Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 9 - първи впечатления
#26

(2019-03-28, 21:46:34)vladokarata написа:  Който е решил да го Взима. Телефонът е перфектен!Незнам колегата какви забележки имаше по него но... Задължително да е Global има си меню на български
Накратко - Дисплей перфектен, Процесор, рам, бързина не коментирам... Добро качество на звука при разговор. За батерията за сега добре по подробно след ден два. Предишен телефон Samsung S9plus

Как се представя спрямо камерата на S9+? Можеш ли да направих няколко снимки с двата за сравнение.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ето ти от ми 9 с оригиналната камера с и без нощен и гкам на нощен
https://drive.google.com/folderview?id=1...otn6IZULbe

Както и същото снимано със s10+
https://drive.google.com/folderview?id=1...4amEvi_Anc

Снимките са на ауто, без допълнителна корекция.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#28

Батерия... Добре е.         

Xiaomi mi9 
Цитирай
#29

Днеска пуснах едно антуту и направо изкърти всичко. [Изображение: a92a154a54d27fe2ad4d7daff15fe4c7.jpg]

Sent from my MI 9 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#30

Ти нали уж я "ожени" Ми 9-ката? Или се отказа. Smile
Цитирай
#31

Не я ожених, омъжих я във вода, след 10 дни изсъхна и работи. Може би не съм използвал най-правилният израз, защото буквално я покръстих mi 9-ката, но бях много ядосан на себе си.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Цитирай
#32

Е кога успя толкова бързо да я приводниш? Smile Важното е, че вече си бачка. Smile
Цитирай
#33

(2019-03-30, 12:39:09)joring написа:  Ето ти от ми 9 с оригиналната камера с и без нощен и гкам на нощен
https://drive.google.com/folderview?id=1...otn6IZULbe

Както и същото снимано със s10+
https://drive.google.com/folderview?id=1...4amEvi_Anc

Снимките са на ауто, без допълнителна корекция.

Много добре се справя Ми 9, дори и по-добре в тези условия. Имаш ли други за сравнение.
Цитирай
#34

Въобще не е комфортно да носиш постоянно 2 устройства, носих ги за кратко, сега си ги сменям през ден, докато реша кой телефон да си оставя и кой да дам на някой роднина.
Цитирай
#35

Вчера пристигна и моя черен(или по-скоро тъмно сив). Първи впечатления сравнен с Ми8 и Микс 2с:

1. Тяло - Доста е удобен в ръката като за толкова голям телефон. Стъклото на гърба е извито много приятно, което го прави много удобен за държане и е сравнително лек. Усещането е като Ми8 и в същото време много по-удобен и лек от Микс 2с(така и не можах да му свикна за 4 месеца). Сглобката е много добра няма скърцане и пукане, бутоните са стегнати и приятни. Стъклото на гърба има по средата така наречения холоу пойнт или иначе казано удря леко на кухо при почукване по средата. Това обаче смятам, че е нормално за толкова голям телефон. Харесва ми цвета, страничната лайстна е сива и се слива със стъклото отзад дори цветовете леко преливат между сиво-кафяво. Не ми харесва изпъкналата камера. Този израстък е доста по-голям от Ми8 и Микс 2с и калъфа от комплекта също не го покрива, което е малко разочароващо, защото трите камери вече не са малка част от гърба.

2. Дисплей - Много ми харесва на режим стандарт цветовете са почти идеални. Не случайно Ми9 е с един от най-добре калибрираните екрани. За сравнение от Ми8 е по-добър, от Микс 2с много по-добър. Сега ще кажа нещо, за което ще бъда критикуван, но както и да е. Докато пристигне Ми9 ползвах Самсунг Ноут 9 за около 2-3 седмици и дисплея на Ми9 повече ми харесва. Разбира се никой не ангажирам с моето мнение на когото му харесва шарено, ноута е по-добре.

3. Сензор за отпечатъци - Какво да кажа върши работа не е перфектен но работи сравнително добре. Честно казано очаквах да е по-зле. Като си регистрираш пръста два пъти горе-долу става и все пак мисля, че стандартните на Ми8, и Микс 2с са доста по-добри. 

4. Софтуер - Стандартно MIUI 10 и Андроид 9. Тук имаше изненада. Веднага след като отворих телефона беше с глобал стейбъл ром и аз се бях подготвил да слагам последния глобал дев през ъпдейтъра. Обаче Xiaomi са пуснали за Ми9 ром EEA(глобален за европейските страни), за който обаче няма дев ром и не може да се сложи през ъпдейтъра. Единствения начин е отключване на буутлоадър и слагане на истински глобал. Веднага го закачих да го отключвам като до сега с моя акаунт не съм чакал и "О"
чудо пише да чакам 360 часа. Xiaomi отнесоха доста псувни. Тук е момента да благодаря на колега от форума, който ми даде своя акаунт и го отключих веднага, не искам да споменавам имена той си знае и има голямо Благодаря и бири. Така сложих глобал девелъпър ром и съм доволен. Искам да кажа нещо важно: ако преминете от EEA ром на глобал с заключване на буутлоадъра няма да има проблем, разбира се ако преминете на китайски ще го затухлите.

5. Камера - За 24 часа не мога да кажа много. Има си напълно работещ Гкам. Тъй като имах снимано видео със самсунг ноут 9 снимах същото с Ми9 в доста шумна среда само ще кажа, че самсунга има по-добър микрофон, а Ми9 по-добра стабилизация на видеото. 

6. Батерия - Рано е да се каже. Като гледам как вървят нещата до сега ще бъде същата като при Ми8.

Общо взето като за 24 часа за това се сещам вие ако нещо искате да знаете питайте.

Малко снимки:
Гкам
[Изображение: 60b520c39579513402413dcb69b93a57.jpg]
Сток
[Изображение: 51d27f2577dd9453422958b45cb4b494.jpg]
Сток нощен режим
[Изображение: f2059c926baaa196de4af6940d5836b6.jpg]

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 6 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, Kiridedra, milenvn, milstan, suffer, velqn
Цитирай
#36

Честит нов телефон   Storstark

Чудесни първи отзиви и страхотни снимки! Споделяй колкото можеш повече снимки, удоволствие е да се гледат фотоси, заснети с  идея за сцена и светлина  Smile

Също така можеш да качиш и клипове в Youtube и да ги публикуваш тук, за да видим страхотната стабилизация, за която спомена.

За Амолед екрана имам специален въпрос, понеже имам сравнително чувствителни очи и до момента нарочно отлагам прехода към такъв тип панели. Засегна  MIX 2S, който е с IPS дисплей, следователно имаш база за сравнение.


Цитирай
#37

Аз имам също доста чувствителни очи и винаги съм имал проблеми с амолед за това ги избягвах. На ми8 екрана беше много добре в това отношение и нямах никакви проблеми. Ми9 за сега също нямам проблеми, но няма и 48 часа ползване та след време ще дам повече отзиви. Относно микс 2с ще кажа, че от неговия екран ми беше доста дискомфортно след по-продължително ползване, тук нямам обяснение понеже екрана е ипс, но е факт. За сравнение на самсунг екраните доста ме удрят в очите след по-дълго ползване, но ако си дадеш време се свиква за седмица.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 2 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#38

Самзунг има отвратителен шим на екраните на всички нови модели след Галакси 5, и трептят като епилептици. Провери за шим на 9-та моля!

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

В мнението над твоето точно за шим говорим. Както казах с Ми 9 не ме боли главата. Ако имаш в предвид някакъв специален метод за проверка, казвай и ще тествам.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#40

Най-елементарния начин е да погледнеш екрана на телефона който тестваш през камерата на друг телефон при намалена яркост. Ако се виждат преминаващи ленти - бегай бърже бате...

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на Crazy_hatteR за това мнение:
  • airbus, anatol06, Friz, kalin.krasimirov, suffer
Цитирай
#41

Бегай бърже, ако имаш проблем с очите, ако нямаш, може и да не бегаш. Wink
Цитирай
#42

Мерси, много полезно! На Galaxy S7 яко шим. Тази проверка важи ли при телевизорите?

[Изображение: DSC-0010.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#43

Вàжи и за телевизорите. Добре е да се изключи корекцията на стробоскопичния ефект на камерата.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

Дори и да има е минимално(аз не видях). Не ме разбирай погрешно мен шима ме мори много и знам за какво говориш, но тук нямам проблеми. И все пак е добре ако има как да провериш преди покупка. [Изображение: e70d7e2e0e7372314189ab3c50b33638.jpg]

Sent from my MI 9 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#45

(2019-04-20, 19:45:35)Crazy_hatteR написа:  стратоскобичния

Стробоскоп > стробоскопичен.
Ето измерване на ШИМ с прибор (обаче за 9SE) :
https://youtu.be/XnDexC0Prkc?t=374
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#46

И аз от две седмици съм Горд собственик на Mi 9-първото ми шаоми и съм мега доволен от телефона.Купих го от тук,защото си наводних стария телефон (p10) и не ми се чакаше.От али-то си поръчах няколко кейса и безжичното зарядно +27 ватовото.Зарядното пристигна за по-малко от 10 дни в пощата с безплатна доставка от Сингапур!
Батерията си кара цял ден с почти непрекъснато ползване на телефона.Активирах си VoLTE и Wi-Fi voice без проблем от оператор на Виваком,но до сега не съм говорил с друг с волте,за да направя раликата.За бързината и дисплея няма какво да кажа....трябва да се види Smile
Тествахме бързината със S10+ на един приятел и шаомито приключи теста "само" с малко под 10 МИНУТИ преди самсунга Smile
Имам само няколко въпроса:
1.Тествах зарядните веданга,след като си взех ново,по-мощно и на екрана не ми показа никаква разлика между оригиналното 18w и новото 27w.Батерията беше на около 40% и като ги включих показа 0.8 часа.С безжичното показа 1,6 часа.До сега ми зареждаше за около час от 10% до 100%.Дали и оригиналното зарядно не е 27 w?
2.Как по дяволите се активира този боке ефект на камерата?

   
   

  Xiaomi Mi 9 - 6/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на nismo за това мнение:
  • Friz, milenvn, suffer
Цитирай
#47

Отиваш на Портрет и ще ти приближи обекта.. от около 2м става с боке
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nismo
Цитирай
#48

(2019-04-23, 19:06:30)nismo написа:  И аз от две седмици съм Горд собственик на Mi 9-първото ми шаоми и съм мега доволен от телефона.Купих го от тук,защото си наводних стария телефон (p10) и не ми се чакаше.От али-то си поръчах няколко кейса и безжичното зарядно +27 ватовото.Зарядното пристигна за по-малко от 10 дни в пощата с безплатна доставка от Сингапур!
Батерията си кара цял ден с почти непрекъснато ползване на телефона.Активирах си VoLTE и Wi-Fi voice без проблем от оператор на Виваком,но до сега не съм говорил с друг с волте,за да направя раликата.За бързината и дисплея няма какво да кажа....трябва да се види Smile
Тествахме бързината със S10+ на един приятел и шаомито приключи теста "само" с малко под 10 МИНУТИ преди самсунга Smile
Имам само няколко въпроса:
1.Тествах зарядните веданга,след като си взех ново,по-мощно и на екрана не ми показа никаква разлика между оригиналното 18w и новото 27w.Батерията беше на около 40% и като ги включих показа 0.8 часа.С безжичното показа 1,6 часа.До сега ми зареждаше за около час от 10% до 100%.Дали и оригиналното зарядно не е 27 w?
2.Как по дяволите се активира този боке ефект на камерата?

@nismo, със здраве да си ползваш новия телефон.
Активацията на Wi-Fi voice-а доведе ли до поява на съответната икона на дисплея и до реална възможност да ползваш услугата или просто я имаш активирана към абонамента?

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#49

Когато се включи 27W зарядно на екрана изписва турбо чардж и телефона от 0-100 се зярежда за около 50 минути, с 18W зарядно изписва фаст чардж и пълното зареждяне трае под час и 20 минути, не съм засичал точно.
[-] 3 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • Friz, milenvn, nismo
Цитирай
#50

(2019-04-24, 06:43:13)siebel написа:  @nismo, със здраве да си ползваш новия телефон.
Активацията на Wi-Fi voice-а доведе ли до поява на съответната икона на дисплея и до реална възможност да ползваш услугата или просто я имаш активирана към абонамента?

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Активна е и мисля, че я ползвам. За да се усети ефекта от HD voice, трябва да говоря с човек с активиран VoLTE. За wi-fi voice още не съм наясно кога точно се появява. В настройките има една опция за предпочирана мрежа, при мен е по подразбиране - мобилни.


Прикачени файлове Миниатюри
           

  Xiaomi Mi 9 - 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)