Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за обновяване на Аднроида
#1

Имам телефон lenovo p70, купуван е преди около три години и половина. От тогава Андроида не е обновяван. Телефона се ползва предимно от жената, за 8-ми Март и купих една фитнес гривна /amazfit bip/, но някои от функциите на гривната не работят и изписва, че е нужен Андроид над 5 версия.
Дали си заслужава да обновя версията на телефона с по новата. Преди време съм чувал, че доста хора след обновяване са искали да се върнат към старата версия /не са били доволни след обновяването/, но от тогава измина почти две години. Дали заслужава да бъде направено обновяването?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-03-08, 17:54:28)fotograd написа:  Имам телефон lenovo p70, купуван е преди около три години и половина. От тогава Андроида не е обновяван. Телефона се ползва предимно от жената, за 8-ми Март и купих една фитнес гривна /amazfit bop/, но някои от функциите на гривната не работят и изписва, че е нужен Андроид над 5 версия.
Дали си заслужава да обновя версията на телефона с по новата. Преди време съм чувал, че доста хора след обновяване са искали да се върнат към старата версия /не са били доволни след обновяването/, но от тогава измина почти две години. Дали заслужава да бъде направено обновяването?
Остани си с китката,аз минах на лолипоп и се наложи да се връщам.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#3

Понеже темата я започнахме в друг подфорум та да уточня какво се печели и губи след ъпдейт до андроид 5.

Подобрения:
1. Чист андроид почти без излишни предустановени програми ако това е приоритет.
(налага се обаче всичко с което човек е свикнал да се инсталира от магазина)
2. Една идея по бърза работа на телефона.
3. Малко по дълъг живот на батерията.
4. Външни приложения вече могат да записват данни на SD картата памет.
(при андроид 4.4.4 това е разрешено само за зашития във фърмуера файлов мениджър)
5. Появява се възможността да се включи бързо зареждане на батерията. При него обаче
и зарядното и телефона започват да парят при зареждане

Минуси:
1. Изчезва целия внимателно обмислен и пипнат (според мене) потребителски интерфейс. Няма да има
събуждане с двойно почукване по екрана и заспиване след разклащане. Просто зачезват всичките жестове
за управление.
2. Силно се ограничава възможността за потребителски настройки на екрана.
3. Изчезва секюрити сентъра а заедно с него и лицевото разпознаване за отклюване на екрана.
Секюрити центъра дава възможност да се изключи от достъп до мрежата и деактивира всяко едно
приложение без телефона да е рутнат.
4. Изтриват се и предустановените игри. (ако е важно за някой - за мен не е)

Мои лични минуси

- При андроид 5 не може да се изключи вибрацията на телефона когато
отсрещния абонат приема обаждането. Ако е опрян на ухото усещането е доста неприятно.

-Петицата при мен прецакваше рикъвърито. И стоковото и TWR-а. След презареждане на рикъвърито то стартираше само първия път а след това при опит за пускане стигаше до полегнало андроидче с отворено
капаче на коремчето Sad Иначе телефона си бутваше нормално но тази ситуация изключвше възможността
за твърд ресет на омазан телефон от рикъвърито.

Ако искаш по нов андроид най добре е да се насочиш към къстъм ромове и да пробваш кой ще ти хареса.
Аз лично се върнах на андроид 4 и не мисля да пробвам нещо друго вече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#4

(2019-03-08, 22:10:22)veskovalkov написа:  Понеже темата я започнахме в друг подфорум та да уточня какво се печели и губи след ъпдейт до андроид 5.

Подобрения:
1. Чист андроид почти без излишни предустановени програми ако това е приоритет.
(налага се обаче всичко с което човек е свикнал да се инсталира от магазина)
2. Една идея по бърза работа на телефона.
3. Малко по дълъг живот на батерията.
4. Външни приложения вече могат да записват данни на SD картата памет.
(при андроид 4.4.4 това е разрешено само за зашития във фърмуера файлов мениджър)
5. Появява се възможността да се включи бързо зареждане на батерията. При него обаче
и зарядното и телефона започват да парят при зареждане

Минуси:
1. Изчезва целия внимателно обмислен и пипнат (според мене) потребителски интерфейс. Няма да има
събуждане с двойно почукване по екрана и заспиване след разклащане. Просто зачезват всичките жестове
за управление.
2. Силно се ограничава възможността за потребителски настройки на екрана.
3. Изчезва секюрити сентъра а заедно с него и лицевото разпознаване за отклюване на екрана.
Секюрити центъра дава възможност да се изключи от достъп до мрежата и деактивира всяко едно
приложение без телефона да е рутнат.
4. Изтриват се и предустановените игри. (ако е важно за някой - за мен не е)

Мои лични минуси

- При андроид 5 не може да се изключи вибрацията на телефона когато
отсрещния абонат приема обаждането. Ако е опрян на ухото усещането е доста неприятно.

-Петицата при мен прецакваше рикъвърито. И стоковото и TWR-а. След презареждане на рикъвърито то стартираше само първия път а след това при опит за пускане стигаше до полегнало андроидче с отворено
капаче на коремчето Sad Иначе телефона си бутваше нормално но тази ситуация изключвше възможността
за твърд ресет на омазан телефон от рикъвърито.

Ако искаш по нов андроид най добре е да се насочиш към къстъм ромове и да пробваш кой ще ти хареса.
Аз лично се върнах на андроид 4 и не мисля да пробвам нещо друго вече.

Много, много благодаря за точните и ясни думи. Помагате ми много. Отново казвам и съм писал преди - форума е чудесен, хората в него са изключително добри. Нямам думи.
Да се върна на темата - напълно разбирам, че няма да има положителна черта относно обновяването на андроида. Ще оставя старата версия, тя си е наистина супер направена и подредена. За новото сте прав, много хора след новата версия търсят начин да си върнат версията 4.4.4.

Мерси отново за отделеното време, помощ и правилни съвети. Открих това, което ми беше нужно.
Хубави почивни дни и отново - казвам едно голямо мерси. 
Лека вечер, благодаря за помощта.

И реално, по добре да се купи нов телефон отколкото да се променя версията на стария телефона.
Цитирай
#5

За всеки случай,едно мнение и от мен-системата ти работи ли си нормално,не ъпдейтвай нищо!Имам пред вид дори и системните ъпдейти от магазина на приложения,просто ги спри от настройките на профила,ъпдейтвай само ръчно,когато спре да работи вече приложението.Иначе попадаш в лудницата-приложението е 8 мб. а на диска ти е стигнало 600 мб.! И е пак същото приложение,ама бутоните вече са кръгли и фона може да се сменя с допълнителни 5 цвята Smile По-голямата част от разработчиците пускат по 1-2 на седмица!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#6

(2019-03-09, 09:06:14)vertexe написа:  За всеки случай,едно мнение и от мен-системата ти работи ли си нормално,не ъпдейтвай нищо!Имам пред вид дори и системните ъпдейти от магазина на приложения,просто ги спри от настройките на профила,ъпдейтвай само ръчно,когато спре да работи вече приложението.Иначе попадаш в лудницата-приложението е 8 мб. а на диска ти е стигнало 600 мб.! И е пак същото приложение,ама бутоните  вече са кръгли и фона може да се сменя с допълнителни 5 цвята Smile По-голямата част от разработчиците пускат по 1-2 на седмица!!

Телефона за сега работи през проблеми. Реално се ползва от жена ми, на мен служи около две години и половина, при нея вече една година, и оплакване все още няма. Единствено тя дето го зарежда всеки ден, че не излиза от интернет. Аз го зареждах на 4-5 дни.
Благодаря за съвета и точните напътствия. Всеки коментар е важен и полезен.
Благодаря.
Цитирай
#7

Киткат 4.4.4. е най-доброто за този телефон.

Android4e
Цитирай
#8

Всъщност колегата ми имаше този телефон.
От киткат се обнови до 5.х и имаше наистина някакви проблеми, но след ресет се оправиха.
Освен това тествахме андроид 6, който не е официален, но върви учудващо добре. Не помня точно дали имаше бъгове или не, но после сложихме на чисто ( с флаштул ) Андроид 5 И телефонът си работи така 2-3 години без грижи.
Така че, ако нещо е изчезнало и не е направен ресет - може би трябва да се тества и това преди да се заклейми целия ъпдейт. Да не говорим, че в наши дни Киткат е от системите, които новите версии на приложенията вече пренебрегват..
На първо място - Airbnb. В момента не се сещам за други, но Киткат е с около 7% разпространение сред всичките андроид устройства в момента, което кара програмистите да се съсредоточат върху останалите. Информацията е oт месец октомври и дори не се брои Андроид 9 като перо. Тогава процентите ще станат други.

Да не се отклоняваме от темата обаче.
Има два варианта:
1. Едно нещо ако работи добре - не се пипа
2. не е зле да си с по-нов секюрити пач, за да е защитен телефона и да си с по-нова OS-за да имаш поддръжка от повече приложения

Който ъпгрейдва OS и не ресетва няма право да се оплаква от бъгове. Ако бъговете си стоят и след ресет, се преинсталира телефона и тогава вече ако не са ок нещата - Ъпдейтът е виновен и може да се мисли за даунгрейд до по-ниската версия или за test на андроид 6 например. VIBE UI изгелжда доста добре, но за съжаление си трябват тестове на версиите, за да видите дали някоя ви върши работа.

А по повод ъпдейта до лолипоп - Той не е само един.
Версиите са 5 и при преинсталация е добре да се сложи най-новата - От 2016та година: P70_A_S147_20161222
ето предните
P70-A_S146_L_160711_ROW
P70-A_S141_L_160130_ROW
P70-A_S139_L_151214_ROW
P70-A_S138_L_151020_ROW
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#9

Имам телефона от 09.2015. От 2 години го ползва майка ми.Социални мрежи.С този ром е P70_A_S147_20161222.Забраних приложенията който не ползвам с Debloater защото няма роот.Никакви проблеми.Целия е надраскан от ключове ,без никакви кейсове е.Батерията държи по два дни.Дисплея е IPS и има яркост като нов.
Цитирай
#10

Корава машинка е, особено с КитКата. Идеален е, въпреки егн-то.

Android4e
Цитирай
#11

(2019-03-12, 09:43:07)suffer написа:  Всъщност колегата ми имаше този телефон.
От киткат се обнови до 5.х и имаше наистина някакви проблеми, но след ресет се оправиха.
Освен това тествахме андроид 6, който не е официален, но върви учудващо добре. Не помня точно дали имаше бъгове или не, но после сложихме на чисто ( с флаштул ) Андроид 5 И телефонът си работи така 2-3 години без грижи.
Така че, ако нещо е изчезнало и не е направен ресет - може би трябва да се тества и това преди да се заклейми целия ъпдейт. Да не говорим, че в наши дни Киткат е от системите, които новите версии на приложенията вече пренебрегват..
На първо място - Airbnb. В момента не се сещам за други, но Киткат е с около 7% разпространение сред всичките андроид устройства в момента, което кара програмистите да се съсредоточат върху останалите. Информацията е oт месец октомври и дори не се брои Андроид 9 като перо. Тогава процентите ще станат други.

Да не се отклоняваме от темата обаче.
Има два варианта:
1. Едно нещо ако работи добре - не се пипа
2. не е зле да си с по-нов секюрити пач, за да е защитен телефона и да си с по-нова OS-за да имаш поддръжка от повече приложения

Който ъпгрейдва OS и не ресетва няма право да се оплаква от бъгове. Ако бъговете си стоят и след ресет, се  преинсталира телефона и тогава вече ако не са ок нещата - Ъпдейтът е виновен и може да се мисли за даунгрейд до по-ниската версия или за test на андроид 6 например. VIBE UI изгелжда доста добре, но за съжаление си трябват тестове на версиите, за да видите дали някоя ви върши работа.

А по повод ъпдейта до лолипоп - Той не е само един.
Версиите са 5 и при преинсталация е добре да се сложи най-новата - От 2016та година: P70_A_S147_20161222
ето предните
P70-A_S146_L_160711_ROW
P70-A_S141_L_160130_ROW
P70-A_S139_L_151214_ROW
P70-A_S138_L_151020_ROW
Как да обновя до тази последна версия, обнових до S139 и след това ми казва, че няма по-нова/
Цитирай
#12

(2019-09-21, 11:02:21)Dowper написа:  Как да обновя до тази последна версия, обнових до S139 и след това ми казва, че няма по-нова/
Доколкото си спомням трябва да се смени кода на региона.За нашия район няма друг Rom.Мисля ,че бяха за Беларус и Украйна - UA и Русия  RU. Имаше и за Пакистан май.Но като се смени кода се нулира телефона. Може да се постави и Sagitar_FlashTool_v5.1428.05.000 като се изтегли от тук с регистрация http://lenovo-forums.ru/files/file/1583-...222_l_row/  . В Youtube   има клипове как става. В форума на Леново също.
Цитирай
#13

Ъпдейтнах през флаштула с последната версия, силно съм впечатлен от телефончето при положение, че е на 3.5г, батерията също още е доста силна, беше на сестра ми, а сега майка ми ще го доизползва, докато позволява. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)