Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спукан/счупен дисплей
#1

Добър вечер на всички и честит осми март на всички жени! Въпроса ми е дали признават гаранция за счупен/спукан дисплей? Днеска по обяд телефона падна на асфалта и се счупи/спука точно до ръба на изкривеното и има две черти като айсберг Big Grin Та ако не я признаят колко ще струва смяната?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
Аксесоари
#2

Не, не признават, освен ако имаш застраховка. Иначе нов към 1/3 от цената на устройството.

 
Цитирай
#3

Няма да я признаят със сигурност. Цената в официалния сервиз е висока, не знам точно, но над 400лв някъде. Но ще имаш валидна гаранция след това. В гаражни сервизчета ще е двойно по - евтино, но не се знае доколко качествено ще свършат работа, а и при този вариант забравяш за остатъчна гаранция.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

По спомени беше към 480 лв. за малката Осмица и над 500 лв. за S8+.
Това бяха цените в официалния сервиз, по други сервизи трябва питане по телефона, различно е.
Не знам доколко са актуални тези цени към момента, защото мина време. Дано са ги понамалили малко, все пак след Осмицата има още два топ модела на пазара. Редно е да почнат да чистят застаряващите части на по-човешки цени. Данък газария отдавна сме го платили за този модел, дано имат милост.  Wink
Цитирай
#5

А по мой спомен 380 лв, но определено ако имаш по-голяма оставаща гаранция на самият телефон, те съветвам да е в официален сервиз ( да не кажа че аз само в такъв бих го правил заради спецификата на дисплеят и за да се запази водоустойчивостта )

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#6

Аз искам да попитам и аз цепнах там с8-ца ,но някак си подсветката се изгуби нагоре от цепнатината...

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#7

М, не зная колко струва смяната на дисплея в оторизиран сервиз сега, но преди струваше колкото сега струва един ползван S8.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#8

400 лева е в сервиз4ю експресната смяна на дисплей на S8- за един ден! Не питайте от къде знам!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Да и на мен ми искаха 400лв от гаражно сервизче и 500 в теленор.. той се бъгва от време на време показва целия екран както тряа и като го заключа и пак изчезва подсветката.. тряа май да сложа нещо проводимо на цепнатината за да прави хубав контакт?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#10

(2019-05-12, 11:56:24)bLck написа:  Да и на мен ми искаха 400лв от гаражно сервизче и 500 в теленор.. той се бъгва от време на време показва целия екран както тряа и като го заключа и пак изчезва подсветката.. тряа май да сложа нещо проводимо на цепнатината за да прави хубав контакт?
"Сервиз4ю " е оторизиран сервиз. Препоръчвам ако решиш да поправяш.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

OLED дисплеите нямат подсветка.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#12

Е няма ама доло дет е сцепено свети яко бвло на горе тъмно нищо се невиди

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#13

https://photos.google.com/share/AF1QipOe...I2MzZYZ3ZB

Ето така изглежда Big Grin има ли начин да се оправи без да се взема нов Big Grin

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#14

Не мисля Sad

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

Според мен е нещо като подсветка.. някой път светва целия няма ядове някой път е като на снимката..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#16

(2019-05-13, 09:13:30)seemore написа:  OLED дисплеите нямат подсветка.

Цитирам колегата за да го прочетеш още веднъж ако си го пропуснал..

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Е кат няма що не свети целия?
https://photos.app.goo.gl/3ZN3AqBKqGRiHTKB6

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#18

В Гугъл има доста информация относно това.

Няма оправия. Нов.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)