacom сега е ред на втората услуга, която позволява да се ползва Wi-Fi при лош 4G сигнал:

В менюто на Xiaomi(нямам huawei подръка) e кръстена Make call using WLAN (Voice over Wi-Fi би трябвало да е или VoWifi, Wi-Fi voice.. ще видим дали и как ще се провизионира наличността на услугата) и съответно представлява използването на Wi-Fi мрежата за приемане и осъществяване на разговори, когато това е възможно.
За целта, трябват настройки, а поддържаните модели от Виваком към днешна дата са Mate 20 и Mate 20 Pro.
Повече тук:
http://www.vivacom.bg/bg/huawei-4g-voice...i-fi-voice
и тук:
http://nixanbal.com/vivacom-puska-usluga...prez-wi-fi


Честито, колеги!
[-] 6 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Marto.g, milenvn, Mondiso, plevel12, ubp, valdimi
Цитирай
Аксесоари
#2

Кода за активиране на Make calls using WLAN за Xiaomi e *#*#869434#*#*
За момента може да се активира само на първата симкарта. Процедурата по активиране на услугата на самата СИМ карта е позната вече от активирането на VoLTE.
За съжаление не съм на Виваком за да тествам.
[Изображение: 218601e705baba238c1cd6a82cce6771.jpg]
Цитирай
#3

Aз го имам като опция и на втората карта. но нека оставим собствениците на mate 20 и mate 20 про
да се изкажат по темата.
Цитирай
#4

Честито и от мен колеги! 

Интересно ми е каква иконка излиза при осъществяване на реален VoWiFi разговор? Също така работи ли услугата при самолетен режим и включено само Wi-Fi (симулираме липса на покритие от мобилната мрежа)? Моля при възможност да направите скрииншот по време на разговор. Благодаря!


Цитирай
#5

А от А1 няма ли да ни зарадват с някоя подобна услуга? Сори за спама



Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

Ето как трябва да изглежда иконката, скрииншота е от Pocophone използван в чужбина:


[Изображение: 25684305.jpg]


Но Виваком имат някакъв генерален проблем с платформата на Ериксон, която използват за VoLTE и VoWiFi. Колега с Mate 20 и активно VoLte споделя, че системата не му разрешава активация. Така и не сме видяли до момента реален скрииншот от разговор. Следователно за мен системата на Виваком в момента не работи за тази услуга:

"Услугата на виваком, както винаги е поредното изпълнение наречено: "на гол гъз - чифте пищови". Оказа се, че аз ползвам Хуятвей мейт 20 про, имам активно VOLTE, но се оказва, че когато изпратя смс за активация отново и на двете услуги от оператора получавам, че за моят модел не е възможно да се активират и двете услуги. Пълен парадокс, работещо ВОЛТЕ, а те ми обясняват, че го нямам. Излиза ми в менюто Vowifi, но реално не работи! Обаждам се оператор и там както винаги попадам на най-компететната /която се чуди защо е там/ и се оказа, че трябвало да си видя софтуерният ъпдейт. Е, софтуерният ъпдейт е ок, но истината е друга : ОПЕРАТОРА НЕ Е ОК! Всичко е един евтин пиар на поредната селска компания. И единствената причина, че стоя при тая /при това съм без срок на договора/ е в това, че предлагат неограничен мобилен интернет като услуга. НИЩО ДРУГО НЕ БИ МЕ ЗАДЪРЖАЛО ТАМ. Обслужване - гола-вода! Качество на разговорите в 3g или 2g мрежата е в под всякаква критика.Volte, меко казано не кореспондира с тази на Теленор. За съжаление, този профанизиран оператор така и не се научи на етика, компететност в лицето на служителите, които представляват оператора. Та, в близко бъдеще не виждам да оправят тази система която сега е качена. Слабо обучени служители - калпаво обслужване водят до нулеви резултати."


Цитирай
#7

Значи volte работи прекрасно. Тествано е дори с втори телефон. Та значи като звъня от мейта към p10 (и двата с активно volte) едвам съм.докоснал зелената слушалка и звъни телефона. Наистина качеството е доста добро. Не мога да кажа обаче същото и за vowifi. Доста безсмислена услуга. Може би ще свърши работа ако се даде да предпочита 4г мрежа, а не както съветват виваком да се предпочита wifi. При съвета на виваком ако се закачиш на кофти wifi разговора минава през wifi-то и яко накъсва. Тествано на метростанция к. Величков на някоквото wifi, което е налично. Като цяло не мисля да го ползвам това. Volte-то ми е напълно достатъчно.
P.S. 1.Не цитирайте разни некомпетентни хора моля.
2. Иконата не е таква на мейта. Просто вместо volte пише vowifi. Пак в правоъгълниче.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#8

Ето така изглежда за Мейт 20 Про.

Интересното е че преди 2 месеца, когато изпратих смс за VoLTE към Виваком и на мен ми връщаха отговор че услугата не е достъпна. Вчера пробвах отново след като видях темата и стана от 1-вия път и за 2-те неща. [Изображение: c47b91c940c35dee80cefacc5158dc18.jpg]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай
#9

Ето полезна статия за поддържащите VoWiFi телефони при английските оператори.
Просто за справка кой какво да очаква от своя телефон.
Аз с моя p10 lite засега само VoLTE от двата бг оператора, гледам поддържа и VoWiFi.
https://kenstechtips.com/index.php/wi-fi...Fi_Calling
Цитирай
#10

Интересно, но аз в менюто никъде не открих за активиране на тази опция. След активация от оператора ли се появява или ,чрез вкарване на код? На Теленор съм и явно ще почакам.

Huawei Mate 20 Pro / Lenovo Vibe Z2 Pro / Samsung Galaxy S9 Duos
Samsung Tab S 8.4 / Huawei MediaPad M5
Цитирай
#11

Теленор нямат VoWIFI, затова нямаш и в менюто.
[-] 2 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • doktorra, shumaher
Цитирай
#12

Успях поне в менюто да активирам на P10 Lite VoWi-Fi по този начин.

Телефона ми е руутнат и добавих в /vendor/bulild.prop следните редове:

# Debug Options
persist.dbg.ims_volte_enable=1
persist.dbg.volte_avail_ovr=1
persist.dbg.vt_avail_ovr=1
persist.dbg.wfc_avail_ovr=1

# Data Options
# Commented this line out as it was reported to break WiFi calling on some carriers. Not even sure if it's required to begin with.
#persist.data.iwlan.enable=true

# Radio Options
persist.radio.rat_on=combine
persist.radio.data_ltd_sys_ind=1
persist.radio.data_con_rprt=1
persist.radio.calls.on.ims=1


Видях информацията тук:

https://github.com/Magisk-Modules-Repo/v...ystem.prop

След рестарта се появи в менюто на P10 Lite менюто за vowifi.
Та продължавам да се боря с активация на сим картата, въпреки че ми беше активна в Мейт 20 про.
Възможно е и софтуера да не позволява.
С 388 съм двусимов вариант.[Изображение: 5af111255d5f8c752ba1676c207ef4da.jpg][Изображение: fe90911e70c1b378f3f941069fa86ab0.jpg][Изображение: 8858e0f67bcbcbc57f841cca132d5d93.jpg]
Цитирай
#13

1. За какво ти е това Vowifi? Плащаш на оператора за мобилна мрежа, а ще го разтоварваш като говориш през wifi?
2. Това го има само при виваком и врътки с активиране на един телефон и ползване на друг е малко вероятно да проработят.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#14

Колко хора така и не схванаха, че дори и когато си ползват Wi-Fi мрежата това не е обир на безценното от страна на оператора и отново използват ресурси и инфраструктура... Изключително неприятно е когато се начетеш на мнения как видиш ли тези разговори трябва да бъдат напълно безплатни и да не се таксуват, а не се замислят че за да говорят, този аудио поток минава през сървърите на оператора и нали някак трябва да бъде доставен до отсрещния телефон? Трафикът за един разговор е в толкова малки размери сравнен с днешния капацитет на интернет мрежите, че е направо комично някой да се свиди, че това е ощетяване към него от страна на телекома... Единственото, което се случва и разтоварване на мрежите, повишаване на качеството на разговорите и достъп до мобилна мрежа, там където покритието е слабо или липсва.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • doktorra, hgeorgiev, milenvn, nanobanano, petar37
Цитирай
#15

И колко wi-fi мрежи са с нстроен qos? Съмняваме твоята в къщи да е. Или ако отидеш на гости и разговора мине през wi-fi-то , а народа тегли торенти, гледа филми и кво ли не. И започне едно накъсване..... Да, ако се плзва в работата в корпоративна мрежа поддържана от професионалисти е ок. Ама през рутерчета за по 20 лева напънати на макс си е гавра...

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#16

Сега го пробвах на Mate 20.Работи без грешка.Дори в самолетен режим с пуснато wi-fi може да провеждат разговори.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на boboe за това мнение:
  • doktorra, GH0STFACE, plevel12, suffer
Цитирай
#17

Ясно, че телефона е от значение за тази услуга, но възможно ли е Galaxy s10e да няма тази опция?
Няма меню VoWIFI.
Според тази статия трябва да има уж:
https://www.xda-developers.com/samsung-g...specs/amp/
Едит: явно опцията я има при операторски ромове май.
Цитирай
#18

Има го, нищо не става. .


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#19

(2019-04-09, 18:08:12)hgeorgiev написа:  Ясно, че телефона е от значение за тази услуга, но възможно ли е Galaxy s10e да няма тази опция?
Няма меню VoWIFI.
Според тази статия трябва да има уж:
https://www.xda-developers.com/samsung-g...specs/amp/
Едит: явно опцията я има при операторски ромове май.
Аз не съм с операторски ром и я имам. Работи но не ми върши работа и не я ползвам.
Очевидно има някаква врътка между виваком и хуавей. Не е технически проблема. Маркетингов трик. След месец ще го има и за s10

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#20

С 210 версия на софтуера на Mate 20 не става активацията на Vowifi.
Търси си 187 за активация, което е меко казано малоумно.
Ня колега с p10 същото му казали от техн.отдел на Виваком.
Да даунгрейдне за да активира VoLTE.
Смях!
Цитирай
#21

Много странни съвети. Ако бяха от оператор на 123, да махнем с ръка. Но от техническият отдел....


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • plevel12
Цитирай
#22

Някой колега с Mate20 или P30 ще съдейства ли с конфигурацията на build.prop.(System/vendor/build.prop)
На който му е активно VoWiFi то.
Активирах си картата в p30 вече, имам в менюто vowifi и не тръгва.
Да погледна в тези модели как е при актквно VoWiFi.
Цитирай
#23

(2019-04-12, 15:30:01)plevel12 написа:  Някой колега с Mate20 или P30 ще  съдейства ли с конфигурацията на build.prop.(System/vendor/build.prop)
На който му е активно VoWiFi то.
Активирах си картата в p30 вече, имам в менюто vowifi и не тръгва.
Да погледна в тези модели как е при актквно VoWiFi.

На какъв телефон се пробваш да го пуснеш? Сега видях П10 лайт. След като телефона няма настройки за вовифи няма как да тръгне.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#24

Под настройки кои имаш предвид, в менюто или от Виваком?
В менюто имам.
Цитирай
#25

(2019-04-12, 15:57:57)plevel12 написа:  Под настройки кои имаш предвид, в менюто или от Виваком?
В менюто имам.
Разбира се, че настройките в рома позволяващи услугата да се използва.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • plevel12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)