Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!
#26

Излиза ,че реално Хуауей ен най-технологичната компания в телекомуникациине и монополиост в използването на нововъведенията в тази област. Има явна дискриминация спрямо много други марки и би трябвало комисията отговаряща за това да се самосесира. Лично на мен това ми се се струва много нередно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
Аксесоари
#27

Четох, че и ims трябва да се добави тук. Не успях са активирам vowifi през смс и оператор на mate 20 pro и p30pro... виваком са тъпаци! [Изображение: 205e4ead64f4d15923269de6bcfe2f4b.jpg]
Цитирай
#28

(2019-04-09, 21:03:37)pocko написа:  Четох, че и ims трябва да се добави тук.

Аз съм го добавил точно както е на скрииншота, но това нищо не промени.

За Виваком си прав за съжаление...


Цитирай
#29

(2019-03-11, 00:05:47)Константинов написа:  и все още не съм намерил начин да я накарам да работи на Pixel 2 XL.
Начина да се накара да работи на пиксела минава през руут достъп и смяна на използвания волте профил с едно от туулчетата на QPST. Дали ще може да тръгне и vowifi там вече не се знае. А относно телефноните на xiaomi пак по същата процедура ако го позволява и телефона може и да има някакъв шанс да тръгне vowifi услуга.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#30

Днес в един магазин се загледах в един Huawei Mate 20, помолих да си сложа картата да видя как се чува като намерението ми беше да пратя смс за активиране на wifi voice но ми отказаха с мотива че веднъж сложи ли се карта щяло да отчете че телефона е ползван и няма как да го продадат, така че този метод не проработи
Цитирай
#31

След последният ъпдейт за 5plus и въвеждането на кода излезна и при мен опцията. С преднията версия нищо не ставаше. При из ирането на предпочитана мрежа нищо не става само примигва нещо екрана рестарвирва някакви нещо и до там не ми отваря възможни избори на предпочитани мрежи.
Този смс с активацията нужно ли е да се изорати? На теленор съм [Изображение: c5bd219a68b53af2911c56d05fd68e39.jpg]



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#32

1. За момента VoWiFi се предлага само от Виваком на избрани апарати (Huawei P30 & P30 Pro), трудно ще я активираш без такъв апарат.
2. Избира се втората опция (Предпочитана Wi-Fi), поне така са написали от Виваком: [Изображение: huawei-wifi-voice-9.png]
Цитирай
#33

Само да допълня колегата над мен, апаратите с официална поддръжка на WiFi calling не са само два модела при Vivacom. За момента обаче май са само модели на Huawei. Иначе активацията си става с sms от съвместим модел, както при VoLTE.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#34

това че се предлага само от виваком н его знаеш . значи ще чакам и нашите да го пуснат

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#35

(2019-04-19, 17:44:14)siebel написа:  Само да допълня колегата над мен, апаратите с официална поддръжка на WiFi calling не са само два модела при Vivacom. За момента обаче май са само модели на Huawei. Иначе активацията си става с sms от съвместим модел, както при VoLTE.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
На виваком съм имам активирано volte от предишен телефон, сега съм с Redmi note 7 и активацията със смс на wifi voice не става пробвах го вече
Цитирай
#36

Естествено, че няма да стане от redmi note 7. Затова написах, че активацията става с sms от съвместим телефон (т.е. в случая от поддържан модел на Huawei).

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#37

Само да уточня за потребителите които чакат с нетърпение тази невероятна екстра VoLTE & VoWiFi.

VoLTE:
1. Работи само в мрежата на вашият оператор (тоест ако сте в роуминг не може да я ползвате)
2. Важно изискване е да имате съвместим апарат, ъпдейтнат firmware и най-важното е да сте на договор (предплатени карти не ползват тази услуга), да имате активен 4G и да сте в мрежата на покритие на 4G
3. За да се насладите на разговор с добро качество и ясен звук, то събеседника ви също трябва да отговаря на тези условия.
4. Дори и събеседника ви да не отговаря на тези условия, то разговора привидно ще бъде стандартен, като ползата от цялата тази гимнастика е, че по време на активен VoLTE разговор ще може да използвате и 4G мобилен интернет.

VoWiFi:
1. Ако сте в мрежата на покритие на 4G и обхвата ви е добър нямате нужда от нея. Тя ще бъде от полза за абонати които нямат добър 4G сигнал или са на места където няма обхват, но има WiFi интернет.
2. Не може да се използва в роуминг, а само на територията на страната. Но спокойно може да бъде използвана в мрежата на който и да е национален фиксиран (Lan/xDSL/Otpic и т.н.) интернет доставчик.
3. Ако събеседника ви не използва VoLTE&VoWiFi няма да усетите никаква разлика в качеството на звука, разговора ще бъде както е бил и преди.

Двете услуги не водят до допълнително заплащане, операторите не опитват да ви прецакат, не се хаби почти никакъв допълнителен трафик както си мислят повечето, няма да се сринат мрежите на фиксираните и мобилните оператори.
Но докато масово потребителите не използват съвместими апарати и операторите не направят услугата активна за всички съвместими мобилни апарати ползите са почти никакви.
[-] 4 потребители изказват благодарност на anotherboy за това мнение:
  • plevel12, pocko, romborak, suffer
Цитирай
#38

Вчера сутринта сложих вивакомската карта във втория слот на колега с Huawei p30 Pro... не успях да активирам Vowifi с смс, изчакаме късния следобед - около 17-17:30 - пак не искаше. Звъннах на оператор, казаха, че системата не детектва съвместим апарат.. смях..
Цитирай
#39

Здравейте на всички, нов съм във този форум. Благодаря на Милен за поканата да следя темата и тук.
Първо да кажа някой неща, за които съм 90% сигурен.
Не съществува някакво специфично ограничение за VoLTE/VoWifi на определени устройства.
Това, че Виваком казват че само Хуауей и там квото още казват поддържат VoWifi, си е чиста доза уговорка за зарибяване към тези модели.
Преди време като пуснаха VoLTE, бях на Теленор и те по същия начин казаха само определни модели и телефони че го поддържат, обадих се, поговорих си малко технически (като знаеш тук-таме някоя подробност в повече е доста лесен и бърз разговор) и ми активираха VoLTE на Xiaomi-то дето ползвах тогава.
Въпроса с натуралната активация на VoLTE/VoWifi на телефоните е самия оператор да изпрати информация към разработчиците, за да добавят оператора като актуален за тези 2 услуги.
Това от своя страна не значи, че не можеш да си го активираш ръчно на телефона и да кажеж на оператора просто да го активира, от там сами ще си паснат нещата. 2те страни са напълно съвместими.
Искайте официално становище от Виваком защо само за определни модели е наличен VoWifi, няма какво да ви кажат дето да е истина!
[-] 3 потребители изказват благодарност на deexteer за това мнение:
  • BGDropche, milenvn, pocko
Цитирай
#40

(2019-05-10, 16:53:27)deexteer написа:  Здравейте на всички, нов съм във този форум. Благодаря на Милен за поканата да следя темата и тук.
Първо да кажа някой неща, за които съм 90% сигурен.
Не съществува някакво специфично ограничение за VoLTE/VoWifi на определени устройства.
Това, че Виваком казват че само Хуауей и там квото още казват поддържат VoWifi, си е чиста доза уговорка за зарибяване към тези модели.

Искайте официално становище от Виваком защо само за определни модели е наличен VoWifi, няма какво да ви кажат дето да е истина!

Добре дошъл и Благодаря за ценната информация! Интересен е вашият опит като работещ в чуждестранен мобилен оператор!

Да се надяваме с взаимни усилия скоро да подкараме VoWiFi с телефон Xiaomi на Виваком, а след това и на другите два наши оператора, когато пуснат услугата  Storstark


Цитирай
#41

(2019-05-10, 16:58:45)milenvn написа:  Добре дошъл и Благодаря за ценната информация! Ценен е вашият опит като работещ в чуждестранен мобилен оператор!

Да се надяваме с взаимни усилия скоро да подкараме VoWiFi с телефон Xiaomi на Виваком, а след това и на другите два наши оператора, когато пуснат услугата  Storstark

Само да си изясня ситуацията ще питам няколко въпроса.
Карта, с активирано VoWifi на Xiaomi въобще не тръгва дори и след ръчно изключване на проверката за VoWifi?
Изпробван ли е метода да се постави картата в телефона при самолетен режим и закачен Wi-Fi?
Пробвано ли е комбинация в Сим1/Сим2 (нямам спомен дали можеш да изключиш едната карта на Xiаomi изобщо)
Пробван ли е метода, докато картата е в Xiаomi ръчно активиране на VoWifi от оператор (дори и чрез икрвивяване на истината какъв точно е телефона ти)?

Мерси предварително!
Ще говоря с един колега дето е по на ти с Xiаomi-то
[-] 1 потребител изказва благодарност на deexteer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#42

Активирал съм VoWiFi на сим картата, след като я поставих в един магазин в Mate 20 и пуснах смс. По телефона виваком вече отказват да активират ръчно VoWiFi, явно след фурора с VoLTE (виж съседната тема) и големият брой обаждания, които са получили Smile

На телефона след въвеждането на кода опцията за VoWiFi се появява в менюто, но не тръгва- липсва иконката горе в систем трея. Това е моят опит до момента.

Явно в стандартният ром липсват вградени операторски настройки за VoWiFi по същият начин, по който има такива за VoLTE и благодарения на тях то тръгва. Евентуално трябва чрез руут да се добави операторски профил на друг оператор.

В xda има тема, в която на руутнат Pocophone тръгва VoWiFi с профил на гръцкия оператор DTE_Greece (името е по спомен). Засега нямаме друг пример с успешно подкаран VoWiFi.


Цитирай
#43

(2019-05-10, 17:15:49)milenvn написа:  Активирал съм VoWiFi на сим картата, след като я поставих в един магазин в Mate 20 и пуснах смс. По телефона виваком вече отказват да активират ръчно VoWiFi, явно след фурора с VoLTE и големият брой обаждания, който са получили Smile

На телефона след въвеждането на кода опцията за VoWiFi се появява в менюто, но не тръгва- липсва иконката горе в систем трея. Това е моят опит до момента.

Според мен в стандартният ром липсват вградени операторски настройки за VoWiFi по същият начин, по който има такива за VoLTE и благодарения на тях то тръгва. Евентуално трябва чрез руут да се добави операторски профил на друг оператор.

Абе помня, че и тука нещо говориха за профили и нещо си там за Xiaomi, ама вече като нямам такъв апарат и не ми беше особено интересно да ги слушам, че ся правим конфигурации по самите VoWifi, щото тая технология позволява доста повече от колкото изглежда (ще загатна, че има функции за нещо като LAN разговори).
По спомен тука използваха профил DT_Greece или нещо друго дето беше Гърция. Има една опция на тия Xiaomi-та дето можеш да пипаш тия настройски, ама ВНИМАНИЕ - рисково е ако не знаеш кво правиш. А не помня къф беше кода. Че там си играха и с моя телефон, че имах едно Xiaomi S2 дето тука при 60мхз капацитет на 4г моя телефон 4г+ не виждаше, а модема го позволяваше.
Цитирай
#44

Ще съм благодарен да поразпиташ колегите за тези кодове и да опитаме. Без риск няма печалба Smile

П.П. Точно DT_Greece беше профила!


Цитирай
#45

(2019-05-10, 17:25:38)deexteer написа:  Абе помня, че и тука нещо говориха за профили и нещо си там за Xiaomi, ама вече като нямам такъв апарат и не ми беше особено интересно да ги слушам, че ся правим конфигурации по самите VoWifi, щото тая технология позволява доста повече от колкото изглежда (ще загатна, че има функции за нещо като LAN разговори).
По спомен тука използваха профил DT_Greece или нещо друго дето беше Гърция. Има една опция на тия Xiaomi-та дето можеш да пипаш тия настройски, ама ВНИМАНИЕ - рисково е ако не знаеш кво правиш. А не помня къф беше кода. Че там си играха и с моя телефон, че имах едно Xiaomi S2 дето тука при 60мхз капацитет на 4г моя телефон 4г+ не виждаше, а модема го позволяваше.
Xiaomi при сложена вивакомска карта активен е профил, който позволява да се регистрира в ims, но явно няма настройки за vowifi. Модема на SD 625 e 2x20mhz така, че 60mhz лента трудно ще хване. Отделно настройките за комбинациите зависят от RF чипа, който се използва. Xiaomi използват доста стар чип и единственото каквото се поддържа от редми телефоните е агрегация в един банд, което на българска почва просто няма как да се получи. Mi телефоните са с ограничена възможност за интербанд агрегация най-вече комбинации използвани в Китай и Индия, затова и работи и наша почва с комбинацията използвана в големите градове 1800+2100.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#46

(2019-05-10, 17:39:30)batala написа:  Отделно настройките за комбинациите зависят от RF чипа, който се използва. Xiaomi използват доста стар чип и единственото каквото се поддържа от редми телефоните е агрегация в един банд, което на българска почва просто няма как да се получи.

Това е стара информация. Редми Ноте 7 поддържа агрегация 1800 + 2100, лично тествано от мен. Поне това предлага Виваком в София. На екрана също така изписва 4G+.

Реално в България единствено на някои места извън големите градове има агрегация 1800+2100+900 Mhz. Като лентата на 900 Mhz е само 3 или 5 Mhz и почти не носи принос в скороста. Важна е основно за покритие.


Цитирай
#47

(2019-05-10, 17:52:01)milenvn написа:  Това е стара информация. Редми Ноте 7 поддържа агрегация 1800 + 2100, лично тествано от мен. Поне това предлага Виваком в София. На екрана също така изписва 4G+.

Реално в България единствено на някои места извън големите градове има агрегация 1800+2100+900 Mhz. Като лентата на 900 Mhz е само 3 или 5 Mhz и почти не носи принос в скороста. Важна е основно за покритие.

Има понеже се използва същия набор чипове като при mi note 3. 1800+2100+900 има в почти всеки по-голям общински град като изключим София, Пловдив, Стара Загора, Хасково, Бургас, Варна и Русе. Навсякъде лентата е на 3mhz, иначе малко трудно ще работи 2г (оттам е рефарма за 4г) при само 1.2mhz лента.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#48

Аз вече си мисля да си поръчам сим карта от Англия Pay as you go на оператора EE.
Този оператор го дават, че работи с доста модели телефони и да пробвам дали ще се активира VoWiFi.

Помежду другото четете 4PDA, руснаците са луди както
винаги и споделят всичко, не са като нас.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=42066114
[-] 1 потребител изказва благодарност на plevel12 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#49

(2019-05-10, 18:37:54)plevel12 написа:  Помежду другото четете 4PDA, руснаците са луди както
винаги и споделят всичко, не са като нас.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=42066114

Благодарности за линка! От него виждам, че на 03-ти март 2019 г. руснаците са подкарали VoWiFi на MI 8 и руският оператор MTC! Разбира се, необходим е руут, но има светлина в тунела!

Ако някой колега с MI 8 желае да пробва, ето линк към описанието. Възможно е конкретният профил да не тръгне със Виваком, трябва да се изпробват и другите: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry82980366


Цитирай
#50

Следния казус разигран ли е:
Активирано VoWifi от оператор, картата в Xiaomi, изключен чек за VoWifi. От сервизното меню (4636) озключване и включване на VoWifi изключване на радио и VoLTE и ресъарт на телефона. Казаха ми че нямало как да лимитират телефонния апарат от страна на оператора. просто на Хуаеея имали достъп до сервизното централно меню на Хуауей и от там давали потвърждение че оператора има VoWifi. Другите апарати са просто на ръчна активация в телефона. Ако VoLTE работело и при активирани и двете услуги от оператора, не би трябвало да има пробшеми. Мамка му, как нямам една Вивакомска карта в мен под ръка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)