Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Китайска версия Redmi note 7 към Global ROM
#1

Здравейте,
Търся подробен гайд за инсталиране на Глобал РОМ на китайска версия Redmi note 7 - най-добре от някой, който го е пробвал на точно този модел. И още, не намирам глобален РОМ на сайта им - нито стабилен, нито бета като за рикавъри, така и за фастбуут.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
Аксесоари
#2

https://bigota.d.miui.com/V10.2.1.0.PFGM...41_9.0.zip

Ето линк за глобален ром - рекавъри.

А тук има специално три варианта за преминаване от един тип ром на друг такъв:
https://4pda.ru/forum/index.php?act=find...1822641-34

China/Russia — Global
China/сборка на основе официальной — Global
Global/Russia — сборка на основе официальной
Цитирай
#3

Koлега, мина ли на глобален ром? Какви са стъпките?
Цитирай
#4

Стъпките са като на всеки Xiaomi телефон - отключване > ТВРП > флаш:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=81822641

TWRP:
http://4pda.ru/forum/index.php?act=findp...81817857-4
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • onyx_82
Цитирай
#5

Още 30ч ми остават за да отключа буутлоудера. Основните стъпки са ясни, по-скоро търсех мнения от хора, които са флашвали точно този модел. Интересни са подробностите - точно с кое ТВРП, дали то декриптира Дейта дял, иска ли парола, нужен ли е формат и на кои дялове /дейта, систем../ и тем подобни дреболии които са описани различно из нета - вероятно защото не всички са пробвали реално....

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#6

При самото отключване така или иначе ще се форматира телефона, така че няма значение дали декриптира twrp
Цитирай
#7

Това с ТВРП рикавърито се отнася ако се качва къстъм РОМ на Xiaomi.eu.
За преход от китайски към глобален РОМ, във 4pda пишат за флаш през МиФлаш БЕЗ заключване на буутлоудъра и нищо друго. Аз все-още се двоумя между кратък и глобален. Телефона е на приятел, който няма да го човърка въобще.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#8

Ако сложиш глобален, ще може да се ъпдейтва от ъпдейтъра, поне докато от Шаоми не измислят някоя простотия (или по грешка) не дойде глобален ъпдейт, който брикне китайска версия с глобален ром. Другия вариант с тврп ... поне сам няма да се ъпдейтне и брикне ... май за човек който не разбира е по-добре. Или оставяш китайската, е за тва не ми се занимава с китайските версии, имаш половин телефон и трябва да му слугуваш.
После се почва, че баш ей тва приложение не бачка при теб, щото не било сертифицирано и т.н. простотии, няма го плей стора, ама на теб баш тва ти трябва ...
... и после задължителното 'Аз повече Китайска пръчка няма да си купя'
Цитирай
#9

Как пък китайската версия е половин телефон?
Цитирай
#10

(2019-03-17, 10:08:39)suffer написа:  Как пък китайската версия е половин телефон?

За първи път се сблъсквам с китаец и направо е ужас! Много изкачат китайски символи, въпреки наличитето на английски.  Всичко е направо за китайските приложения, търсачки и тн. Глобален ром е по-дбре.
Цитирай
#11

Трява да знаеш как да си го почистиш. Но най-добре xiaomi.eu слагай. Не е за всеки, но в никакъв случай не е половин телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • onyx_82
Цитирай
#12

И аз пробвах да махна китайските работи и се пооплетох. Бих пробвал 2-ри път, но преди това качих еу версията и веднага изключих всички други варианти.

пп : За разнообразие минах през почти всички къстъм версии, но по оптимизиран от ром-а на аватара ми няма за мен, освен оригинала разбира се Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#13

По принцип личната ми класация е: (ако знае човек какво прави:
China
Xiaomi.eu
Global (само в краен случай)
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milstan, redsys
Цитирай
#14

По-горе имах предвид China, точно той ми бе оригинала на въпросния телефон. Подкрепям с 2 ръце наблюденията на suffer.
Цитирай
#15

Колкото и Шаомита са ми минали през ръцете, определeно Global Stable се държи най-стабилно и върви най-гладко. Лично съм тествал 2 Ми 8-ци един до друг с ЕУ и Глобал и Глобала върви по-добре. Поради тази причина бих сложил Глобала на първо място. Чайната е наистина най-добрия, но пък има проблеми с нотификациите и други дребни проблеми.
Цитирай
#16

Фърмуеъра на Xiaomi.eu също има OTA Auto update. Колкото за последващ брик - мисля че няма такава вероятност - хем е на база китайския РОМ, хем са изчистени всички простотии и ограничения, които въведоха Шаоми напоследък.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#17

То най-голямата простотия (и то не защото е тъпо, а защото решението на проблема не е измислено както трябва) е ARB.
Май за новите модели го нямаше това, а само за определени миналогодишни телефони с Oreo.
Пълният списък може да се види на xiaomi.eu, но май останаха 5 модела с тазо тестова „функция“
Цитирай
#18

Здравейте, една приятелка си поръчала от Ми глобал стора на Алиекспрес един ноут 7, дойде вчера и майко мила, всичко е на китайски, едвам инсталирах плей стора. Намерих английския и сега поне аз мога да го ровичкам, но жената е възмутена, защото пишело, че има и български език, а тя държи да е на български, че е подарък за съпруга. Сега чета темата и се чудя да пробвам ли да го префлашна и с какъв ром. Моля, дайте стъпките за префлашване и линк към рома,че ме е страх да не го брикна. Прикачвам снимките от телефона, предполагам, че е с китайския ром.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#19

1. подаваш заявка за отключване
- първо се минава през settings - My device - All Specs и се натиска 7 пъти на MIUI Version (ще разбереш, че си приключил, като ти изпише you are now a developer)
-след това се влиза в settings - additional settings - developer options. Включва се опцията на ОЕМ Unlocking
а малко по-надолу в Mi Unlock status - се вписваш с Mi account.
трябва да ти изпише, че всичко е ок или някакво потвърдително съобщение.
След това се сваля Mi Flash Unlock: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u110624567...827.31.zip
Стартира се, логваш се с Ми акаунта и вкарваш телефона във фастбуут (oт изключено положение POWER+VolDown)

Натиска се бутона за отключване и чакаш да видиш след колко дни ще имаш право да отключиш.
След това в същия този режим (fastboot) се инсталира twrp посредством 2 команди
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot recovery twrp.img
(предварително трябва да го имаш свален този twrp.img)
и през TWRP, в което телефонът трябва да се озове след няколко секунди се инсталира xiaomi.eu ром
https://xiaomi.eu/community/threads/miui...ase.47170/ - oт тук се тегли всичко, има и кратка инструкция за инсталацията
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus, jiktak
Цитирай
#20

Супер, благодаря за указанията, но искам да попитам, нали Xiaomi-тата можеха без отключване и рекавъри да се префлашват, това им беше готиното, аз не искам да е отключен или руутнат телефона, не може ли да стане с изтегляне на рома без отключване на буутлоудъра и през фаст буут-а на самия телефон да се префлашне, рискувам ли брик или изобщо няма и да тръгне?

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#21

fastboot не може да флашне ром на заключен телефон.
Ако случайно успееш да вкараш телефона в ЕДЛ режим и флашнеш глобален ром при заключен буутлоудър на китайски телефон - ще получиш тухла.

При всички положения, дори да сложиш глобален ром ще трябва да седи отключен телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jiktak
Цитирай
#22

Супер, а да разбирам ли, че ако искам еднократно да му сложа само един път глобал или европейски ром и повече да не го префлашвам, след като го отключа телефона без да използвам twrp мога да бодна глобалния или европейския ром, след което телефона пак ще се заключи? Т.е. twrp- то ми държи телефона отключен за последващи префлашвания евентуално и може за един път без него и ако искам следващо префлашване пак ще трябва да искам отключване?
Кофтито е, че в момента нямам сим картата с която ще е телефона, а не ми се прави МИ акаунт с друг номер ... Всъщност в Пловдив знаете ли някой да се занимава с префлашване и как биха го направили без Ми акаунта и сим картата на човека чиито е телефона?
Знам, че ставам банален с глупостите си за което се извинявам, но търся оптимален вариант ...

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай
#23

twrp не държи телефона отключен.
Държането отключен го държи отключен.
При global-на или xiaomi.eu версия не трябва да се заключва буутлоудъра, защото телефонът ще се брикне.
И при двете обаче ще си вървят ОТА ъпдейтите.
При глобалната през стоково рекавъри, при xiaomi.eu през twrp ще си се инсталират, без да се налага да се тегли нещо ръчно и да се флашва ръчно.

При флашване на глобална през фастбуут трябва да се внимава специално да НЕ е сложена опцията flash_all_lock!!!
Цитирай
#24

Телефона пак ще си ти е отключен, но веднъж ако го флашнеш и му сложиш Глобъл РОМ не е нужно повече да се пипа нищо - телефона ще си работи и ще си му идват ъпдейти.
НО, след като е китайска версия телефона и му сложиш Глобъл РОМ трябва да седи отключен, защото заключиш ли го ще го брикнеш. Но той и да стои отключен няма значение, проблема е точно никакъв.
Сим карта не е задължително за да си направиш МИ Акаунт, МИ Акаунт може да се направи и с имейл.

Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#25

При сдвояването на телефона с акаунта (което е нужно за отключването), ако не се лъжа искаше SIM карта. Може да е всяка карта, не е нужно да е тази, с която ще се ползва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • airbus, jiktak
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)