Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

(2019-08-21, 14:16:06)tibuzdrev написа:  Не тръгва
Вчера звънят на оператор, обясниха ми че щом волте работи трябва и vowifi da е активно
Да ама зависи на какъв телефон си слагал сим картата за да активираш услуги. Ако е такова, което поддържа само волте има нужда да се активира и другата услуга на устройство поддържано от оператора за vowifi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари

Пост 1 на темата е ъпдейтнат с линковете към 4pda и поста на колегата @batala. Специални благодарности към него за чудесното включване по въпроса с активирането на VoWIFI  Storstark

До момента с помощта на инструкцията услугата е подкарана на следните модели:


Xiaomi MI 6
Xiaomi MI MIX 2
Xiaomi Mi Note 3
Xiaomi Mi 9
Xiaomi MI 9 SE


Цитирай

На Xiaomi Mi 9 наистина най-вероятно работи vowifi, три пъти звъня на оператор да активирам опцията но ми отказват, разправям им че днес съм сменил телефона с huawei p30 и че volte ми работи а vowifi не, те ми казват че автоматично ще заработи.
Активацията на volte ми стана от първото обаждане без много въпроси.
Цитирай

А защо според тях има само няколко модела, които поддържат тези функции, волте и воуифи, след като още доста модели имат тази опция? В другите страни не се налага да лъжеш оператора с какъв телефон си, за да ти пуснат опцията...
Цитирай

(2019-08-25, 08:29:00)tibuzdrev написа:  На Xiaomi Mi 9 наистина най-вероятно работи vowifi, три пъти звъня на оператор да активирам опцията но ми отказват, разправям им че днес съм сменил телефона с huawei p30 и че volte ми работи а vowifi не, те ми казват че автоматично ще заработи.
Активацията на volte ми стана от първото обаждане без много въпроси.
Ще тръгне на mi9 ако му се смени профила през системното приложение по инструкцията, която съм дал. Ако се разчита на оператора да ти активира услугата след като му кажеш, че имаш еди какъв си телефон направо минавай на единствения сигурен начин, а именно намираш си телефона и си активираш услугата след това дори и да се не тръгне на телефона ако намериш начин да тръгне си я ползваш. Аз по този начин първо активирах volte на samsung s8+ след това vowifi на huawei p30 pro.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • valdimi
Цитирай

(2019-08-25, 08:59:40)batala написа:  Ще тръгне на mi9 ако му се смени профила през системното приложение по инструкцията, която съм дал. Ако се разчита на оператора да ти активира услугата след като му кажеш, че имаш еди какъв си телефон направо минавай на единствения сигурен начин, а именно намираш си телефона и си активираш услугата след това дори и да се не тръгне на телефона ако намериш начин да тръгне си я ползваш. Аз по този начин първо активирах volte на samsung s8+ след това vowifi на huawei p30 pro.

През кое системно приложение, и какво се променя? 
[-] 2 потребители изказват благодарност на tibuzdrev за това мнение:
  • andreti013, valdimi
Цитирай

В 1-ви пост на темата има линкове къде и какво се прави.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Първо да споделя че съм на Теленор. След определено време борба да активирам VoWiFI на ползвания от мен Ми9 стигам до извода, че Тъпенор не го поддържат.
Благодаря на двамата съфорумци за пълните обяснения, но при мен не стана.
Пробвах с четири или пет варианта на модема, но не и не и не.
Менюто го имах и беше активно още в началото за VoWiFi
Е, ако все пак някой е с Ми9 и е на Тъпанор нека сподели :-)
Цитирай

(2019-09-09, 23:33:30)NDimitroff написа:  Първо да споделя че съм на Теленор. След определено време борба да активирам VoWiFI на ползвания от мен Ми9 стигам до извода, че Тъпенор не го поддържат.
Благодаря на двамата съфорумци за пълните обяснения, но при мен не стана.
Пробвах с четири или пет варианта на модема, но не и не и не.
Менюто го имах и беше активно още в началото за VoWiFi
Е, ако все пак някой е с Ми9 и е на Тъпанор нека сподели :-)
Колега, няколко поста преди вашия съм споделил, че в България към момента само Vivacom предлага услугата VoWiFi.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Поради късният час и дълъг и натоварен ден, явно съм пропуснал част от постовете.
Извинявам се на всички които четат темата!
Съжалявам, че се е получило като спам!
Цитирай

Да добавя и на моя Mi 9 SE подкарах Vo WiFi. Активирах сим картата на Vivacom с SMS от Huawei p20 Lite и след това от инструкцията. Пробвах работи, проведох разговор в самолетен режим и включен WiFi! [Изображение: 6b7710fb95f61a8be72f9d4bbbe0b836.jpg][Изображение: de46315ff88e95434454e45b8031aa9a.jpg][Изображение: c14eabdee65cdf4542b2418fa10c0108.jpg]

Изпратено от моят Mi 9 SE с помощта на Tapatalk

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus
[-] 1 потребител изказва благодарност на valdimi за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-09-26, 17:11:26)valdimi написа:  Да добавя и на моя Mi 9 SE  подкарах Vo WiFi. Активирах сим картата на Vivacom с SMS от Huawei p20 Lite и след това от инструкцията. Пробвах работи, проведох разговор в самолетен режим и включен WiFi!

Браво колега и честито VoWiFi  Storstark

Добавям Mi 9 SE в списъка с поддържани модели!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • valdimi
Цитирай

И на Mi 9T Pro работи.
Но след рестарт, пак трябва да се променя настройката на модема.

Galaxy Tab S8+
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-09-27, 08:08:35)Steve написа:  И на Mi 9T Pro работи.

Това е страхотна новина! Честито VoWIFI  Storstark

Следователно в менюто стандартно ви излиза опцията "Modem Config"? С официалният глобален ром ли е модела или с EEA ром, който е предназначен за Европа? Също така моля да споделите откъде е закупен. Благодаря!


Цитирай

От Stemo. PFKEUXM e.
Със Shortcut Master менюто излиза.

Galaxy Tab S8+
[-] 1 потребител изказва благодарност на Steve за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-09-29, 10:07:44)Steve написа:  От Stemo. PFKEUXM e.

Благодаря. Това е EEA ром, предназначен за Европа.

Свалих Shortcut Master Lite, но отново няма достъп до менюто modem config. Телефона ви не е рутнат, нали? Бихте ли описали точните стъпки в програмата за достъп до modem config?


Цитирай

В Shortcut master избираме App Explorer.

Намираме Modem Config

Launch MBNLoaderActivity

Чавка на netherla
и после по описанието от 4pda.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Galaxy Tab S8+
[-] 2 потребители изказват благодарност на Steve за това мнение:
  • milenvn, valdimi
Цитирай

Благодаря за подробните скрииншотове. При мен на Mi 9T с глобален ром, въпреки че свалих от 4pda пълната версия на Shortcut master, така и не се появява в менюто Modem config. Много странно...

Описанието и програмата обаче са много ценни. Нека повече хора с модели на Xiaomi да я инсталират и пробват дали при тях ще се появи опцията Modem Config.

Добавям модела MI 9T Pro в списъка с поддържани апарати за VoWIFI   Storstark


Цитирай

Проблема може да е в Shortcut Master Lite, моя е платената версия.

Galaxy Tab S8+
Цитирай

Така е. Затова свалих от 4пда пълната версия на Shortcut master, но и с нея отново не излиза опцията Modem Config.


Цитирай

а трябва ли да е руутнат телефона за shortcut Master?

Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай

Току що с програмата Shortcut master пробвах на redmi note 7 европейската версия това modem config не излиза
Цитирай

(2019-09-29, 17:58:55)darksiders написа:  а трябва ли да е руутнат телефона за  shortcut Master?

За тази програма не. Обаче опцията Modem Config, до която се достига с помощта на програмата Shortcut Master присъства само в някои модели телефони, изброени в пост 1 на темата.

При останалите модели, за да се подкара VoWIFI, единственият вариант остава да се рутне.


Цитирай

В 4pda се появи скрииншот от работещо VoWIFI на MI 9T. Необходимо е преди това телефона да се рутне. Който има интерес, може да разгледа двете мнения и да действа според подробната инструкция:

1. http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry87734516
2. http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry82980366


Цитирай

Днес пристигна Redmi Note 8 с китайски РОМ. Естествено пуснах заявка за отключване, но докато чакам 168-те часа, започнах да го разцъквам и успях да активирам WoWi-Fi само с въвеждане на съответните кодове през дайлера. Естествено, услугите са ми предавателно активирани за СИМ картата. Тест направих така: включих самолетен режим, след него WI-FI и съответно проведох разговори. Появи се нов символ в гората - слушалка с дъгички за безжична мрежа над нея. По време на разговор, поети изключване на безжичните рутер, разговора прекъсва - доказателство че се ползва режим на разговор не през мобилната мрежа, а през WI-FI. [Изображение: 905f48f1caf333885b74081e1e2a292c.jpg]

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 2 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)