Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

Колеги за ми8 някакъв начин за активация има ли?
Цитирай
Аксесоари

(2020-01-13, 20:12:26)Mcl написа:  Колеги за ми8 някакъв начин за активация има ли?

Погледни пост 163. Общо взето руут достъп трябва и ще може да се сложат файловете нужни за регистрация в ims през wifi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Mcl
Цитирай

Чисто информативно да кажа Ми9 лайт както се знае вече има настройки за услугата, но в конфигурационен файл има забрана за регистрация в ims, когато е на самолетен режим. Да не се чудите защо не работи в такъв режим. Може да се оправи с руут достъп и лека редакция на overideconfig файла, който е  в профила. Същото се отнася и за redmi к30 5g, понеже и там има профил на Виваком и същата забрана за регистрация при самолетен режим.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Чисто информативно.. БЕЗ да правя каквито и да са гимнастики, свързах се с wifi на един хотел в Турция, като имам активна vodafone турска карта за интернет (но е изтекла и има само покритие)... без да минавам в самолетен режим... Хоп икона на  VoWiFi.... ето и снимки Smile  (само да кажа, че в Бг съм на виваком и няма такава екстра, дори с смс.
               

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

За инфо, по някаква причина виваком ми бяха деактивирали vowifi.
Флашвах, кво ли не правих, докато не сложих картата на п30 про и видях, че не е активно.

След 10 мин разговор с 121 и куп "офлянквания" го активираха. Обаче смс на 1701 с check - казва, че vowifi не може да се активира, а реално е активен в момента Smile

Mi Note 10, работи след флаш с efstools.
Цитирай

Виваком явно не са насно с техниката с която разполагат. Имат страшно много бъгове напоследък и автоматизираните им услуги блокират до рестарт. Имам вече известни загуби причинени от тази им осакатаена производителност. Явно вече нямат специалисти, които адекватно да се справят с проблемите им. А тези от 123 са като радио точки . На 20 различни въпроса един и същ отговор.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • emzo, milenvn
Цитирай

Моята вива е служебна (121) и една идея по-малко глупости бръщолевят там, а и аз директно искам техническия отдел.
Цитирай

Активиран vowifi на mi mix 3 5g, пишете го в списъка ,Big Grin Като се прибера от работа ще пробвам как работи.
[-] 2 потребители изказват благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • Be6i4, milenvn
Цитирай

(2020-04-09, 14:23:14)didkobanditko написа:  Активиран vowifi на mi mix 3 5g, пишете го в списъка ,Big Grin Като се прибера от работа ще пробвам как работи.

Е да телефона си има системното приложение за смяна на операторския профил. Ако имаш root достъп ще може да пуснеш и EVS кодека.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-04-09, 14:23:14)didkobanditko написа:  Активиран vowifi на mi mix 3 5g, пишете го в списъка ,Big Grin Като се прибера от работа ще пробвам как работи.

Благодаря колега! Модела е добавен в списъка, заедно с Mi Note 10.


Цитирай

След проверка в IMS status, обаче, ми показва, че функцията не е активна. Нещо от версията на Андроид може ли да е или по-скоро версията на MIUI?
Цитирай

Да споделя само, архива постнат от колегата @batala, по-назад в темата, НЕ активира VOWIFI на MiNote10 с локализиран (Xiaomi.eu, mi-room и др.) фирмуер.


Този от темата в 4пда за Ми8 обаче работи отлично. Не съм си играл да сравнявам, кое, как и защо. Само споделям, ако иска колегата да погледне.
Цитирай

(2020-04-10, 09:01:46)emzo написа:  Да споделя само, архива постнат от колегата @batala, по-назад в темата, НЕ активира VOWIFI на MiNote10 с локализиран (Xiaomi.eu, mi-room и др.) фирмуер.


Този от темата в 4пда за Ми8 обаче работи отлично. Не съм си играл да сравнявам, кое, как и защо. Само споделям, ако иска колегата да погледне.
Странно сменил съм само два файла за настройка на кодека , а той е и за двете услуги и не съм пипал по другите файлове. Все пак ще погледна.
П.С Абсолютно всичко е еднакво с изключение на подменените файлове в папката efsprofiles.
Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Xiaomi Redmi Note 9S е добавен в списъка за VoLTE и освен това е с фабрична поддръжка на VoWIFI от Виваком. Само въведете кода и услугата тръгва   Storstark


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, pocko, ronnie72, suffer
Цитирай

От две седмици съм с Mi A3, още като го взех се обадих на оператор и може би попаднах на свестен такъв защото ми активира VoLTE и VoWIFI на Виваком. След въвеждане на двата кода всичко тръгна без проблем и мога да провеждам разговори по двете мрежи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bezgramoten за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2020-04-26, 18:43:21)bezgramoten написа:  От две седмици съм с Mi A3, още като го взех се обадих на оператор и може би попаднах на свестен такъв защото ми активира VoLTE и VoWIFI на Виваком. След въвеждане на двата кода всичко тръгна без проблем и мога да провеждам разговори по двете мрежи.
Мммм сигурнен ли си, че vowifi работи? Индикацията при А3 за volte е икона hd. За vowifi трябва да е нещо по-различно

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Колега, бихте ли тествали VoWiFi в самолетен режим? Включете самолетен, след това пуснете ръчно само WiFi и пробвайте да проведете разговор.


Цитирай

Точно това направих и работи. Само, че не се показва никаква икона за Vowifi
Цитирай

(2020-04-26, 21:17:54)bezgramoten написа:  Точно това направих и работи. Само, че не се показва никаква икона за Vowifi
С набиране на *#*#4636#*#* ще излезе меню, от което се избира информация за телефона (ако имаш две сим карти ще има за отделните карти) и там трябва да има ims status в допълнителното меню, където пише дали е регистриран телефона за volte или vowifi.[Изображение: a50f33fc6737a78d123178cad5371c15.jpg][Изображение: 0b1fc967c1bce2d721162229994f00f4.jpg]

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-04-24, 18:50:56)milenvn написа:  Xiaomi Redmi Note 9S е добавен в списъка за VoLTE и освен това е с фабрична поддръжка на VoWIFI от Виваком. Само въведете кода и услугата тръгва   Storstark
Почти сигурно на xiaomi.eu ще трябва ръчно да го активираш след всеки ъпдейт.
Цитирай

(2020-04-27, 07:48:41)emzo написа:  Почти сигурно на xiaomi.eu ще трябва ръчно да го активираш след всеки ъпдейт.
Кое да активира при положение, че в телефона има операторски профил на виваком и след ъпдейт пак ще се зареди той? Единственото, което евентуално може да изчезне са самите суичове от менюто на телефона, но и това е малко вероятно освен ако не прави чиста инсталация. И да изчезнат пак се пускат с въвеждането на кодовете.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Xiaomi.eu е базиран на чайна ромовете, там профила го няма.
Цитирай

(2020-04-27, 08:41:09)emzo написа:  Xiaomi.eu е базиран на чайна ромовете, там профила го няма.
Модем файловете , съответно операторските профили са еднакви без значение какъв е рома. Поне при куалком телефоните е така.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Колега, нищо лично, но вече писах в темата - Mi Note 10 с европейски ром - out of the box.
С локализиран фирмуер - .еу, ми руум - иска флашване и не тръгва с твоя архив, а с този от 4pda mi8 темата.
Същото ще е и с Note9s - чакаме колегата да потвърди или отрече след 5-6 дни.
Цитирай


А когато е на VoLTE си се показва иконка HD


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)