Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi ще вдигне цените на своите смартфони
#26

Ами преди година мнозина се опитаха да внушат мнението, че Самсунг продавали телефоните си с хипер голяма печалба, а Xiaomi с минимална и за това била така смайваща разликата в цените на устройствата. Ами разбира се, че това не е точно така. Определено Самсунг правят много повече разходи. Когато на Xiaomi се наложи да развиват търговска мрежа в Европа, да плащат на сервизи за ремонт на устройствата им това доведе до увеличаване на стойността на продуктите им. Пиша всичко това само с цел да припомня, че всички живеем на тази земя, а на нея безплатен обяд няма. И Samsung и Xiaomi са едни и същи, основната им цел е да продават повече и да генерират по-големи печалби.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • divna, martoo
Цитирай
Аксесоари
#27

Преди 2 години мои познати си купиха Huawei и Xiaomi. Бяха евтини в сравнение с моя Айфон тогава и когато ги разглеждах, виждах страхотна работа на устройството за толкова малко пари и чак ме хващаше яд. Сега влизам в магазина и виждам топ моделите на всяка една марка с цени над 1000 лева. Тъй като държа устройството ми да е по-свястно, защото мразя да ми бъгва и бави, аз гледам топ моделите на всяка една марка. И тук идва моментът - готов ли съм да заложа на уж новата марка или ще използвам доказаните Епъл или Самсунг. Среден клас телефоните обаче са супер много и аз дори вече не мога да хвана спатиите на производителите. Започват от 500 и могат да стигнат малко под цената на топ модела. Няма как да стоят на тая минимална печалба. Развиха се, имат продажби и вече започва познатата история: вдигаш цената, устройството ти е почти същото като миналогодишното, пускаш 2 ъпдейта и понижаваш качеството на продукта. Вече който и да питаш за марка телефон, изброяват се Епъл, Самсунг, Huawei, Xiaomi. Това достатъчно добре показва докъде са стигнали. Ще вдигнат цените, след тях по-малките марки ще се възползват и ще пуснат на пазара отново добри и евтини устройства, докато стигнат и те положението на братята им и едно колело ще се върти. Дали копират или не, това изобщо не ме интересува. Влизаш в магазина и бъдещото ти устройство се определя от бюджет и след това започваш да гледаш вид, изработка и качество и всичко останало.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Преди седмица и половина взех на детето Xiaomi Redmi Note 6pro. на цена 449 лв. от Технополис. Телефона е много добър за цената си, разбира се питам ако този телефон беше проектиран допълнително с NFC, водоустойчивост IP68, в комплекта имаше качествени слушалки, дисплеят беше Amoled, каква ли щеше да бъде цената? Аз когато купувам техника държа гаранционно да се поддържа тук в страната за това и плащам някой лев повече, но поне съм спокоен.
Цитирай
#29

Лично аз очаквах да започнат да предлагат глобално своята богата екосистема около телефона и по тоя начин да генерират голяма печалба. За момента, обаче Xiaomi не бачка с гласовите асистенти на Google и Амазон и не се знае дали ще заработят. Може би, след Хуавей и борбата за контрол над данните от цялото задаващо се световно IoT, няма и да видим подобна съвместимост. И се налага да копат по посока на телефункените.

Кой знае, китайците винаги имат свой план, който е за поне 50 години напред. Ако правителството е рекло, че Huawei е с нанесени непоправими имиджови щети, ще се търси друг галеник, който да поеме бизнеса.

Може много да се спекулира по темата.

В идните месеци ще се разбере накъде духа вятъра и какво можем да очакваме.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#30

Ясно е, че Xiaomi каквото и правят, просто искат да вдигнат цената, както направиха и всички други, които бяха малки. Няма лошо, имат още да се доказват, но засега вървят добре, и ако я вдигнат няма да загубят нищо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#31

Те, че ще вдигнат цените ясно, но защо трябва само негативи да бълваме. Ами цените на компонентите като се вдигат какво? Нека видим за какво покачване става въпрос и после да ги линчуваме. Ако е минимално и пак струват на половина спрямо "големите" няма нищо фрапантно. Аз също смятам, че цените на съвременните флагмани са абсурдни но чета, чд 1000+ евро едва ли не са никакви пари за определени марки. Е какъв е проблема ако Xiaomi MI 10 струва, ~500 евро?

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 2 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • cinizam, milenvn
Цитирай
#32

(2019-03-13, 15:42:25)kayovas написа:  За момента, обаче Xiaomi не бачка с гласовите асистенти на Google

Новият флагман Mi 9 има специален бутон, който активира Google Assistant  Smile   https://twitter.com/xiaomi/status/1105730638345195520


[Изображение: 25754541.jpg]


Цитирай
#33

(2019-03-13, 21:19:26)milenvn написа:  Новият флагман Mi 9 има специален бутон, който активира Google Assistant  Smile   https://twitter.com/xiaomi/status/1105730638345195520
Smart Home джаджите на Xiaomi не поддържат Google Assistant и Alexa. Това имах предвид.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#34

Имам 1 джаджа (air purifier) и мога да я спирам/ пускам през гугъл асистента на телефона или google home-a.  Няма всички опции както на MI home ама работи. Като цяло не съм доволен от гугъл-хоума куц е и работи  само със  "избрани" марки и модели.



Сега се сетих, имам колега с алекса и той си командва прахосмукачката с нея.

HTC 10 / iphone 12
[-] 2 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай
#35

(2019-03-13, 13:53:27)ivanov_km написа:  Ами преди година мнозина се опитаха да внушат мнението, че Самсунг продавали телефоните си с хипер голяма печалба, а Xiaomi с минимална и за това била така смайваща разликата в цените на устройствата. Ами разбира се, че това не е точно така. Определено Самсунг правят много повече разходи. Когато на Xiaomi се наложи да развиват търговска мрежа в Европа, да плащат на сервизи за ремонт на устройствата им това доведе до увеличаване на стойността на продуктите им. Пиша всичко това само с цел да припомня, че всички живеем на тази земя, а на нея безплатен обяд няма. И Samsung и Xiaomi са едни и същи, основната им цел е да продават повече и да генерират по-големи печалби.

Значи да очакваме скоро, Самсунг като отворят магазин на северния полюс, тук телефоните им да станат по 2000-3000 евро (евро се пише, не евра - няма форма за множествено число / "Официален правописен речник на българския език." С., БАН, Просвета, 2012, с. 245)... 
... Защото трябва да си покрият разходите за отопление в иглуто-магазин и въобще мърчандайзинг услугите в тези сурови условия изпитващи човешката дързост, да се изправи пред авторитета на природата - са натоварващо перо в бюджета на Самсунг, пък и как ще убедят Инуит Юпик без реклама, че от тях зависи дали слънцето ще изгрее и как благодарение на тях средната продължителност на живота му ще скочи до немислимите 29 години и колко много има нужда точно от Самсунг, чиято светкавица да му служи вярно като фенерче нощем докато топи мазнината на морж, от която по-късно ще направи мехлем за петите на жена си. И всичко това благодарение на Самсунг! Евала! Не знаех, че такава била причината за високата цена - търговската мрежа! 
Те за това Hublot сложиха цена от 4 милиона долара на един от последните си часовници - защото ще отварят магазин на Луната... Втори!
Kapitulation
Цитирай
#36

(2019-03-13, 23:39:30)zviara написа:  Имам 1 джаджа (air purifier) и мога да я спирам/ пускам през гугъл асистента на телефона или google home-a.  Няма всички опции както на MI home ама работи. Като цяло не съм доволен от гугъл-хоума куц е и работи  само със  "избрани" марки и модели.



Сега се сетих, имам колега с алекса и той си командва прахосмукачката с нея.

"I have 16 device, but i seeonly two" - към коментарите под Mi Home. Положението с Алекса е подобно, гледам, че колеги заобикалят с допълнителен софтуер и разни гимнастики. В Aliexpress пише кои джаджи са съвместими с Google Assistant/Alexa. Тия на Xiaomi са без съответните стикери за съвместимост с тях.

Cognosce te ipsum!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)