Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi ще вдигне цените на своите продукти
#1

Източник: Xiaomi CEO says its phones will get ‘more expensive’
На Български: Xiaomi ще вдигне цените на своите продукти

Цитат:Изпълнителният директор на Xiaomi Лей Юн намекна, че компанията в съвсем близко бъдеще ще вдигне цените на своите смартфони. В интервю той сподели, че ръководената от него фирма иска да се раздели с имиджа си на производител на евтини устройства на цени под 2000 юана (298 долара). Юн също така заяви, че Xiaomi искат да инвестират повече средства в разработката на телефоните и да предлагат още по-добри продукти. Лей Юн разкри, че Mi 9 вероятно е последният модел, който ще се предлага на стартова цена от под 3000 юана (447 долара).

Според него бъдещите смартфони ще бъдат една идея по-скъпи, но скокът нямало да бъде драстичен. Интересното е, че преди време Xiaomi бяха обявили, че няма да надхвърлят марж на печалбата от 5%, така че вероятно с по-високите цени ще дойдат и по-висококачествени компоненти. В същото време компанията преди няколко месеца изведе своите бюджетни предложения в отделната марка Redmi, което позволи основният бранд да се концентрира върху средния и премиум сегмента. За момента не е ясно дали анонсът на Лей Юн за повишение на цените ще засегне и Redmi.


"Авантата" свършИ. Световната експанзия си има цена. Време е инвестицията и дотацията от страна на правителството да почне да се изплаща. Което си беше ясно, че все някога ще стане. Ще е интересно да се види какво имат като план за развитие. 

Според мен ще вдигат цените плавно, като се опитат Мi серията да я направят премиум и да играят в отбора на другите китайски марки, а защо не и на световния премиум. Амейзинг-амейзинг сленгът са го овладели. Със сигурност ще мобилизират феновете, защото неминуемо ще има отлив и недоволни потребители. 

Може да видим безжично зареждане, водо/прахо-устойчивост и т.н. екстри, които сега ги избягват заради цената. Любопитно ми е къде ще им е таванът на цените.

Най-хубавото предстои.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами щом е така, повече xiaomi няма да си взимаме, ще се появи друг евтин звяр. Първо беше хуауей, после уан+, после сиаоми, после ще е друг. Жалко за тях, това им беше единствения плюс.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#3

Точните думи са: " In the future our phones might get more expensive—not a lot, but a little more expensive."

Превод- "В бъдеще нашите телефони може да станат по-скъпи- не с много, но малко по-скъпи."  Има се предвид Mi серията.

Xiaomi има много предимства, освен разумната цена. Като фирмената среда MIUI със десетки опции, добавки и улеснения, възможноста за персонализиране, дългогодишната софтуерна поддръжка, нямаща равна в Андроид света, възможноста за руут и ползване на всякакви програми изискващи руут, инсталиране на къстъм ромове, по-доброто качество на разговорите с VoLTE и вградената опция за VoWiFi, лесната интеграция със стотиците лайфстайл продукти на Xiaomi и тези от серията "Умен дом" и т.н. и т.н., поредицата е безкрайна...

Затова 4-тия по големина световен производител на смартфони продължава да ни радва с много добри продукти на разумни цени. С предстоящото откриване на над 300 магазина в Европа и нарастващото значение на европейският пазар перспективите пред Xiaomi са доста светли!


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • gothicmanbg, ziki69
Цитирай
#4

(2019-03-11, 03:27:40)milenvn написа:  Точните думи са: " In the future our phones might get more expensive—not a lot, but a little more expensive."

Превод- "В бъдеще нашите телефони може да станат по-скъпи- не с много, но малко по-скъпи."  Има се предвид Mi серията.

Никъде не е казано, че касае само Mi серията. Нито е ясно какво означава малко по-скъпи. Можем само да спекулираме. В началото на годината сме, ще видим как ще се развият нещата. Още с отделянето на Редми като бранд имаше изявление, че Mi ще става по-премиум, което означава по-добри материали и компоненти, такива, които и където липсват. Ако липсват.
Новината не е задължително лоша, особено за тези, които са склонни да дадат още малко, но да получат липсващото в телефоните на Xiaomi.

Примерно, аз бих искал ОЛЕД в любимата ми Макс серия, както и по добър звук, камера и защита на телефона. Все пак това е мултимедийно устройството за навън. И това ще си дойде на определена цена. Ако дойде. Когато дойде.

Пазарът на смартфони ще се забавя и тази година, ще намалява и в Китай. Така че още една причина цените да се вдигат.

С малко.



Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Аз го разбирам така...- За да е бори с другите марки ,щетрябва да вложи поввече средства в разработване и вдигане на класа на телефоните, от което следва и да се вдигнат разходите за телефони засягащи текущите разработки. Ввярвам,че марката ще продължи да мачка в област цена - качество и ще продължи да си е уникална марка. Малко фенско изказване,но се надявам да е така.
Цитирай
#6

(2019-03-11, 01:05:00)nehranimaiko написа:  Ами щом е така, повече xiaomi няма да си взимаме, ще се появи друг евтин звяр. Първо беше хуауей, после уан+, после сиаоми, после ще е друг. Жалко за тях, това им беше единствения плюс.

Не забравяй MIUI.
Oще от преди да пуснат телефон тази Операционна система беше много популярна.
Самия факт, че комбинираха това и с техни устройства ти спестява усилието да търсиш качествен порт за своя модел.
От 2011/12-та гледам да съм предимно с MIUI върху устройствата си, но не за всеки телефон е било достатъчно читаво, така че през 2014-та вече се сдобих с Xiaomi Устройство.
Седмичните ъпдейти са им запазена марка от години, жалко че индийците не могат да смогват като китайците.

Ще намеся индиректно други марки, но вдигането на цените няма да причини кой знае какъв отлив. Може би само Американците се пооляха малко с цифроманията и вероятно са на загуба в последно време.
При други производители отлив не забелязвам.
Даже моделът, който трябваше да е достъпен на 8-ми март се продава повече от добре
Цитирай
#7

Абсолютно! Ползвам Xiaomi телефон, само и единствено заради miui. Още от Галакси С съм му фен.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#8

(2019-03-11, 00:09:03)kayovas написа:  Източник: Xiaomi CEO says its phones will get ‘more expensive’
На Български: Xiaomi ще вдигне цените на своите продукти



"Авантата" свършИ. Световната експанзия си има цена. Време е инвестицията и дотацията от страна на правителството да почне да се изплаща. Което си беше ясно, че все някога ще стане. Ще е интересно да се види какво имат като план за развитие. 

Според мен ще вдигат цените плавно, като се опитат Мi серията да я направят премиум и да играят в отбора на другите китайски марки, а защо не и на световния премиум. Амейзинг-амейзинг сленгът са го овладели. Със сигурност ще мобилизират феновете, защото неминуемо ще има отлив и недоволни потребители. 

Може да видим безжично зареждане, водо/прахо-устойчивост и т.н. екстри, които сега ги избягват заради цената. Любопитно ми е къде ще им е таванът на цените.

Най-хубавото предстои.
Те и сега си имат безжично зареждане при това доста добро в Ми 9. А цената в България е доста добра - 899 лв с 2 години гаранция.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#9

(2019-03-14, 18:56:35)The_Jack написа:  Те и сега си имат безжично зареждане при това доста добро в Ми 9. А цената в България е доста добра - 899 лв с 2 години гаранция.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Това е ясно, дори при Mix 3 идва с телефона. Става въпрос за цялата mi серия, не само за 1-2 модела, в които напоследък го вкараха. Но това си идва на съответната цена. Както писах вече, нямам против да платя 100$-150$ повече за екстри като олед, водоустойчивост, по-добро аудио и камера в Mi Max Pro серия. А не само едни сензори за камерата и малко по-добър процесор да е разликата... При това с кеф бих ги дал.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)