Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

проблем с инсталиране на Pie S8+
#1

Днес реших да инсталирам ръчно Pie защото все още нямам ъпдейт (VVT). За съжаление попаднах на доста досаден проблем и незнам как да го разреша. 

Какво направих досега:

Изтеглих USB драйвери на самсунг
изтеглих BGL Pie със SamFirm_0.3.6
изтеглих Odin3 v3.13 и следвах всички стъпки с поставянето на BL,AP,CP,CSC 
всеки път като дам Старт програмата стига до system.img и забива.
[Изображение: tQFw7ff.jpg]

Пробвах с различни версий на Odin, различни USB портове, рестартиране на PC но нищо. Factory reset показва че няма инсталиран андройд на телефона като пробвам да го пусна нормално. Вмомента дори незнам как да изключа телефона напълно. Power button+Down volume го изключва за секунда и отново се пуска със съобщение An error has occurred while updating the device software. Телефона е S8+
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай друго usb или най-добре друг компютър.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#3

(2019-03-08, 18:31:58)Nllx написа:  Днес реших да инсталирам ръчно Pie защото все още нямам ъпдейт (VVT). За съжаление попаднах на доста досаден проблем и незнам как да го разреша. 

Какво направих досега:

Изтеглих USB драйвери на самсунг
изтеглих BGL Pie със SamFirm_0.3.6
изтеглих Odin3 v3.13 и следвах всички стъпки с поставянето на BL,AP,CP,CSC 
всеки път като дам Старт програмата стига до system.img и забива.
[Изображение: tQFw7ff.jpg]

Пробвах с различни версий на Odin, различни USB портове, рестартиране на PC но нищо. Factory reset показва че няма инсталиран андройд на телефона като пробвам да го пусна нормално. Вмомента дори незнам как да изключа телефона напълно. Power button+Down volume го изключва за секунда и отново се пуска със съобщение An error has occurred while updating the device software. Телефона е S8+

Пробвай с друг фърмуеър. Предполагам не го слагаш телефона на USB 3 ? . Пробвай да си изтелиш и фла;неш настоящия РОМ. Орео предполагам.
Не знам но но пробвай и с това https://techbeasts.com/download-prince-c...in-for-pc/
Цитирай
#4

от USB3 го мъча да, нямам други портове. Имам лаптоп с 2 но там пък не засича телефона изобщо
Цитирай
#5

В никакъв случай USB 3. Намери комп с работещ USB 2. НАправи това което си направил по горе и трябва да стане. ЗАда ти засече телефона нали знаеш. че трябва подходящ драйвер и работещи портове
Цитирай
#6

(2019-03-08, 19:11:06)Vishnarov написа:  В никакъв случай USB 3. Намери комп с работещ USB 2. НАправи това което си направил по горе и трябва да стане. ЗАда ти засече телефона нали знаеш. че трябва подходящ драйвер и работещи портове

да да знам, самсунг драйвера го инсталирах но понеже версията на win10 на лаптопа е малко стара и от това мисля че не го засича. Вмомента инсталирам ъпдейти и ще пробвам отново. Много глупаво че не става през USB3...
Цитирай
#7

То не е ново това за УСБ3 но прави проблеми на всички телефони Smile Пробвай с 2 и  кажи какво е станало
Цитирай
#8

Аз също имам само USB 3.0 портове и само на такива си правя флашовете. Ако ползваш един и същ кабел, хубаво е да пробваш с друг, качествен. Мисля. че ти се разпада връзката.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#9

редакция. Пробвах със стар usb кабел и приставка и го засича телефона. (имам 2 вида кабели понеже оригиналния кабел го загубих). Каква е вероятността всички тези проблеми да са заради не оригинален кабел?
Цитирай
#10

От личен опит - ползвай само оригинални кабели. Аз се бях вкарал в такъв филм вече, като за да възстановя системата от неуспешното флашване ми искаше имей, който нямаше как да взема - кутия нямах, нито гърба на телефона беше оригинален.
Пробвай да флашнеш на ново с друг кабел, като влезеш пак в download mode.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#11

(2019-03-08, 20:16:23)galaxyhopper написа:  От личен опит - ползвай само оригинални кабели. Аз се бях вкарал в такъв филм вече, като за да възстановя системата от неуспешното флашване ми искаше имей, който нямаше как да взема - кутия нямах, нито гърба на телефона беше оригинален.
Пробвай да флашнеш на ново с друг кабел, като влезеш пак в download mode.

Ок в след няколко опита през USB2 порта и стария обикновен usb кабел стана. Phew. На моменти си мислех че телефона е заминал  Grater Утре ще поръчам един оригинален кабел. Някакви съвети от къде мога да го поръчам?
Цитирай
#12

(2019-03-08, 20:28:22)Nllx написа:   На моменти си мислех че телефона е заминал  Grater 
От години насам въобще не е толкова лесно да бастисаш телефон с флаш.
При по-старите модели това водеше до смяна на дънна платка, ама при по-новите, както виждаш са го измислили.
Минаха отдавна годините, дето треперихме до компютъра, дали ще премине успешно процедурата. Тогава подобна грешка струваше повече от цената на половин нов такъв телефон. Почти никой не купуваше платка. Телефона се продаваше за части, колкото реално струваше работещ дисплей.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)