Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoWi-Fi от Виваком
#26

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t
Имам това в менюто.
Volte то ми тръгва безпроблемно , без да е в официално поддържаните модели.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-04-12, 16:27:20)plevel12 написа:  https://r.tapatalk.com/shareLink?url=htt...are_type=t
Имам това в менюто.
Volte то ми тръгва безпроблемно , без да е в официално поддържаните модели.
Явно Хуавей са сложили настройки в телефони, които Виваком не са вкарали в системата си и можещи да активират услуга с смс.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#28

В няколко статии чета, че VoWiFi работи на всяка wifi мрежа по цял свят.
Руснаците казват това:

"Wi-Fi-Calling позволяет совершать звонки из сети Wi-Fi по всему миру по домашнему тарифу".

От Виваком естествено пишат, че не става извън България.
Не знам как работи, но в основата е VPN протокол по IPSec.
Та може да се окаже много стойностна услуга за пътувания в чужбина.
Естествено нашите оператори няма да са доволни от това Wink
[-] 2 потребители изказват благодарност на plevel12 за това мнение:
  • milenvn, seemore
Цитирай
#29

(2019-04-23, 10:13:52)plevel12 написа:  В няколко статии чета, че VoWiFi работи на всяка wifi мрежа по цял свят.
Руснаците казват това:

"Wi-Fi-Calling позволяет совершать звонки из сети Wi-Fi по всему миру по домашнему тарифу".

От Виваком естествено пишат, че не става извън България.
Не знам как работи, но в основата е VPN протокол по IPSec.
Та може да се окаже много стойностна услуга за пътувания в чужбина.
Естествено нашите оператори няма да са доволни от това Wink
Вероятно ще филтрират само към български ИП адреси. Не знам обаче дали с български VPN няма да се получи да говориш навсякъде с домашната си тарифа ... Но пък, преди да се свърже към Wi-Fi телефонът ти задължително ще е отчетен в роуминг и ще е направил връзка към местен оператор, така че дори технически да е възможно, операторите са измислили какви ограничения да сложат.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

Ми то не е задължително да е регистриран в мрежата на роуминг партньорите.Самолетен, VPN към домашния рутер и чао роуминг ограничения.

https://youtu.be/UMmV1AJNSGs
[-] 2 потребители изказват благодарност на plevel12 за това мнение:
  • milenvn, seemore
Цитирай
#31

(2019-04-23, 10:57:11)plevel12 написа:  Ми то не е задължително да е регистриран в мрежата на роуминг партньорите.Самолетен, VPN към домашния рутер и чао роуминг ограничения.

https://youtu.be/UMmV1AJNSGs
И как ще се регистрира с VoWiFi, ако преди това не е вписан в клетъчна мрежа? Все пак не е VoIP това (макар и да е, но това е друга тема).

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

С регистрация в България в мрежата на Виваком и пускане на самолетен режим.
Като условие е да не се регистрира изобщо в мрежата на никакъв роуминг партньор.
Свързвате се с wifi и сте готови.

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на plevel12 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#33

(2019-04-23, 10:57:11)plevel12 написа:  Ми то не е задължително да е регистриран в мрежата на роуминг партньорите.Самолетен, VPN към домашния рутер и чао роуминг ограничения.

https://youtu.be/UMmV1AJNSGs

Говорите и вие наизуст ! Ти опитвал ли си да търсиш отворени wifi мрежи като си на път извън бг ? Аз съм. Ами не е лесно да се намерят. А и никога не си сигурен дали не е някой ананас да ти източи данните. 
Ако толкова не ви се плаща руминг просто си взимаш една местна карта. обикновенно по целия свят (поне аз където съм бил) за 30-на лв имаш доволно минути и/или мб (зависи какво ти трябва понякога и двете) за цяла седмица. 
Защото иначе става малко евтини на брашното скъпи на триците: плащаш примерно 300 лв за билет и още няколко пъти по толкова за хотел и после губиш сумарно повече от ден та търсиш отворени wifi мрежи за да спестиш 30 лв. 
А ако пътуваш в ЕС и това дори не е нужно да правиш.
Цитирай
#34

Принципно си прав, аз само за бъзикане на функциите ми е, дали ще се ползва е друг въпрос.
Цитирай
#35

(2019-04-23, 10:13:52)plevel12 написа:  В няколко статии чета, че VoWiFi работи на всяка wifi мрежа по цял свят.
Руснаците казват това:

"Wi-Fi-Calling позволяет совершать звонки из сети Wi-Fi по всему миру по домашнему тарифу".

От Виваком естествено пишат, че не става извън България.
Та може да се окаже много стойностна услуга за пътувания в чужбина.

Факт. Много хора в нормалните западни страни и дори в Русия ползват масово VoWi-Fi  за безплатни разговори в роуминг. Оператора MTC в Русия дори рекламира тази възможност в своето приложение за смартфони без вграден VoWiFi.

Виваком може само да се опитат да ограничат потенциалните загуби. Но срещу български VPN не могат да направят нищо. Не случайно вече разшириха "ограничението" и може да се ползва всяка Wi-Fi мрежа в целият Европейски съюз! Което означава и всеки европейски VPN доставчик! Нека навлезе масово услугата и да се подкара на повече устройства, ще напиша специален гайд за целта Smile

Преди две седмици се върнах от почивка в Турция. В хотела, освен безплатният Wi-Fi в лобито предлагаха и платен, който покриваше не само всички стаи, но и ресторантите, басейна и дори собственият плаж на Средиземно море. На смешна цена- 5 долара за една седмица.  За сравнение Виваком ми искаха 50 лв. за същата тази седмица. Познайте на кой платих не само аз, но и всички гости на хотела!

Роуминга в сегашният си вид е обречен! Той се превръща в нещо като смс услугата- няма да изчезне официално, но реалната му употреба ще се сведе до минимум!


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • hgeorgiev, RiseOfTheLycan, seemore
Цитирай
#36

Честито на собствениците на P10 Lite, като мен, имаме вече WiFi Calling.
Също го добавиха и за P20 Lite.
На страницата на Виваком не присъства P10 Lite ,че е в официално поддържаните.Явно не пишат моделите от повече от две години.
P20 Lite също от днес.
Разговора се осъществява и в самолетен режим, по което дълбая от два месеца Smile

[Изображение: 9e50941275966532087d3e98cf70e5aa.jpg]
[Изображение: 85bcae82c6574b267a66b1a4b98b2fd9.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на plevel12 за това мнение:
  • milenvn, valdimi
Цитирай
#37

Интересно, че п20 про го няма, но още по- интересно е как правят подбора кой телефон да поддържа това.

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай
#38

При мен на P10 Lite го няма.

Искаш VoLTE/VoWiFi - смени телефона с нов! Тва им е логиката явно. Пратих sms за активация...ама нъц.
Цитирай
#39

(2019-06-07, 09:39:21)plevel12 написа:  Честито на собствениците на P10 Lite, като мен, имаме вече WiFi Calling.
Също го добавиха и за P20 Lite.
На страницата на Виваком не присъства P10 Lite ,че е в официално поддържаните.Явно не пишат моделите от повече от две години.
P20 Lite също от днес.
Разговора се осъществява и в самолетен режим, по което дълбая от два месеца Smile

[Изображение: 9e50941275966532087d3e98cf70e5aa.jpg]
[Изображение: 85bcae82c6574b267a66b1a4b98b2fd9.jpg]
С коя версия на p10lite се появява wi-fi calling? На 390 дори volte не се активира. Има я опцията, ама виваком връща смс, че не може да се активира.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#40

И двете услуги трябва да са активирани в поддържани телефони.
Аз съм ги активирал в S8 и в P30.
За wifi calling телефона трябва да е руутнат и да е инсталиран VoEnabler от Magisk модулите.
Можете вместо с VoEnabler, да добавите в /cust_spec/prop/local.prop

следните редове:

ro.config.hw_volte_on=true

ro.config.hw_vowifi=true

ro.config.hw_vowifi_mmsut=true

ro.config.hw_volte_dyn=false

ro.config.hw_volte_show_switch=true

ro.config.hw_volte_icon_rule=1


Странното е , че си с поддържан телефон!
Цитирай
#41

Ясно, значи трябва картата да мине през мейта за да тръгне на p10 lite. Иначе лайта не е рутван и няма и да бъде. А wifi calling няма да трябва там.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#42

(2019-06-16, 12:44:01)azcv написа:  Ясно, значи трябва картата да мине през мейта за да тръгне на p10 lite.
Точно така!
Цитирай
#43

Когато си купих п30 лайта, булката във Виваком ми сложи картата и си пусна volte, wi fi calling и всички такива глупости. Честно казано разлика усещам единствено, ако човекът от другата страна има пуснати тези неща. И донякъде е хубаво, че когато говоря по телефона и съм с пуснат 4G, мобилните данни си остават на 4G. Ако ги нямате, не е болка за умиране.. Smile

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

И аз не разбирам този "hype" във форума за въпросните екстри. В някои теми даже се изумявам какви неща се измислят от някои хора, за да измамят операторите, за да им активират великото VoLTE.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#45

Volte за мен не е екстра е нощо нормално и задължително. Абсурдно е да е ограничено само за телефони с цена 1000+. Превключването между 4г и 3г е досадно, а и понякога може да доведе до това ако те търсят да даде, че е изключен телефона.
Vowifi си е вече екстра с ограничена употреба. Например да излъжеш оператора в някоя държава с много високи цени за роуминг. В нормална градска среда е неприложимо.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 2 потребители изказват благодарност на azcv за това мнение:
  • milenvn, plevel12
Цитирай
#46

(2019-06-16, 15:03:12)gurcayy написа:  И аз не разбирам този "hype" във форума за въпросните екстри. В някои теми даже се изумявам какви неща се измислят от някои хора, за да измамят операторите, за да им активират великото VoLTE.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Първо - нормално е като плащам 50 лв. месечна такса да искам да използвам това, което може да ми предложи мрежата, а и след като у-вото ми поддържа дадена технология, а оператора я предлага защо да не се възползвам от нея? Нима не плащам редовно и без ден закъснение?

Второ - лично аз не съм стигал до никакви трикове за моя P10 Lite. Просто преди 2 дни им писах от вградения мейл на my.vivacom.bg със запитване може ли да ми се пусне VoLTE, при положение, че у-вото го поддържа, и след 20 минути го имах активирано.

Разликата е очевидна - повечето време към момента съм на затворено в сграда, и макар, че имам добър обхват и на LTE, и на 3G, превключването след разговор понякога (зависи къде съм по етажите) отнема над минута, а през това време може да те търсят. Отделно, че има и едни редки случаи да мине на edge /2G/ ако вдигна в асансьор, а иначе 4G си има навсякъде. Просто се налага да "мята" мрежи.

Сега виждам разликата - без значение от положението ми в сградата телефона стои на 4G вкл. по време на разговор, интернета работи със 4G скорост (понякога водя 40-50 мин. разговор и се налага да проверявам дадена инфо по време на този разговор - скороста ми е от значение) и пести батерия заради липсата на нужда от превключване между мрежите.
[-] 4 потребители изказват благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • milenvn, plevel12, valdimi, VitaminX
Цитирай
#47

Здравейте,
Имам един рядък телефон - Fxtec Pro1 (рядък, но пък с клавиатура Wink)
Като вляза я менюто *#*#4636#*#* и VoLTE Provisioned ми е DISABLED и OFF. Обадих се на оператор, казах им да ми включат VoLTE и операторката се облещи като чу името на телефона. Каза ми, че VoLTE е позволено само за whitelisted популярни телефони. Каза, че ще предаде на "техническия отдел" за моят телефон, но няма гаранция че ще бъде whitelist-нат или че въобще ще ми се обадят. И не ми се обадиха...
Въпроси:
1. Защо са на принципа на whitelist, не могат ли да позволят VoLTE на всички съвместими телефони?
2. Мога ли от моя страна да направя нещо? Ако сменя СИМ картата с по-нова ще ми се енейбълне ли VoLTE Provisioned? Аз в момента съм с 4G СИМ карта, но при обаждане сваля на 3G.
3. VoLTE подобрява ли осезаемо качеството на разговора?
Благодаря.
Цитирай
#48

Има обща тема  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=71642 тази е за Мате 20.Нашите оператори не пускат на всички модели които потдъжат VoLTE услугата,не знам защо.Аз съм на А1 и питах в офиса защо не ми е активна,отговориха ми че може би по късно ще е налична и за други устройства,знам че на Самсунг С10 и на Huawei P40 я има.
Цитирай
#49

     

Привет колеги, при мен го пуснах VoWIFI на Виваком, със съобщение за стартиране на услугата...

Много странно, VoWIFI вкъщи на Wi-Fi работи перфектно, отидох при един приятел на гости, телефона автоматично се върза към неговата WiFi мрежа, но вече не ми изписва VoWIFI..... Някакви идеи?

lutziferr™  HUAWEI   MATE 20 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)