Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Имате ли си собствен сайт?
#1

[Изображение: 9672-1-4.jpg]

Имате ли си собствен сайт?
Аз гледах доста информация как се прави, не е трудно както преди. Трябва да се съобразяваш с някои неща, за да се получи хубав сайта, както и да дадеш малко пари, а става още по-лесно като имаш и опит. Трудно ли е поред вас да се печели от него, ако се създаде нещо подобно като този http://nixanbal.com/.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблема не е в създаването на сайт (стига да не става въпрос за нещо изключително сложно) - на практика, както казваш всеки може да си направи сайт в днешно време. Проблемът е да стигнеш в последствие до хората - за SEO говоря. А то не е просто нещо. Иначе файдата от сайта е нулева (когато става въпрос за бизнес).
Цитирай
#3

Проблема не е технически. Ако имаш какво да кажеш и един wordpress ще ти свърши работа. Повечето от хостингите го предлагат и е лесен за работа.
Важното е да имаш какво да кажеш и то да е интересно на хората.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#4

Аз ползвам Mobirise за създаване на простички сайтове. Има много темплейти и си ги нареждате както искате.
https://radefffactory.com/
Цитирай
#5

Говоря за такъв сайт като Nixanbal. Да копираш информация от други сайтове, които са чужди. Дали ще има прогрес. Той все пак ходи на презентации. Прави и ревюта на телефони, но като все пак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

За да изкараш пари от такъв сайт (тип новинарски) трябва да имаш авторски новини иначе си обречен и примерно гугъл рекламите ще ти докарват толкова, че дори няма да можеш да си платиш най-евтиния хостинг план от български хостинг доставчик.

За да почнеш да правиш пари трябва да вложиш труд, досега никой не е спечелил пари с кликане.
Цитирай
#7

Като гледам повечето такива сайтове копират новината от друг, но я променят малко, само че на нашият език. А тоя хостинг, колко ли пък пари ще е, като май не е толкова, зависи, но по-скоро трябва да се рекламира. Иначе няма да стане като няма посещения. А и аз просто питам не съм се решил да изкарвам пари от това, а просто така, ако някога го направя, то е ясно, че трябва да има и нещо авторско. Но ако има, трябва с тоя сайт да ти е основно нещо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Ами купи си най-евтиния, инсталирай примерно Wordpress докарай да имаш по 100 човека онлайн на ден и тогава пиши в тази тема, какво са ти казали от хостинг компанията.

Цитат:Като гледам повечето такива сайтове копират новината от друг, но я променят малко, само че на нашият език.

Да но за да спечелиш "нещо" трябва да не си, като всички, да си по различен и да успееш привлечеш и задържиш хората да четат твоите новини не на някой друг, който пак копирал и превеждал.
Цитирай
#9

Да, да кажем, че го направя с тая програма. И ако е така, кажи какво ще каже. Питам,  да кажеш ако знаеш, а не да гадая. Ако имаш някакви съвети ги казвай, вместо да не зная.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Цитат:Аз гледах доста информация как се прави, не е трудно както преди.

Предния пост го написах зареди това ти изречение.

И за да не гадаеш ще ти кажа.
1-во wordpress-a е супер дърво като платформа (неоптимизиран и т.н.) и ако имаш сайт с повече потребители на него хостинг компанията ще ти каже плати си нов по скъп план защото си надвишил ресурсите за твоя най-евтин план.
2-ро ще прочетеш в нета за кеширащи плугини, ще инсталираш някой, той ще ти свърши работа известно време и после пак ще клекне сайта ти.


после ще минеш на друг план, накрая споделен хостинг няма да ти върши работа и ще купиш от по скъпичките - vps

накрая ще стигнеш до извода, че със блог платформа не можеш да постигнеш резултатите, които очакваш и ще стигнеш до ползването на услуги на програмисти.
Цитирай
#11

Тази програма я използват доста големи сайтове, а сега излиза, че няма да стане. А тая компания с хостинг, какво общо има, нали си плащаш план някакъв, какво я интересува колко хора влизат, и тия плагини четох за тях, за тая програма, но как се слагат само не знам. На тая програма целта и е всеки, който не разбира да си прави каквото иска, и незнам сайта как печели от гледания, по банков път ли става. То е ясно, че няма в началото да печелиш, но питам все пак. То и лого трябва да се измисля, като цяло трябва да си дадаеш добри пари за добър сайт.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Явно си доста далече от тия неща и са хал-хабер.
Аз дето съвсем не разбирам също от тези неща, мога да ти споделя следното:

1. Не се печели от гледания на сайта, както си мислиш. Печели се от реклами на сайта...и евентуално можеш да печелиш ако имаш авторски клипове в тубата при повече от 1000 събскрайбъра и записване от твоя страна в програмата за монетизация на Youtube.

2. Това за хоста не го знам точно, но е нещо от сорта... освен пространство за самия сайт ти предоставят и лимит за определн брой посещения. Та колегата казваше, че ако се увеличат посещенията ще трябва и на по-висок план да минеш...и така.

3. И да, трябват си пари за добър сайт... както и мноооого свободно време за да правиш съдържание
Цитирай
#13

Не знам какво сте се хванали с тоя хост, като може за 20 евро на месец да се вземе цял дедикейт сървър и да си хостваш каквото ти е кеф. Разбира се трябва да имаш поне бегли линуск познания.
Цитирай
#14

Да и с тези бегли познания ще инсталираш с дефаултни настройки на сървъра и после ще има създадена тема: "защо ме хакнаха"
Ако всичко беше толкова просто колкото си мислите нямаше да има програмисти, състемни администратори и т.н.
Цитирай
#15

(2019-03-21, 13:05:15)ndsbg написа:  ...
Ако всичко беше толкова просто колкото си мислите ...
Даже е и по просто ...
Цитирай
#16

@Ghost  е какви реклами в началото. Да не би mobile bulgaria като не качват клипове, и в началото не са имали реклами от какво са печелили. Вие, вашият форум в началото как е печелил, тук има доста посетилели, колко за хост плащате. Аз говоря за сайт, който да се качва информация, да се плаща за хост не много пари, но да е подреден.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Това че нямаш трафик в сайта си не значи, че не можеш да си сложиш примерно google adsense или подобна услуга, но пак ти остава въпроса към кой ти е таргета - държава, възрастова група и т.н. И понеже сме в андроид форум ще ви дам пример - направете си андроид апп, интегрирайте си реклама на гугъл и почвайте сами да си кликате на рекламите и ще видите какво ще се случи.

и пак ще повторя ако беше толкова лесно всичко щеше да сме не силиконовата държава на западна европа. Но щом продължавате да твърдите, че всичко е лесно, да направим експеримент. Направете си сайт, сложете си реклами или си направете в youtube "платен" канал и след 1 или 2 години постнете резултата, но с него дайте пълна статистика - колко сте вложили като пари за хостинг, колко време сте вложили в съсдаване на съдържанието, което ще публикувате, накрая напишете цялата сума, което сте получили. След това можете да си сметнете колко пари чисто имате за колко часа труд.
Цитирай
#18

@nds, аз не споря ако си мислиш това, просто искам да те накарам да кажеш по някакъв начин тия неща. Ако можеш да кажеш какво ще се случи без да гадая ще е добре, понеже знаеш, аз ако знаех нямаше да питам, и щях да казвам ако някой ме пита нещо.
1. Тогава за какво препоръчват тази програма, за какви сайтове е тя, като не става за един блог като Nixanbal.
2. Като си още в началото как се очаква да печелиш пари, като още сайта не е познат на никого. Аз това го зная, но не се ли печели от кликове, които ги правят посетилите на тоя сайт.
3. За какво ми е нужно да правя канал, като mobile bulgaria нямат, а там работят хора на заплата, те от какво печелят. Да от реклами и още  много други неща, но в началото как са печелели и какво.
4. Тия реклами, които ще ги сложиш как ще станат. И това, че ще кликаш само ти на тях, ми е ясно, че нищо няма да стане, понеже е от един акаунт, или.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Аз мога да кажа някои неща от опит за рекламите. Аз ги вграждам в мобилни приложения вместо сайтове, но идеята е същата.
Първо, ако кликаш сам, не само, че няма да направиш пари, но ще те и баннат.
Другото основно, което питаш, е как се печели в началото. Ами не се печели. Аз като започнах с приложенията ми трябваха 4-5 месеца за да направя 20$. Първите няколко седмици, всеки ден вземах по центове, нищо особено. За да започне нещо по-добро трябва да си разпространиш работата (сайта в случая), да продължаваш да развиваш и да не спираш да се занимаваш с него, само защото не се печели, а трябва да се работи по него, а те хората от тук от там, малко по малко ще идват и ще кликат.
Това не е нещо, което се преодолява по конкретен начин. Аз от 8 години го правя това и още не съм намерил рецептата. Някои приложения печелят, други нищо не правят. Винаги го има тоя въпрос - Как хората да разберат за моя продукт? Ами от форуми, групи, социални мрежи и т.н. Няма някаква рецепта. Някой път дори пари трябва да дадеш за да рекламирираш. В тоя случай, не само, че не печелиш, а дори си на загуба. Но идеята е да се гледа бъдещето, да потърпиш сега, за да имаш успех занапред.
И естествено най-важното е, продукта да е качествен. Ако е качествен, може да е бавно, но ще има успех.
Цитирай
#20

И най-важното е да не инвестираш в него с една единствена цел - печалба, а да ти харесва това, което правиш.
Иначе ще го зарежеш на третия месец.
Има много блогове, които не са правени с комерсиална цел, но в даден момент имат супер много посещения.
https://georgi.kodinov.net/?p=170
Пак е на колега от форума

Ето и личен Пример:
https://m.vbox7.com/play:f636d6bf
клипче, което качих на шега и има 140000 гледания, но тогава не знаех как седят нещата, можеше да се извлече полза с бълването на още клипове, вероятно
Цитирай
#21

Тези неща ги знам, че няма да печеля веднага, и не мисля, да го създам с цел печалба, ако го създам. Но нали пък @nds каза, че тази програма не струва, и че ще трябва постоянно да плащам за хост. Чакам го да отговори на това, което го питах, ако иска де, но нещо почнах да се обърквам, да не стане, от нещо което си мисля, обратното и да почна да съм на загуба, и то не такава за каквото си мисля.
Иначе, мерси suffer и asakura.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

(2019-03-22, 20:36:08)hazART написа:  @nds, аз не споря ако си мислиш това, просто искам да те накарам да кажеш по някакъв начин тия неща. Ако можеш да кажеш какво ще се случи без да гадая ще е добре, понеже знаеш, аз ако знаех нямаше да питам, и щях да казвам ако някой ме пита нещо.
1. Тогава за какво препоръчват тази програма, за какви сайтове е тя, като не става за един блог като Nixanbal.
2. Като си още в началото как се очаква да печелиш пари, като още сайта не е познат на никого. Аз това го зная, но не се ли печели от кликове, които ги правят посетилите на тоя сайт.
3. За какво ми е нужно да правя канал, като mobile bulgaria нямат, а там работят хора на заплата, те от какво печелят. Да от реклами и още  много други неща, но в началото как са печелели и какво.
4. Тия реклами, които ще ги сложиш как ще станат. И това, че ще кликаш само ти на тях, ми е ясно, че нищо няма да стане, понеже е от един акаунт, или.

1. Кой я препоръчва и за какво я препоръчват и цитирания от теб блог колко посетителя има на ден?
2. Във всеки един бизнес за да спечелиш трябва първо да инвестираш, така е с интернет пространството. И не се печели само с кликане а и с имресии.
3. Това какво съдържание искаш да "продаваш" си е изцяло твой избор. Ами мобиле българия, както и всеки друг бизнес е почнал от малко. В случая собственика е инвестирал едни пари - за програмист/два/три (примерно), за някой който да пише статии, евентуално някой и да прави снимки (все пак статиите трябва да имат и снимков материал), дизайнер също му трябва и така с времето се е разширявал. АКо не ти е ясна тази материя по - добре почети за тези неща и тогава тръгвай да правиш пари от уеб сайтове. Както още в началото казвате, всеки може да си направи сайт, но цялата работа не се свежда до направата на някакъв си сайт.
4. Ами слага си рекламите този, който си е собственик на сайта. 

Така като гледам си далече от това да правиш пари от интернет. По добре разцъкай кое как е в уеб пространството, проучи пазара,... има хиляди неща които трябва да направиш за да стигнеш до момента да монетаризираш труда си. И не на последно място, всичкото това трябва да го прави екип, а не 1 човек.

п.с. няма точна рецепта на въпроса "как да правя пари от уебсайт", затова всеки има глава на раменете си сяда и чете, проучва и т.н.
Цитирай
#23

Аз гледах от този сайт - kaksepravisait.com там пише всичко, и се препоръчва тая програма, защото не е толкова трудно, и големи фирми я използват да си правят сайтовете с нея, и там има евтин хост, показва се как се прави и домейн. И има и от къде да си плащаш за хост. Това в сайта, а в този сайт за който пиша и искам някакъв такъв, има доста посещения, зависи от новините де. Но така за един ден може да се съберат към 400 до 3000. Зависи от информацията, но е някъде там по средата. И собствени му казва, че си е негов, и е сам. А дали някой му помага, като му го поддържа и още неща не знам.
1. Аз не искам да правя сайт с цел да печеля, а такъв в който да пиша новини, които да променям малко от чужди сайтове, нали с източник. Както mobile, само че без всичко останало като ревюта, и други. И да има още няколко раздела, знам горе-долу какво.
2. Той има доста посещения, защото прави ревюта, ходеше и в радиа, и ходи по изложения.
3. Сега, това което искам може ли да стане с тая програма или не, тия неща ги пиша, като имам идея. Това може и да стане, но и да не стане, просто питам, и добре че има кой да ми каже. Знам, че нямам опит да правя такива неща, защото никога не съм се интересувал как се правят сайтове.
4. А да те питам, ако искаш да закриеш сайта, може ли да стане, и как става. 
Мерси все пак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

@nds не отговори на това, което го питах, както и да е. Това което разбрах от тази тема, е че знам какви въпроси да задавам когато ще правя сайта с човека, който ще ми помогне. Но има доста време, за да стане това, може и да не стане, ще се види.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Цитат:Трудно ли е поред вас да се печели от него

Още в първото си питане питаш за печелене на пари, след това казваш, че нямаш за цел да печелиш от него.

Не знам какъв отговор очакваш, но ще ти кажа на кратко - Ако искаш да правиш нещо сериозно и да получаваш доходи от него направи го по правилния начин. Ако искаш просто да си имаш сайтче, можеш да ползваш каквато искаш готова opensource система.


п.с.
закриването на  един сайт става като спреш да си плащах хостинг и домейн
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)