Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!
#76

(2019-05-31, 21:47:57)batala написа:  А телефона е?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Redmi note 7 нали това е раздела за Xiaomi
Цитирай
Аксесоари
#77

(2019-06-01, 09:49:20)esil2 написа:  Redmi note 7 нали това е раздела за Xiaomi
Стандартно активирания профил за волте/вовифи в телефона поддържа само волте с нашите оператори затова и не тръгва друго.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#78

Да изчетох че на xiaomi wiifi voice не тръгвало въпреки че е активирано на сим картата и го има в менюто но не разбрах точно къде е проблема в оператора или телефона
Цитирай
#79

(2019-06-01, 11:36:33)esil2 написа:  Да изчетох че на xiaomi wiifi voice не тръгвало въпреки че е активирано на сим картата и го има в менюто но не разбрах точно къде е проблема в оператора или телефона
В телефона има сложени настройки на различни оператори, които се активират в случай, че има сим на съответния оператор. Има и стандартно активен профил когато е сложена сим на оператор с липсващи настройки. За късмет активирания профил на xiaomi телефоните успява да се регистрира в Ims на Виваком и услугата работи, но само волте.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#80

Демек няма начин да подкараме wifi
Цитирай
#81

При мен на mi 9 след активация от менюто и от оператор резултата:
Цитирай
#82

(2019-06-01, 19:06:47)tibuzdrev написа:  При мен на mi 9 след активация от менюто и от оператор резултата:

И това със смс-а стана без да се налага да звъниш на оператора? Отговора си дойде сам след няколко часа гледам?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#83

(2019-06-01, 19:12:09)batala написа:  И това със смс-а стана без да се налага да звъниш на оператора? Отговора си дойде сам след няколко часа гледам?

Не не ,обадих се казах че ползвам р20 и го активираха за две минути .Интересно телефона загуби мрежа за минута при активацията.
Цитирай
#84

(2019-06-01, 11:36:33)esil2 написа:  Но не разбрах точно къде е проблема в оператора или телефона

Естествено, че в оператора е проблема! Всички модели на Xiaomi от тази и миналата година поддържат безпроблемно VoLTE и VoWiFi. Просто операторите трябва да предадат на производителя своите настройки и профил, за да бъдат вкарани в съответният ром. Виваком не са изпълнили това и засега VoWiFi не тръгва. Да се надяваме скоро положението да се промени!


Цитирай
#85

Аз се обаждах поне 7,8 пъти на оператор на виваком с mi8 сега и с mi9 всеки път казвах различни модели на huawei и при проверка ми казват че не е регистрирано устройство на huawei с тази сим карта!Как някои активират volte чрез оператор не мога да разбера или попадат на нови служители незнам!

PocoF2Pro
Цитирай
#86

(2019-06-02, 12:39:06)saintgeorge написа:  Аз се обаждах поне 7,8 пъти на оператор на виваком с mi8 сега и с mi9 всеки път казвах различни модели на huawei и при проверка ми казват че не е регистрирано устройство на huawei с тази сим карта!Как някои активират volte чрез оператор не мога да разбера или попадат на нови служители незнам!

Аз питах във вивакома как разбират с кое устройство съм и ми казаха че няма как да се разбере... Сигурен съм че може да се разбере как, но не и през тяхния софтуер за пускане на VoLTE / Vo Wifi

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#87

(2019-06-02, 12:39:06)saintgeorge написа:  Аз се обаждах поне 7,8 пъти на оператор на виваком с mi8 сега и с mi9 всеки път казвах различни модели на huawei и при проверка ми казват че не е регистрирано устройство на huawei с тази сим карта!Как някои активират volte чрез оператор не мога да разбера или попадат на нови служители незнам!

Смени името на телефона на huawei p20 примерно ,изчакай един ден и пробвай.
Цитирай
#88

Явно разбират щом ми казват че съм с xiaomi като им кажа че съм с huawei от 1 ден примерно.

PocoF2Pro
Цитирай
#89

(2019-06-02, 12:39:06)saintgeorge написа:  Аз се обаждах поне 7,8 пъти на оператор на виваком с mi8 сега и с mi9 всеки път казвах различни модели на huawei и при проверка ми казват че не е регистрирано устройство на huawei с тази сим карта!

При обаждане на 123 на оператора му излиза от какъв модел звъните! Затова, като ви каже че сте с Xiaomi, отвърнете- да, досега бях, но току що го смених с Huawei P 20, моля да ми пуснете VoLTE. Системата реагира с малко закъснение и това може да се използва.

Другото е, че след фурора, който предизвика темата и хилядите хора, които са се обадили за активация, Виваком са затегнали условията и са инструктирали специално служителите. Защо, след като ползването на повече телефони с активно VoLTE е в техен интерес и разтоварва мрежата им- за мен лично остава мистерия!

Ако пак не става, може да използваш метода за активиране на услугата със смс.


Цитирай
#90

Това съм го пробвал като им кажа че от днес съм с huawei p20 те казват да рестартирам телефона че в системата им излиза че съм с xiaomi,остава да намеря някои с телефон от подържаните и да сложа моята сим карта.

PocoF2Pro
Цитирай
#91

Явно това е част от новите инструкции. Досега не казваха да се рестартира телефона, а просто активириха VoLTE. Както е при Теленор и както трябва да бъде по принцип!

Остава варианта със смс. Той поне гарантирано работи и не зависи от никой служител!


Цитирай
#92

На страницата на виваком например има коя версия на Mate 20 поддържа volte и wifi voice, преписвате я ако случайно ви питат с коя версия на телефона сте. Обаждате се и казвате че току що сте закупили Mate 20 пращали сте смс но не става и искате съдействие да ви пуснат услугите. Ако разберат че се обаждате от друг телефон може да кажете че му е паднала батерията сложили сте картата в друг телефон да се обадите а Mate 20 сте го сложили да се зарежда в изключено състояние. Ако ви кажат да се обадите след като го заредите може да пробвате същия номер след няколко часа или на другия ден все ще попаднете на някой подходящ служител. Всичко това го описах подробно от личен опит аз така съм ги активирал и двете услуги макар че wifi voice не работи за сега на Redmi note 7 а и не се знае дали изобщо ще проработи.
Цитирай
#93

(2019-06-02, 14:54:09)esil2 написа:  На страницата на виваком например има коя версия на Mate 20 поддържа volte и wifi voice, преписвате я ако случайно ви питат с коя версия на телефона сте. Обаждате се и казвате че току що сте закупили Mate 20 пращали сте смс но не става и искате съдействие да ви пуснат услугите. Ако разберат че се обаждате от друг телефон може да кажете че му е паднала батерията сложили сте картата в друг телефон да се обадите а Mate 20 сте го сложили да се зарежда в изключено състояние. Ако ви кажат да се обадите след като го заредите може да пробвате същия номер след няколко часа или на другия ден все ще попаднете на някой подходящ служител. Всичко това го описах подробно от личен опит аз така съм ги активирал и двете услуги макар че wifi voice не работи за сега на Redmi note 7 а и не се знае дали изобщо ще проработи.
Също така искат imei и s/n за кейс към Хуявей... мирише ми на vendor affinity.
Цитирай
#94

Просто не е истина какви неща е способен да измисли българина за скапаното VoLTE.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • xari
Цитирай
#95

(2019-06-02, 16:23:56)gurcayy написа:  Просто не е истина какви неща е способен да измисли българина за скапаното VoLTE.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Темата е за VoWiFi, а когато нямаш обхват у дома - мислиш разни неща Smile
Цитирай
#96

@pocko Не си го мисли, то си е така. Днеска им звъннах и ми искаха версия на софтуера на тела и за 2 секунди потърсих в нета и ми излезна и казах и каза че автоматично трябва да дойдат настройките, можело да се забави с 1 - 2 дена. Така и не става колкото и да пробвам. Казах че съм със P30 Pro

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#97

Гледам Виваком пуснали wifi voice на Р10 lite модел от преди 2г а за xiaomi няма егати и дискриминацията.
Цитирай
#98

(2019-06-07, 15:03:11)esil2 написа:  Гледам Виваком пуснали wifi voice на Р10 lite модел от преди 2г а за xiaomi няма егати и дискриминацията.
И другите от P и Mate серията от последните 2-3 години чакат големи ъпдейти, с това ще активират и vowifi профилите. Официално за Xiaomi едва ли ще има vowifi. Не са част от договорката.
Цитирай
#99

Освен ако някой не измисли как да го активираме така както имаме и volte нищо че не го предлагат за xiaomi
Цитирай

(2019-05-11, 11:06:02)deexteer написа:  А при активирани VoLTE и VoWifi, същото как изглежда?
Активирах вовифи и тръгна на 1+6 със сменения профил Телия Финландия (тръгва и с други профили), но пуснати и sub0 и 1. Предполагам това е спънката на шайоми телефоните да се регистрират в имс за вифи разговори - спряната стандартно sub0.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 4 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, pocko, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)