Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi ще вдигне цените на своите смартфони
#1

Изпълнителният директор на Xiaomi Лей Юн съобщи, че компанията съвсем скоро ще вдигне цените на своите смартфони с цел разделяне с имиджа на производител на евтини устройства на цени под 2000 юана (298 долара). Xiaomi искат да инвестират повече средства в разработката на телефоните и да предлагат още по-добри продукти. Най-вероятно Mi 9 ще е последният модел, който ще се предлага на стартова цена от под 3000 юана (447 долара).
От интервюто става ясно, че смартфоните ще бъдат малко по-скъпи. Остава да разберем точно с колко. На този етап не е ясно дали анонсът за повишение на цените ще засегне и Redmi, която преди време беше отделена от китайския производител в самостоятелен бранд.

Източник: Technode
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако имат желание да се развиват, ще са им нужни ресурси. Не съм изненадана, въпрос на време беше. Заявиха се, като компания, която не е еднодневка. Предлагат широка гама устройства, и пътят им е напред и нагоре. Дано на държавно ниво не получат прът в спиците, но едва ли, вероятно е съгласувано, където трябва. Имат стратегия и карт бланшSmile

Харесва ми, че заявяват намеренията си открито, и не вярвам да е маркетингов трик, за да имат по-високи текущи продажби на последните "по-евтини устройства". Надявам се да продължат да бъдат лоялни към клиентите си, и да откликват все така бързо и гъвкаво на желанията им Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#3

Похвално е, че заявяват открито позицията си, а не го оставят за последния момент. Така подготвят феновете на марката, както и тези, които тепърва обмислят да се сдобият с техен смартфон. Xiaomi предлагат наистина широка гама от продукти и така обхващат все повече и повече клиенти и с покупката на един техен продукт идва втори, трети и постепенно се изгражда една екосистема. Но също и продуктите им добре се "разбират" и с другите марки на производителите, което е плюс за компанията. Според мен, макар и да има известно увеличение на цените на техните телефони, ще си удържат на думата и няма да е голям скокът - постепенно ще се "опипва почвата" и няма да рискуват от известна достъпна марка да се превърнат в скъпа такава. Искат да наблегнат на развитието на смартфоните си с повишаване на качеството, което в никакъв случай и сега не е ниско - напротив.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Това си е просто стратегия за "новоизлюпена" компания (нищо лично против марката или техните потребители). За съжаление съм го наблюдавал какво се случва обикновено: всичко е "най" в началото на ниска цена, а когато станат достатъчно "известни" - вдигат цената, но и занижават качеството/поддръжката и т.н.
Нито е първата китайска компания, която прави това, нито ще е последната. Така, че след Xiaomi друга китайска марка ще стане пак масова, докато стане "известна" след време.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • faust, fifth_root
Цитирай
#5

(2019-03-12, 00:20:11)centur написа:  Това си е просто стратегия за "новоизлюпена" компания (нищо лично против марката или техните потребители). 
Нещо ми се струва, че дълбоко грешиш. Тази компания е на 9 години. Голямо люпене ще е 9 години.
Цитирай
#6

Хуавей с по добрата подкрепа от правителството бяха по бързи в тази политика. Тук си има др причини. И сега под тях коя др китайска марка е добра като качество и пари?

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#7

Да не се лъжем, но преди 9 години никой не е чувал за тази марка в световен мащаб като изключим Китай.
[/url]
[url=https://bg.wikipedia.org/wiki/Xiaomi]https://bg.wikipedia.org/wiki/Xiaomi



Цитат:През април 2014 г. компанията обявява началото на експанзията си на международните пазари на 10 страни, включително Русия. 



Така, че за 5 години на международния пазар няма как да се мерят с останалите, които са от двойно повече време.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • faust
Цитирай
#8

(2019-03-12, 10:16:27)nastykb написа:  Хуавей с по добрата подкрепа от правителството бяха по бързи в тази политика. Тук си има др причини. И сега под тях коя др китайска марка е добра като качество и пари?

Huawei Mate 10

Орро (с или без 1+ телефоните)
HMD Global

За съжаление до България не стигат достатъчно модели от Орро и дори от Виво, а в Китай са на челните места.
Така че освен Huawei тук наблюдаваме предимно Xiaomi, Nokia и OnePlus.
Alcatel също се прави в Китай, но не съм сигурен къде бих ги позиционирал
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nastykb
Цитирай
#9

Ако Xiaomi твъдо поемат по този път - ще се освободи ниша и тя ще бъде заета моментално, дори сега да нямаме ясна визия от кого. Решението може би е съгласувано с правителството, предвид ударите по Huawei. Може и да няма общо, но едва ли е случайно, че се случва точно в този момент.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

Едно е сигурно - феновете на марката са много както в Азия, така и извън континента. Едва ли едно минимално покачване на цените на телефоните им ще се отрази особено на продажбите им. Въпросът е дали някоя компания, която има амбициите, желанието и ресурсите да стане световен играч в тази сфера, ще успее да предложи нещо по-атрактивно на хората и да се опита да ги измести от челните позиции. И ако това стане, интересен ми бил отговорът на Xiaomi - дали отново ще върнат старите цени или пък ще се опитат по друг начин да се борят с конкуренцията.
Цитирай
#11

Има доста други китайски марки, които моментално ще запушат дупката:
Blackwiew; BLU; Oukitel; Doogee; Cubot .... Факт е, че не са много известни при нас, но на големи пазари като Китай, Индия, Русия са стъпили отдавна.И не са много назад като качество. А и Redmi май не ги засяга това увеличение.

XIAOMI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Франко за това мнение:
  • divna
Цитирай
#12

Не смятам, че има вариант да се върнат старите цени, но е факт, че самият им интерфейс е трудносмилаем за редовия потребител и вероятно тук(в България) най-водеща е цената при покупка на апарат. Макар че съм виждал такива "оферти", че ми се е плакало от мъка. Например Redmi note 6 (Който е 300+лв на свободна цена) за 600лв с Договор към син оператор..
Това с ниските цени си е за хората живущи в Китай, Индия - където каквато цена се каже на такава го взимат.
Дори в дадения момент в АлиЕкспрес има модели с по 100$ надценка, което кара хората да се замислят...


А иначе хардкор феновете си взимат директно от Китай китайската версия на телефона и знаят какво да правят. Ако не са фенове на MIUI и/или цената стане нерентабилна, вероятно просто ще намерят кой друг производител дава най-евтино нужния им хардуер и ще си карат на къстъм - Mokee, Lineage, RR и прочие.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • divna
Цитирай
#13

(2019-03-12, 11:30:24)Франко написа:  Има доста други китайски марки, които моментално ще запушат дупката:
Blackwiew; BLU; Oukitel; Doogee; Cubot .... Факт е, че не са много известни при нас, но на големи пазари като Китай, Индия, Русия са стъпили отдавна.И не са много назад като качество. А и Redmi май не ги засяга това увеличение.

Не съм имал досег лично с тези марки, но съм запознат с тях и знам, че постепенно и те си проправят път на международната сцена. Може би, ако навлязат по интензивно в България, ще мине известно време, докато масовия потребител ги опознае и им гласува доверие. Всъщност това става с всяко ново нещо - изисква време, докато се опознае и се прецени дали на човек би му вършило работа. Може би наистина за повечето български потребители е водещ критерия цена и ако Xiaomi се качат нагоре по стълбицата с цените, то няма да са малко тези, които ще искат да пробват именно горепосочените марки. Но това може да стане само ако такива се предлагат в магазините на операторите с цел още "по-тънката" им цена с подписване/преподписване на договор, въпреки че не рядко даден телефон излиза по-евтино, ако се закупи свободно от техномагазин. Разбира се, за тези, които държат устройството им да има определени функционалности на определено ниво, цената няма да е от толкова голямо значение и ще си купуват марката, която ги удовлетворява.
Цитирай
#14

(2019-03-12, 11:25:13)bobi_1217 написа:  .... Едва ли едно минимално покачване на цените на телефоните им ще се отрази особено на продажбите им. ...

Аз не мисля, че повишението ще е "минимално", предвид това как е заявено. За нищожно повишение - няма да бият тъпана, и да се всява смут. Поне 20% нагоре са моите очаквания. Което не намирам за фатално, и ако средствата се инвестират в подобряване на продуктите - имат палец нагоре от мен  Tummenupp .

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

Да се надяваме, че няма да е много увеличението Но ако наистина се повиши качеството на продуктите и се забележат нововъведения, то това оправдава повишаването на цените и да, тогава и аз им одобрявам решението.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Цитат:2000 юана

Това е границата, за която ще преминават. Явно са го завили в миналото и сега анонсират, че ще минават над нея.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#17

Това за ниските цени на Xiaomi е някакъв мит за мен. В момента флагманът им, Mi Mix 3 в технополис да речем е на 1 150 лв., а е модел вече на половин година сигурно... В А1 пък е по-скъп от Galaxy S9+. Да, имат добри бюджетни устройства, но топ моделите им в България с гаранция не са изобщо евтини. Но, като се замисля всичко така се изчанчи, че вече 1 200 лв. за телефон ни се струва евтино.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#18

(2019-03-12, 11:30:24)Франко написа:  Има доста други китайски марки, които моментално ще запушат дупката:
Blackwiew; BLU; Oukitel; Doogee; Cubot ...

Offtopic

Една скоба... BLU е американска, а не китайска компания, чиято целева група е латинска Америка и карибския басейн. Никога не са имали апетити към световния пазар поради ограниченото си производство.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#19

Mi серията, може и да вдигне своята цена във времето, но Redmi бранда ще запази невероятно съотношението цена/качество/подръжка дори и при минимално увеличение на фона, на световната инфлация (Юн: "... more expensive—not a lot, but a little more expensive”).
Китай, Индия, Русия, Източна Европа - това са пазари, които са жадни за устройства с цената и хардуера на Xiaomi. Redmi Note 4,5,6,7; Redmi 4,5,6 и Х; MАХ 2,3 и S серията ще останат отправна точка по добре отъпкания път, за всички останали "китайски" брандове, които търсят възможност да пласират продуктите си извън Китай. Но не вярвам да стигнат и надминат Huawei (които искаха да се наложат в САЩ и съответно гонеха Apple в маркетинга и цената, повече отколкото Самсунг)... Или поне няма да се случи "ей сега" и още няколко години ще имаме право на разумен избор при покупка.

(2019-03-12, 19:31:37)dani_z25 написа:  Това за ниските цени на Xiaomi е някакъв мит за мен. В момента  флагманът им, Mi Mix 3 в технополис да речем е на 1 150 лв., а е модел вече на половин година сигурно... В А1 пък е по-скъп от Galaxy S9+. Да, имат добри бюджетни устройства, но топ моделите им в България с гаранция не са изобщо евтини. Но, като се замисля всичко така се изчанчи, че вече 1 200 лв. за телефон ни се струва евтино.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

MIX 3 (6GB RAM, 128 сторидж) е под 900лв. от Mi Global Store в AliExpress, с доставка до врата и година гаранция. В Пл*сио или JAR е 1000лв. (с две години гаранция)...
S9+ (6GB RAM, 64 сторидж) е над 1100лв в тези сайтове. MIX 3 е от 5 месеца в продажба, S9+ от точно 12...

В А1 на свободна продажба, MIX 3 е 1149.98лв., а S9+ е 1389.98лв. (колкото е и в Техноп*лис)... Нямам представа, каква е причината с абонамент, цената да е различна - предполагам е някаква тъпа политика относно продажбите и дали има субсидия от страна на производителя към мобилния оператор и т.н. при други устройства и марки, също го има това.

Аз, взех MIX 2 за малко над 500лв. по коледните празници от Техн*полис, една година след пускането му в продажба. Samsung S8+ в Техном*ркет в момента е 1049лв. Va... 
Ако, това се повтори с MIX 3 и по Коледа тази година е 500-600лв... Еми няма да е никак лошо Big Grin (Super AMOLED, 6/128, слайд, керамика, идеална камера, поддръжка)...
[-] 4 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • doktorra, milenvn, milss, ronnie72
Цитирай
#20

(2019-03-12, 22:19:26)xn3k написа:  Offtopic

Една скоба... BLU е американска, а не китайска компания, чиято целева група е латинска Америка и карибския басейн. Никога не са имали апетити към световния пазар поради ограниченото си производство.

В момента BLU са спонсори на испанския футболен отбор Валенсия, така че явно опитват да пробият и на определени пазари в Европа.
Цитирай
#21

Цитат:2018-09-02, 08:25:02

Зарибяват пазара  никски цени, и после... като другите! Кой не е правил така? Освен това всички ги интересува печалбата , а не в каква класация са попаднали! Ще мине малко време и... ще се окажа прав.


самоцитирам се Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

Едно време Мтел предлагаха и THL, само споменавам тая забравена марка.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#23

Разстягате локуми сега. Помня как преди време, хард феновете се кълняха, че печалбата на китайците била 5 долара. И ала-бала подобни. Аз още тогава казах, че с отварянето на физически магазини и лакомията им да цвъкат модел след модел, ще доведе до по-високи цени. Е познах. Дали ще е само това увеличение или ще е на час по лъжичка, ще разберем.
Проблема е, в келявата им софтуерна поддръжка. Която вече се очартава, за Redmi устройствата
Разделянето на няколко бранда, ще доведе до още по-голяма омазвация. И както другите фирми правят, евтините модели няма да получават ъпдейти.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
[-] 1 потребител изказва благодарност на abv86 за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#24

обсъждано е многократно: Глобалния ром го правят индийците, а това не им е най-силната страна. A и по-горе казах, че който има нужда от евтин хардуер Xiaomi e един от малкото варианти.
А при споделени kernel sources има къстъм ромове колкото си иска човек.
Не всеки може да се оправи с MIUI. Не на всеки бих препоръчал да си вземе Xiaomi телефон.

Който ползва с китайска или базиран на китайския ром е доволен и предоволен.

По въпроса с печалбата: Мисля, че бяха обещали да не печелят над 5%.
Само да кажа, че президентът Лей Джун си беше милиардер още преди да започне да налага марката глобално, а телефоните като цяло са им най-непечелившото звено.
Имат си много богата екосистема с 50+ закупени фирми, при които вече няма компромис с цените и качеството е на ниво: Segway(ninebot и т.н), Huami (Amazfit), Dr Bei, и т.н
Като разбира се се ползват ресурсите на тези подмарки или не знам как да ги нарека, за да се създаде например Mi Band серията (от Huami)

и т.н

Обадиха ми се по телефона и си загубих мисълта Smile
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • cinizam, doktorra, milenvn, milss, ronnie72
Цитирай
#25

По скоро се случва това, което всички предвидиха, след като китайците излезнаха на фондовата борса. Инвеститорите започват да си търсят високите печалби, а никой инвеститор не му е кеф продукта да му се продава с "5 долара печалба"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)