Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

Нищо чудно, че е тръгнала услуга без да се налага да се правят манипулации с руут. В рома вече има сложени настройки на оператора. Би трябвало и двете услуги да работят, но с какъв кодек се провеждат разговорите трябва да се провери.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
Аксесоари

Браво за теста и честито VoWIFI на Redmi Note 8   Storstark Модела е добавен в списъка в пост 1 на темата.

Таблицата с операторите и присъствието на Виваком в нея е също много добра новина! Дано това означава, че всички нови модели Xiaomi ще поддържат VoWiFi стандартно във фабричният ром!


Цитирай

В списъка са добавени още два модела, при които присъства MBN Loader и с негова помощ може да стартирате VoWiFi съгласно инструкцията:

Xiaomi MI 9 Lite/ MI CC9
Xiaomi Mi 8 SE

Същевременно Xiaomi Redmi Note 8 дава началото на нов списък, в който профила на Виваком е вграден в самият РОМ на телефона. Това позволява да активираме VoWIFI по същият начин, по който и VoLTE- на телефона с кода от пост 1 на темата и на сим картата. След това VoWiFi тръгва без да е нужно да се прави нищо друго!! Да се надяваме това да стане стандарт за всички нови модели на Xiaomi   Storstark


Цитирай

Дойде време и лично да направя тест с Note 8T, за да се уверя за себе си в безпроблемното активиране на VoWiFi. Телефона поддържа пълната агрегация на трите LTE честоти във България и безпроблемно постигнах с него скорости от 350 mpbs в мрежата на Виваком в София. Въведох кода от пост 1 на темата и воала- VoWiFi тръгна  Rock

За да съм напълно сигурен, преминах в самолетен режим и пуснах само WiFi. Проведох безпроблемно VoWiFi разговор с много високо качество:

[Изображение: 28667953.png]


С това може официално да обявим началото на масовото навлизане на услугата VoWiFi във България   Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • predator4521
Цитирай

А каква е причината да не може да се активира услугата на Mi 9T? На мен не ми е за качеството, просто виваком имат ужасно покритие вкъщи и като говоря понякога яко накъсва...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Причината е, че няма наличен инструмента MBN Loader, с който по заобиколен път може да се пусне VoWiFi. Имаш няколко варианта за действие, ако искаш работещо VoWiFi:

1. Рутваш телефона.
2. Чакаш евентуален ъпдейт. Има надежда профила на Виваком да бъде вкаран в рома на телефона, както при Ноте 8T. Но не разчитай прекалено много на това, вероятноста според мен е малка.
3. Купуваш друг телефон, където има MBN Loader- например Mi 9T Pro или такъв, с който тръгва безпроблемно VoWiFi- като Redmi Note 8T.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • android_97
Цитирай

(2019-11-24, 00:27:33)milenvn написа:  Има надежда профила на Виваком да бъде вкаран в рома на телефона, както при Ноте 8T.
А как разбираш дали профила на Виваком е вкаран в рома на телефона ?
Цитирай

(2019-11-24, 00:27:33)milenvn написа:  Причината е, че няма наличен инструмента MBN Loader, с който по заобиколен път може да се пусне VoWiFi. Имаш няколко варианта за действие, ако искаш работещо VoWiFi:

1. Рутваш телефона.

Това как гарантира, че ще запали на всеки рутнат телефон?
Цитирай

(2019-11-24, 17:15:32)sokkoban написа:  Това как гарантира, че ще запали на всеки рутнат телефон?

Ами честно казано няма гаранция, че при флашване на mbn loader (има го като файл за флашване през twrp), след това приложението ще има достъп до mbn профилите в модема. На различните телефони явно ги слагат на различни места. Примерно на Ми8, но андроид 10 ром се оказаха на друго място и софтуера просто тръгна и не показа никакъв операторски профил. Другият вариант за смяна на профил е чрез сериен порт qualcomm 9091 изискващ пак руут и малко по-друга команда през адб шела, но пак с уговорката, че телефона може да приеме командата и да влезе в такъв режим. Шотчето в предишните постове как е подкарана услугата с mbn loader флашнат на mi 9t вероятно става дума за телефон където mbn файловете (операторските профили) са на същото място където системното приложение ги търси.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-11-24, 19:15:54)batala написа:  Шотчето в предишните постове как е подкарана услугата с mbn loader флашнат на mi 9t вероятно става дума за телефон където mbn файловете (операторските профили) са на същото място където системното приложение ги търси.

Точно така. Назад в темата има шотове от 4pda на подкарано VoWiFi на рутнат Mi 9T. А моделите, на които е сигурно тръгването на VoWiFi са изброени в пост 1 на темата и той се обновява редовно.


Цитирай

Аз желая да пробвам, но никъде не открих архив за флаш под тврп?
В руския форум го има като апк, което изобщо не пали на моята система и апарат. За това имах предвид да не се дава рута, като гаранция
Цитирай

(2019-11-24, 21:10:40)sokkoban написа:  Аз желая да пробвам, но никъде не открих архив за флаш под тврп?
В руския форум го има като апк, което изобщо не пали на моята система и апарат. За това имах предвид  да не се дава рута, като гаранция

Колега, рута не съм го дал като гаранция по принцип. В горният пост отговарям на колега с MI 9T, за който рутнат модел в 4pda има скрииншотове на подкарано VoWiFi. Затова и съм изброил няколко варианта, които има за неговият телефон, а той да си избере кое е най-подходящо за него.


Цитирай

(2019-11-24, 21:10:40)sokkoban написа:  Аз желая да пробвам, но никъде не открих архив за флаш под тврп?
В руския форум го има като апк, което изобщо не пали на моята система и апарат. За това имах предвид  да не се дава рута, като гаранция

Ако телефона ти е руутнат и имаш тврп може да пробваш бекъп на EFS дяла и след това да налееш файловете от файла EfsTools_Xiaomi_WFC.zip. Диагностичния порт може да се пусне и през адб тулл през компютър като преди да се поиска суперюзър се вкарва и команда adb shell. Драйвер от линка може и да не се наложи да се сложи ако имаш на компютъра Mi flash (той вероятно е инсталирал такива). Може да използваш и прикачения тук файл редактирал съм с файловете нужни за подкарване и на EVS кодека. Инструкцията се намира тук

Ъпдейт 22.01.2020
И понеже в темата за волте съм дал файловете за пускане на evs кодека на максималната ширина и битрейт прикачения файл тук като се разархивира преди да се налеят файловете може да се вземат двата файла overideconfig от поста https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1601078 и да се сложат в папката efsprofiles на мястото на старите позволяващи само 24.4kbps битрейт и след това да се налеят в телефона.


Прикачени файлове
.zip EfsTools_Xiaomi_WFC.zip Размер: 1.49 MB  Сваляния: 45

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-11-24, 21:42:01)batala написа:  Ако телефона ти е руутнат и имаш тврп може да пробваш бекъп на EFS дяла и след това да налееш файловете от файла EfsTools_Xiaomi_WFC.zip. Диагностичния порт може да се пусне и през адб тулл през компютър като преди да се поиска суперюзър се вкарва и команда adb shell. Драйвер от линка може и да не се наложи да се сложи ако имаш на компютъра Mi flash (той вероятно е инсталирал такива). Може да използваш и прикачения тук файл редактирал съм с файловете нужни за подкарване и на EVS кодека. Инструкцията се намира тук
И двете инструкции пробвах. Явно на ноут 5 няма да стане. Странно е защо от архива не се стратира скрипта заради неразпознато exe....
   
   
Цитирай

(2019-11-25, 09:12:58)sokkoban написа:  И двете инструкции пробвах. Явно на ноут 5 няма да стане. Странно е защо от архива не се стратира скрипта заради неразпознато exe....

А телефона вкара ли го в диагностичния порт преди това?
P.S. Изтеглих файла стартирах скрипта и директно започна да си търси порт в случая наличния на компютъра com port 1, но понеже няма никой там даде таймаут. По принцип и телефона когато е закачен на диагностичния порт е възможно да даде първия път като се стартира скрипта таймаут при второ стартиране потегля и налива файловете. Възможно е и туула да посочи и друг порт на който реално е закачен телефона така, че се увери туула търси порта правилния порт. При поява на този проблем решението май беше като се закачи диагностичния порт наново. На практика командата може да си я пуснеш и сам без нуждата от стартиране на скрипта той е всичко на всичко 1 ред команда. Да не се забрави и EFS бекъпа в ТВРП преди процедурата.


Прикачени файлове
.jpg efstool.JPG Размер: 22.08 KB  Сваляния: 270

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Бях пропуснал да включа порта. Налях файловете с командата, но въпреки това положението е същото и в опциите на modem config няма профили
[Изображение: attachment.php?aid=27339]
Цитирай

(2019-11-25, 10:38:18)sokkoban написа:  Бях пропуснал да включа порта. Налях файловете с командата, но въпреки това положението е същото и в опциите на modem config няма профили

В модем конфиг нормално да няма профили просто мбн файловете са на друго място. След като наля файловете самолетен режим on/off или рестарт на телефона?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2019-11-25, 10:42:27)batala написа:  В модем конфиг нормално да няма профили просто мбн файловете са на друго място. След като наля файловете самолетен режим on/off или рестарт на телефона?

Пробвах и двата варианта, и рестарт и самолетен режим, но активно VoWiFi  няма...  Sad
Иначе самата опция е включена в настройките
   
Цитирай

(2019-11-25, 10:46:03)sokkoban написа:  Пробвах и двата варианта, и рестарт и самолетен режим, но активно VoWiFi  няма...  Sad
Няма и да има след като оператора е Теленор. Те за момента не предлагат такава услуга. Вариант в момента е ако намериш познат на виваком, който използва услугата им да сложите сим картата му в твоя телефон и ще се види дали ще я подкара.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn, sokkoban
Цитирай

(2019-11-25, 10:51:22)batala написа:  Няма и да има след като оператора е Теленор. Те за момента не предлагат такава услуга. Вариант в момента е ако намериш познат на виваком, който използва услугата им да сложите сим картата му в твоя телефон и ще се види дали ще я подкара.

ако знаех, че теленор не се поддържа изобщо нямаше да си губя времето. Явно съм чел темата отгоре-отгоре Big Grin Bu
Цитирай

Колеги, пост 1 на темата започва с това и на поне 3 места се споменава, че услугата VoWiFi е налична към този момент само от Виваком. Скрииншотите от проведени разговори отново са с логото на Виваком.

Да се надяваме Теленор в скоро време също да пусне тази търсена и много необходима услуга за своите клиенти. Мтел/ А1 за съжаление са безнадеждно изостанали- преди 3 години публично на голяма пресконференция за всички медии обещаха "скоро" да пуснат VoLTE за своите клиенти. И до момента са единственият БГ оператор, който няма нито VoLTE, нито VoWiFi...


Цитирай

Малко извън темата г Теленор имат услуга ViLTE. Някой случайно да знае нещо повече и да я тествал. Това е като VoLTE-то ама за видео разговори. Поне такова инфо аз намерих

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2019-11-27, 10:53:01)hapi6 написа:  Малко извън темата  Теленор имат услуга ViLTE. Някой случайно да знае нещо повече и да я тествал.

Това е видео разговор през LTE мрежата. Навремето имаше подобна услуга през 3G мрежата и не се разви, защото е платена- 50 ст. на минута. Теленор добре са скрили цената дълбоко в сайта си, но при добро желание всичко се намира Smile
При толкова много приложения с безплатни и неограничени видео разговори- Вайбър, Месинджър, Дуо и т.н. нямат никакъв шанс.

Така че само името и е подобно, но всъщност няма нищо общо с VoLTE и VoWiFi.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • hapi6, milss, suffer
Цитирай

Добре де,къде е скрита цената,че аз не я намирам.
Ползвал съм видео разговор,но не съм объръщал внимание как се отразява на сметката.
Цитирай

Цената е обозначена като тарифа за видео разговор и трябва да фигурира във вашият тарифен план. Обикновено е около 50 ст. на минута. Цитат от сайта на Теленор:

"За провеждането на видео разговори чрез ViLTE е нужно и двете страни да използват технологията. Обажданията, осъществени чрез ViLTE се таксуват съгласно ценовата листа, приложима за използвания мобилен план на клиента и не черпят от наличните MB за мобилен интернет."

Но се отклонихме твърде много от темата и моля занапред да се върнем към нея. Ако има интерес за обсъждането на ViLTE може да се направи отделна тема за целта.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)