Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Camera Port за S10e/S10/S10+
#1

Няколко дни след старта на продажбите са факт и първите портове на GCam.

https://www.xda-developers.com/take-bett...mera-port/

Линкове за сваляне в статията на xda.

[Изображение: 20190311_194759-1024x768.jpg] - [Изображение: IMG_20190311_194811-1024x768.jpg]

От ляво - Bright night на Samsung, от дясно - Night sight на Google
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер, но за наше съжаление (без 1-2 колеги, които са в щатите), това е само за snapdragon версията все още..
Очевидно е обаче, че тази камера може много повече и би било супер от самсунг да поработят здраво по нощния режим, а и като цяло.. И след някой друг ъпдейт да ползваме камерата на макс, без портове и тн.. Иначе, малко отклонение, бях сложил GCam на стария S7 edge, и просто разликата беше от земята до небето...
Цитирай
#3

Извинявам се, че пиша във вашият раздел, но тази камера има ли я С9? Веднъж намерих един линк за с9, но когато я инсталирам и отворя, приложението спира да работи.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Работи и на наште, но аз не мога да подкарам нощния режим. Може би трябва да изчакаме версията за Екзинос.
Цитирай
#5

@Iordannenov със сигурност ще има стабилна версия, разрови xda. При портовете на Google камерата, много важно е как ще се настрои, след като се инсталира. Когато реших да я пробвам на S7 edge, два пъти я трих, понеже беше ужас - нищо не работеше като хората. Но накрая се зачетох повече, видях дадени настройки, направих ги и след това приложението заработи чудесно.
Цитирай
#6

Нямам търпение за пуснат и за Exynos. Преди за U11 ползвах предимно GCam (само за снимки, без видео). Определено беше по-добър от стоковата камера.
Цитирай
#7

Аз я сложих на моя, сега чакам да падне нощта за да тествам и направя сравние със вградения Bright night.

Sent from my Galaxy S10+ using Common sense!

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#8

(2019-03-13, 18:08:55)CuBG написа:  Аз я сложих на моя, сега чакам да падне нощта за да тествам и направя сравние със вградения Bright night.

Sent from my Galaxy S10+ using Common sense!
Качи после снимките да ги видим. Работи ли при теб или ти си със снапдрагон?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#9

С дракон съм и работи, само чакам да падне слънцето и ще направя сравнения.

Поиграх си малко с камерите но за съжаление работата ме изпрати в кофти район в който няма какво толкова да пробвам да снимам така че просто използвах улицата Smile

Bright Night

[Изображение: 25756726.jpg]

GCam - Night Sight

[Изображение: 25756751.jpg]

GCam - обикновен режим 

[Изображение: 25756732.jpg]


Моето мнение е че при Bright Night снимката е 1:1 с това което ми вижда окото, небето и сградата чисто цветово са точно така както ги виждам. А при Night sigh виждам действително по ярко изображение и с повече детайли в дърветата при максимален зуум, но чисто цветово няма нищо общо с реалното. А обикновения режим няма и да го коментирам. 

Мисля че просто не може да бъде портната камерата до положение да работи като при Пикселите. Виждам че прави нещо режима но определено не изкарва изображение което да е поне малко реалистично. Някак си не виждам как самите Machine Learning алгоритми на Гугъл които са вкарали в Пикселите могат да бъдат портнати да работят и с други устройства.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 5 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • dada_, DaDiablo, ilisp, StacK, tsvetan24
Цитирай
#10

Здравейте искам да попитам къде се намира режима Bright Night ,че не го намирам.
Цитирай
#11

Светкавица - изключена.
Scene optimizer - включен.
Отиваш на тъмно и ще видиш луна в областта на софтуерния бутон на Scene optimizer.
Само тогава се включва автоматично.
Не работи със селфи камерата, само с другите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на StacK за това мнение:
  • ilisp
Цитирай
#12

Мерси
Цитирай
#13

Има ли руут за телефона и трябва ли да е руутнат за да се сложи gcam-a?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#14

Все още няма. На не е и необходим за GCam.
Цитирай
#15

Колеги а селфи камерата как да я накарам да снима с огледален образ, че като правя селфи снимки и ми излизат обратно!? Този който е от ляво, на снимката е от дясно.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#16

При GCam по подразбиране си снима не огледално.

А ако питаш за стоковата камера... Не е тук мястото. И все пак:
Настройки на камерата > Опции за записване > Снимки, както са визуализирани
Цитирай
#17

(2019-03-20, 21:30:53)emilkolev85 написа:  Колеги а селфи камерата как да я  накарам да снима с огледален образ, че като правя селфи снимки и ми излизат обратно!? Този който е от ляво, на снимката е от дясно.

Отваряш камерата горе в дясно зъбното колело Настройки след това отиваш на "Опции за записване" и там 3-та опция трябва да е включена.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#18

С Gcam има ли достъп до ръчни настройки на телекамерата?
Цитирай
#19

Не лошо работещ порт на Gcam 6.1 night sight за Exynos https://mackytravel.com/gcam-6-1-night-s...10-exynos/

Настройки и снимки https://youtu.be/QnMr3uIdE_Q

Аз я сложих на S10+, доста по-ярки снимки на тъмно и по-малко шум в сравнение с Night  режима на Samsung камерата.

Превключването между нормалната камера и широкоъгълната може да става със задържане на бутона за смяна на предна и задна камера, но първо се настройва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на StacK за това мнение:
  • divna, plamen_jelezniq
Цитирай
#20

Ползвам именно този порт на Gcam от около 2-3 седмици насам на Samsung Galaxy Note 9 и въпреки неработещия портретен и нощен режим снимките именно с тази версия ми харесват най-много.Не е съвършена,но след като ги прекарам на Auto през мобилното приложение на Photoshop стават наистина уникални - детайл,динамика,цветопредаване...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#21

Я кажете как да превключа от широкоъгълна на нормална камера?
Иначе нагласих настройките така като във видеото в ютуб, но ми се струва, че бялото идва малко в повече на нощните снимки. От къде мога да си го регулирам за да е по нормално?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Нещо не успях да инсталирам порта - не разбрах как се импортва config файла.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • dada_
Цитирай
#23

(2019-05-01, 09:46:16)djkitactk написа:  Я кажете как да превключа от широкоъгълна на нормална камера?
Иначе нагласих настройките така като във видеото в ютуб, но ми се струва, че бялото идва малко в повече на нощните снимки. От къде мога да си го регулирам за да е по нормално?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk



Settings - Photo - Auxiliary camera switch method
Цитирай
#24

(2019-05-01, 10:06:23)BisVal написа:  Нещо не успях да инсталирам порта - не разбрах как се импортва config файла.

В главната директория трябва да имаш папка на gcam. Веднъж като експортнеш настройките ще я създаде, след това поставяш там config файла. И вече след това правиш настройките от youtube.

Портнатото приложение работи и за S9, но снимките са доста зле в сравнение с последния порт на iDan 3.5.
Цитирай
#25

Оправих се - трябва два пъти да се чукне в полето , а не един , както е обяснено в темата.
Този файл работи само в нощен режим - в дневен излиза само бяло поле с някакви сенки. Ще чакам нощта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)