Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за Mate 20 X
#1

Здравейте, изскочи ми оферта за Mate 20 X (на изгодна цена) само, че е китайската версия [EVR-AL00 6GB+128GB]
Някакви съвети? Окей ли е, не е ли каква е разликата?
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефонът официално не се внася в България, иначе бих го предпочел пред ПРО варианта - като характеристики са почти идентични, единствените съществени разлики са дисплея (FHD+ резолюция за Х), пръстовият отпечатък е на гърба при Х и има жак за слушалки.

Плюсът за мен е че доста наподобява неПРО версията - няма извит екран и има по-малък ноч, а екранът си е амолед като ПРО версията. Камерите също.
Другият плюс е че може да работи със специален стилус, подобно на Note моделите на Samsung. 

Като цяло внимавай с китейските версии на софтуера, има някакви неща които са орязани, не съм сигурен дали Play Store работи и със сигурност е забранена смяната на дефолтният лънчер от Huawei (има разни методи, с които се заобикаля, но си е играчка).
Има начини да се префлашне с интернешънъл версия, но трябва да почетеш повече.
Цитирай
#3

Имам въпрос и аз...имам модела, но последно време нещо камерите не снимат както трябва...замазано излизат снимките, а тези с приближение са кошмар...макрото също не е ок...
Някой с подобен проблем...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#4

Първо провери софтуерен ли е проблема или хардуерен. Първа стъпка, чистене на кеш и данни на приложението камера, ако няма ефект, пробвайте с друго приложение. Следващата стъпка ако няма успех е да се върнат фабричните настройки на устройството, ако пак няма ефект, може през компютър да върнете по стара версия на андроид, така ефективно ще направите всичко възможно за елиминиране на софтуера като проблем.
Ако и след последната стъпка няма ефект, то проблема ви е в камерите, като най чест причинител е падане на телефона. Видимо може да му няма нищо, но едно падане може да причини на камерите всякакви неприятни вреди.
Предполагам че устройството е без/извън гаранция?
Успех!
Цитирай
#5

Направени са всички изброени стъпки без падане на софта на по долна версия...
Телефонът не е падал гаранция давам...
Напротив в гаранция е ?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#6

Ако има гаранция, отидете/изпратете го до официалния сервиз.
Цитирай
#7

Днес ще го вземат...чакам куриера да дойде

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#8

Може да споделите какво е развитието на ситуацията. Ще е от полза ако на някой в бъдеще му се случи подобен проблем.
Цитирай
#9

Разбира се, само да се върне от сервиза...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#10

Така...върна се от сервиз. Сменени камери пише в гаранционната карта. Определено си личи, че са нови сега няма нищо общо с преди

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#11

Радвам се за щастливия край! Успех и безаварийно занапред
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)