Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 9 - първи впечатления
#51

(2019-04-28, 13:32:49)nismo написа:  Активна е и мисля, че я ползвам. За да се усети ефекта от HD voice, трябва да говоря с човек с активиран VoLTE. За wi-fi voice още не съм наясно кога точно се появява. В настройките има една опция за предпочирана мрежа, при мен е по подразбиране - мобилни.
Аз за Wi-Fi voice-а питам, VoLTE и аз си го ползвам. Но така като гледам снимките май-май не ползваш Wi-Fi voice.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-04-28, 13:32:49)nismo написа:  Активна е и мисля, че я ползвам. За да се усети ефекта от HD voice, трябва да говоря с човек с активиран VoLTE. За wi-fi voice още не съм наясно кога точно се появява. В настройките има една опция за предпочирана мрежа, при мен е по подразбиране - мобилни.

Ефекта с he voice се получава и ако говориш с телефон поддържащ услугата. От миналия септември работи през 3г мрежата и доста телефони им работи. Vowifi не работи има съвсем друга икона когато работи тази услуга. Цяло чудо е, че и волте работи на xiaomi телефони. Стандартно е пуснат волте профил работещ с волте на Виваком, но не и с vowifi. Евентуално с root достъп би могло да се смени профила и да работят и двете услуги.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#53

Не бъркайте HD Voice с VoLTE. Първата е технология за високо качество на аудиото, която е съвместима с повечето съвременни смартфони, и ако и двата телефона я поддържат, се осъществява, дори в 3G мрежа. Тя работи и без да е необходим VoLTE.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

(2019-04-29, 13:44:37)Гeoрги написа:  Не бъркайте HD Voice с VoLTE. Първата е технология за високо качество на аудиото, която е съвместима с повечето съвременни смартфони, и ако и двата телефона я поддържат, се осъществява, дори в 3G мрежа. Тя работи и без да е необходим VoLTE.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Никой нищо не бърка. И двете технологии използват един и същи кодек поне в България, но поради по-големия капацитет на 4г мрежата това позволява да се използва по-голям битрейт с цел още по-добро качество на разговора. Просто едната услуга ползва гласовата услуга на 2g/3g мрежата, другото вече става дума за ims през 4г мрежата. На същия принцип ще работи и гласова услуга през 5г мрежите.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#55

Има ли гласов контрол за камерата? Как се активира?
Цитирай
#56

С гугъл асистента не става ли? В предишните версии на miui камера имаше настройка "аудио", но сега не я намирам.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#57

AnTuTu Benchmark за месец април класира Xiaomi Mi9 Explorer Edition на първо място, на второ -  Xiaomi Mi9, а на трето е Black Shark 2.

[Изображение: 9897dc6808128ca465b6047dfbf6e610-full.png]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#58

Това е от моя. [Изображение: 8d9471b916690b40f6f2ee6c0b4ae041.jpg]

Sent from my MI 9 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#59

Досна проблемно с мрежите в роуминг.Добре че хвана поне един оператор.  що не се логва на тез честоти? Къде се вижда на кой оператор се е вързал? На мястото на А1 е празно.

   
Цитирай
#60

След като си изключил автоматичният избор на мрежа, трябва ръчно да цъкнеш на някоя от тези в скрииншота, които не са забранени. В този случай Salt, вероятно твоят оператор има споразумение за роуминг само с тях.


Цитирай
#61
Big Grin 

SWISSCOM  е препоръчителен от А1. Не успях да се свържа с 4G.


И в Италия йок 4G.  Bu
Цитирай
#62

Нямам представа защо не ти се получава. Със Salt не се ли регистрира в мрежата?

Юни месец миналата година бях в Лондон и безпроблемно се свързах с 4G на два различни оператора. Апарата беше Редми Ноте 5 (китайска версия).


Цитирай
#63

Има голям бъг при смяната на клетките, предполагам . 10 секунди няма сигнал и излиза съобенито за липса на с вързаност.
В момента не мога да подкарам нито една мрежа в Охрид. Връзва се с пълен обхват и след секунди се разкара. https://streamable.com/tpdp5 Kакво ни продават китайците, какъв софт кърпят. Тестери.....
Цитирай
#64

^ Е, добре де, защо цъкаш на забранена мрежа? Много ясно, че няма как да се свържеш към нея... Smile  Все едно тук в Бг да пусна ръчно търсене на мрежи и да се опитам да се свържа с мрежата на Теленор и сим карта на Виваком!


Цитирай
#65

Undecided Това че е написано забранено, не значи че не можеш да се закачиш, както и обратното, на разрешена не позволява регистрирането. В потрес съм от тези мрежи под това устройство. Часове проби в трите държави без да хване 4g. За капак в Македония никаква мрежа не хвана. Undecided
Цитирай
#66

Защо не го оставиш на automatic просто - той си знае
Цитирай
#67

И на автоматичен пробвах. Нулев ефект, който май е дефект.

   
Цитирай
#68

ако е така значи китайската версия на телефона работи добре само в България
(ако може да се говори за "работи добре")
Цитирай
#69

Нали се води глобална версия, или само ужким.
Цитирай
#70

Твоята версия каква е колега?
Цитирай
#71

(2019-05-15, 09:43:31)airbus написа:  Нали се води глобална версия, или само ужким.



Истината е, че не знаех какво си взел.
Просто търся обяснение
Цитирай
#72

На кутията има в два от ъглите червени правоъгълници и пише глобална версия. В кутията е с европейски стандарт зарядно. Самият телефон не знам реално какъв е.
Определено нещо не е наред. Може да има разлика в сим портовете. Но в много ми дойдоха тестовете.

Така и не разбрах от Kсиоми потребители, къде се вижда мрежата, на която си регистриран в роуминг
Цитирай
#73

Данни от официалния сайт:




Supports use of dual SIM cards from different carriers;
both cards can access 4G connectivity simultaneously①
Dual Nano-SIM slots; either card can be set as the primary card
Supports 4G+/4G/3G/2G
Supports dual SIM VoLTE HD calling②

Note ①: Dual 4G SIM requires the support of local telecom operator services, and may not be available in all regions.
Note ②: Only certain regions and telecom operators support VoLTE.
Supported network bands

4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/20/28
LTE TDD: B38/B39/B40
3G: WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8
TDSCDMA: B34/B39
CDMA EVDO BC0
2G: GSM: B2/B3/B5/B8
CDMA 1X: BC0
Supports 4x4 MIMO | HPUE | HO RxD


това е за глобалната версия.
Така че може да има дефектна сим или дертове с роуминга на дадения оператор, но като цяло неприятен проблем.
Цитирай
#74

Същият оператор работеше без проблем на друго устройство. Със сим картата е нямалко проблеми на други устройства в роуминг.
Според мен е от устройството. Дори при регистрация на единствен оператор в Италия, на всяка клетка губеше сигнал за 5-10 секунди. Не бях виждал такова нещо. От центъра до летището 10-15 пъти издавеше звук за загуба на обхват.
Цитирай
#75

предполагам, че вече не си там, но все пак ако си - има ли шанс да тестваш устройството с друга карта
дори тамошна
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)