Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

На poco f2 pro не успях да подкарам vowifi. Активирах картата в huawei p30 pro, там си излезе VoWiFi до обхвата, смс-а също потвърди че е активиран, но като върнах картата в покото си работи само VoLTE... Разбира се в настройките всичко е както трябва.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-10, 01:16:59)android_97 написа:  На poco f2 pro не успях да подкарам vowifi. Активирах картата в huawei p30 pro, там си излезе VoWiFi до обхвата, смс-а също потвърди че е активиран, но като върнах картата в покото си работи само VoLTE... Разбира се в настройките всичко е както трябва.

Коя е версията на софтуера и най-вече европейски или глобален ром?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Става въпрос за телефона а приятел, но вече не е при мен. В интерес на истината забравих да проверя с какъв ром е. Но щом не е станало, явно е с глобален.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Здравейте. И аз използвах кодовете за активиране на Volte и Vowifi на Poco x3 но само Volte се работи. Картата я активирах на P 30 lite. VIVAKOM


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на st681 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2021-01-12, 10:47:47)st681 написа:  Здравейте. И аз използвах кодовете за активиране на Volte и Vowifi на Poco x3 но само Volte се работи. Картата я активирах на P 30 lite. VIVAKOM

Има явно някакъв проблем с профила в телефона. Понеже и официалния телефон Redmi Note 9 pro вече е свален от сайта на Виваком и съответно вече не е съвместим. Имаше и допълнителна редакция на профила на оператора в последните ъпдейти на Ми10т серията може и затова 9 про да е свален от сайта засега.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

VoWiFi то вече е активно на ноут 9 про след днешния ъпдейт, остав голямото но че не работи телефонията ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

включил си самолетен режим, няма как да имаш телефония (ако това е проблема, де, че не става много ясно от написаното)...
Цитирай

На Redmi Note 8 Pro си работи телефонията на самолетен режим с VoWiFi.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Работи през Wi-Fi, но не през мрежата на оператора. Това е идеята на VoWi-Fi, aко няма покритие от оператор, но има налична Wi-Fi мрежа да имаш възможност да се обаждаш.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2021-01-30, 23:41:28)bat.krasi написа:  VoWiFi то вече е активно на ноут 9 про след днешния ъпдейт, остав голямото но че не работи телефонията ?
T.e. виждам, че не са работили входящи разговори от друга мрежа и сега пак е така?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Преди изобщо не правеше връзка през WiFi, сега я прави, звънят ми, вдигам но отсреща не чувам нищо, нито мен ме чуват, пробвам да звънна на човека до мен, звъни му телефона, вдига ми и прекъсва при него а на мен ми показва че още избира, по важното е това ,че ксаоми се опитват да решат проблема на този модел със ВоВиФи то
Цитирай

На Mi 11 с смс го активирах. На Виваком съм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mcl за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Redmi Note 10


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на izibizi за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

И аз да споделя. На Виваком съм с телефон Mi 9. Изпратих SMS за проверка и ми върна отговор че телефона не се поддържа. В опциите на телефона нямаше превключватели за VoLTE и за VoWiFi. Използвах кодовете намерени из форума и след това вече превключвателите се появиха, цъхнах ги но отново нищо. Пратих два SMS за активация на VoLTE и VoWiFi върна ми отговор че не става. Тези смс си явно вече са биле излешни. Извадих сим картата и я поставих в Xiaomi Note 10 pro. Веднага ми дойде смс че услугата VOICE OVER 4G е активирана и трябва да рестартирам телефона. Изпратих отново два смс за активация и ми върна отговор че и двете услуги са активирани. Върнах картата в Mi 9 и VoLTE иконата веднага се появи горе в дясно до индикатора на сигнала. Пробвах да набера телефон с работещо VoLTE и ми изписа HD към името на абоната и номера след набирането. Разговора е с чувствително по добро аудио качество. Като набирам телефони без активирано VoLTE не ми изписва HD а разговора си е с обикновено качество. Също интересен ефект е че като натиснеш слушалката за избиране но веднага я затвориш на търсения абонат се появява веднага пропуснат разговор без да е успял да позвъни даже телефона, явно избирането става моментално. За съжаление VoWiFi иконата така и не се появи и не съм успял да осъществя разговор през WiFi мрежата. Не ми липсва това защото съм скептичен относно възможностите на повечето WiFi мрежи за качествено прекарване на сигнала. В резюме ще кажа че явно всички телефони с възможност за VoLTE могат да го ползват но оператора ограничава тази им способност по неизвестни за мен причини. Не съм осъществил до сега разговор с VoLTE абонат различен от Виваком защото не познавам такъв. Горещо препоръчвам да си активирате услугата защото качеството е наистина добро на аудиото. Относно кодовете. Пробвах ги и от Note 10 pro. На Mi9 след последния символ натисках слушалка и тогава се изпълняваха, а при Note 10 pro след последния символ се изпълняваха автоматично без натискането на слушалка. При Note 10 pro ми връщаше при първо изпращане check is disabled. при второ check is enabled. Явно тези кодове забраняват проверката на поддържан телефон и направо активират функцията ако я поддържа телефона. Разбира се това не активира услугата защото това прави оператора само ако види поддържан телефон отсреща. Добре е че оператора не проверява после телефона защото щяхме да ползваме VoLTE " ама друг път "  Big Grin Честито на успелите и ако някой открие лек начин за подкарване на VoWiFi да споделя.
VoLTE * # * # 86583 # * # *
VoWIFI * # * # 869434 # * # *
Ето и кодовете за активация на функциите там където не се появяват в менюто.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на teolisie за това мнение:
  • Be6i4, oxuboxu
Цитирай

Подкарах на Поко х3 Vo wifi
Цитирай

(2021-06-09, 17:19:51)st681 написа:  Подкарах на Поко х3 Vo wifi

Директно ли тръгна или трябваше root? Т.е. само с въвеждането на кода.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Сложих кодовете после сим картата я сложих на друг телефон на P30 на хуавей. И след това пратих смс на Виваком и се активираха. Върнах картата в моя и всичко тръгна

Но и версията на MiUi трябва да 12.08 ..
На 12.06. имаше само Volte

А преди два дена пуснах смс на 1701 и след като изписа че не поддържа Volte i Wowifi и рестартирах телефона и се появи Wowifi направих и разговор всичко е 6.
[-] 2 потребители изказват благодарност на st681 за това мнение:
  • oxuboxu, teolisie
Цитирай

При мен версията е 12.05 и вероятно за това VoWiFi не тръгва.
Цитирай

(2021-06-10, 07:54:57)teolisie написа:  При мен версията е 12.05 и вероятно за това VoWiFi не тръгва.

Не е свързано с версията на миуи. Ми9 няма профил на Виваком и затова работи само volte със стандартно активирания профил в модема на телефона. Трябва да има някъде в темата назад как се сменя профил с вграденото (скрито) приложение за смяна на профили. След смяна на профил ще тръгне и vowifi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Има значение версията на MIUI. И покох3 няма профил във Виваком но Volte i VoWifi работят вече
Цитирай

(2021-06-10, 16:44:58)st681 написа:  Има значение версията на MIUI. И покох3 няма профил във Виваком но Volte i VoWifi работят вече

Профил телефона има, но в него не е разрешено да излизат опциите в менюто на телефона и затова не тръгват услугите.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Не знам виваком как ги пускат тези услуги но веднага ще дам пример с два телефона на самсунг А40 и А50 които лично съм тествал и работят с volte и vowifi въпреки че в сайта на виваком ги няма като поддържани модели.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Redmi Note 9 към Теленор си му се появи VoLTE без никакви настройки.
Дори на Теленор не съм се обаждал за активация.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Успешна активация на Redmi K40 Pro само с код и без проблем!

Sent from my Redmi K40 Pro using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай

Изчетох темата, но не намерих решение за redmi note 7 в мрежата на виваком. На телефона и двата сима всичко е активно и въпреки това voWiFi не тръгва. От виваком ме въртят в кръг и никакъв съпорт. Някой с решение? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)