Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

(2020-04-27, 09:15:23)emzo написа:  Колега, нищо лично, но вече писах в темата - Mi Note 10 с европейски ром - out of the box.
С локализиран фирмуер - .еу, ми руум - иска флашване и не тръгва с твоя архив, а с този от 4pda mi8 темата.
Същото ще е и с Note9s - чакаме колегата да потвърди или отрече след 5-6 дни.

В note9s има профил на виваком и той ще се зарежда всеки път когато му е сложена тяхна сим карта. И този профил ще го има без значение от рома дали е китайски или глобален. Mi note 10 няма профил на виваком, но активния такъв при сложена сим карта на оператора има файлове само за регистрация за разговори през 4г мрежа. За vowifi има нужда или от смяна на профила или от наливане на файловете нужни за регистрация през wifi.

(2020-04-27, 09:46:42)bezgramoten написа:  
А когато е на VoLTE си се показва иконка HD

От снимката горе в дясно трите точки трябва да има за ims status като моята снимка. Там ще пише със сигурност дали има регистрация за разговори през wifi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари

Пак не ме четеш, колега!
Ми ноут 10 с европейски ром - работи от кутията.
Същия с локализиран, базиран на китайски седмичен ром - не.
Цитирай

(2020-04-27, 11:29:43)emzo написа:  Пак не ме четеш, колега!
Ми ноут 10 с европейски ром - работи от кутията.
Същия с локализиран, базиран на китайски седмичен ром - не.

Е аз гледам, че и в двата рома профила на Row commercial зареждащ се като се сложи сим карта на виваком няма възможност да се регистрира за vowifi, както и на всеки един друг телефон xiаоми, който няма профил на виваком.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

След големият спор да видим финалният резултат при Ноте 9s с xiaomi.eu ром. VoLTE тръгна веднага, VoWiFi- не. Явно това е характерна черта за тези ромове.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай

От доста време ползвам Mi room ром на 9T - В момента е Miui 12 beta. Тия дни ми се наложи да сложа вивакомската карта в него и vowifi запали сам. Явно руснаците са го "пипнали".


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Как точно да извърша обаждане?[Изображение: 738f2d11552aad6eb6f7647d450b6759.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-06-23, 08:28:16)blood_of_king написа:  Как точно да извърша обаждане?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Без самолетен режим работи ли услугата? Телефона има софтуерна забрана (настройка в модема) за регистрация за услуга vowifi в самолетен режим. Питал си и в тема за volte, но за тази услуга трябва връзка с мобилната мрежа, каквато няма поради включения самотелен режим.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Имам активиран Обаждане през Wi-Fi и пробвах разговор, но нищо не става. Изпратих СМС на номер 1701 с текст START WiFi и получих съобщение, че не може да се активира.
Обадих се на Оператор и той каза, че телефона не е в списъка с поддържани устройства, но въпреки това ми изпратиха съобщение, че услугата ми е активна и да тествам. По-късно като се прибера ще пробвам и ще пиша за резултата.
Цитирай

Някой успявал ли е да го активира този VoWiFi на mi 9t че нямах време да прочета всички постове
Цитирай

(2020-07-15, 19:26:30)Chichomitkoo написа:  Някой успявал ли е да го активира този VoWiFi на mi 9t че нямах време да прочета всички постове
За този модел трябва или да се смени операторски профил или да се налеят файлове в EFS дяла позволяващи на телефона да се регистрира и да работи услугата. И при двата случая се изисква root достъп.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

(2020-07-15, 19:32:58)batala написа:  За този модел трябва или да се смени операторски профил или да се налеят файлове в EFS дяла позволяващи на телефона да се регистрира и да работи услугата. И при двата случая се изисква root достъп.
Не става за аматьори значи  Big Grin Мерси все пак за бързия отговор
Цитирай

Повече от 2 години след появата на темата за VoLTE и изпращане на инфо до Виваком за безпроблемното пускане на VoLTE и VoWiFi на телефоните Xiaomi, оператора най-после добави първият Xiaomi модел в списъка с официално поддържани модели. Това е Note 9 Pro, необходимо е да ъпдейтнете до последна версия V11.0.6.0.QJZEUXM. Линк към страницата на оператора за модела: https://www.vivacom.bg/bg/xioami-4g-voic...i-fi-voice

[Изображение: 31886155.jpg]

Дано добавянето на нови модели да става по-бързо!!


Цитирай

(2020-04-27, 09:15:23)emzo написа:  Колега, нищо лично, но вече писах в темата - Mi Note 10 с европейски ром - out of the box.
С локализиран фирмуер - .еу, ми руум - иска флашване и не тръгва с твоя архив, а с този от 4pda mi8 темата.
Същото ще е и с Note9s - чакаме колегата да потвърди или отрече след 5-6 дни.

Само за потвърждение, дали правилно съм схванал за Mi Note 10: под европейски ром оригиналния EUXM ли визираш или на xiaomi.eu ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Out of the box, няма как да е с xiaomi.eu Smile
Цитирай

На poco f2 pro може ли да се активира vowifi? И ако се ползва телефона с 2 карти, една от която е с активен vowifi, дали ще може да се получават повиквания и на нея, ако по другата се говори?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2020-10-10, 09:53:35)android_97 написа:  На poco f2 pro може ли да се активира vowifi? И ако се ползва телефона с 2 карти, една от която е с активен vowifi, дали ще може да се получават повиквания и на нея, ако по другата се говори?

Ще тръгне с активирана услуга  на сим картата на друго място и само и единствено с официалния европейски ром.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Точно затова питам, за да знам дали да търся съвместим телефон на който да активирам услугите. Питам и защото не го видях в списъка на първа страница.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

POCO F2 Pro е добавен в списъка. Всички модели, в които е добавен профила на Виваком във модема, е необходимо да бъдат с официалният ром за Европа- EEA, за да тръгне VoWiFi.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • android_97
Цитирай

Хубаво redmi note 9pro, ама два часа вече се мъча да активирам vowifi не става ,volte работи.Картата е активирана отдавна софтуера е ъпдейтнат.
volte работи още от преди време???

Изпращам смс на 1701 отговора е че vowifi е вече активно?
Цитирай

(2020-10-11, 19:54:03)tibuzdrev написа:  Хубаво redmi note 9pro, ама два часа вече се мъча да активирам vowifi не става ,volte работи.Картата е активирана отдавна софтуера е ъпдейтнат.
volte работи още от преди време???
Софтуера последния ли е? V11.0.6.0.QJZEUXM т.е. официалния европейски стабилен ром?

Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Същия е , вчера е ъпдейтнат.
Цитирай

(2020-10-11, 20:09:06)tibuzdrev написа:  Същия е , вчера е ъпдейтнат.
Явно ще трябва да се караш с оператора. Какъв е смисъла от този начин на активация при положение, че великата им система не засича какво устройство изпраща смс за активиране.....
П.С. А опцията за пускането на обаждания през wifi появи ли се в менюто след ъпдейта?

Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-10-11, 20:22:25)batala написа:  П.С. А опцията за пускането на обаждания през wifi появи ли се в менюто след ъпдейта?

БЯХ го активирал преди това, в менюто го имаше и преди ъпдейта,след това  disable  enable с смс ,не става.
Sent from my Ericsson R320s via WAP browser.
Цитирай

Обадете се на оператор. Системата им е бъгава, спор няма.


Цитирай

Някой друг с xiaomi redmi note 9 pro да пробва активация на volte и vowifi,с изпращане на смс на1701.
След ъпдейт V11.0.6.0.QJZEUXM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)