Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 30 Series - очаквания и коментари
#1

В началото на годината Huawei патентоваха кейс за петорна камера, с което насочиха вниманието на заинтересованата аудитория към вероятната визия на Mate 30 Pro: 

[Изображение: huawei-mate-30-pro-camera-770x485.jpg]

На база на този патент бе създадена и 3D визуализация на предполагаемия смартфон:

[Изображение: Huawei-Mate-30-Pro-HUAWEIS-First-PENTA-L...E-2019.jpg]

Видно следва линията на Mate 20 серията:

[Изображение: Huawei-Mate-30-Pro-HUAWEIS-First-PENTA-L...-20192.jpg]

[Изображение: Huawei-Mate-30-Pro-HUAWEIS-First-PENTA-L...-20193.jpg]


А ето и видео:






С днешна дата излезе информация за още един патент на Huawei, при който устройството има два дисплея - един отпред и втори на гърба под хоризонтално разположена тройна камера (с перископ). Малкият дисплей на гърба следва се ползва за нотификации и при селфи снимки с камерите на гърба:

[Изображение: 35-huawei-dualdisplay-patent_wipo.png]
[Изображение: 32-huawei-dualdisplay-render1_letsgodigital.jpg]

Патентът наподобява на Sony PlayStation Vita и Vivo NEX. 

Кой от двата патента, според Вас е по-близко до вероятния Mate 30 (pro), и кой Ви допада повече, като идея?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако идеята е да не се ползва предна камера, не е ок. Как ще гледаш гаджето на малкия екран у вайбъра, м? Big Grin
Цитирай
#3

Първият патент ми изглежда по-реалистичен. Вторият бе коментиран, като разумно развитие на Huawei Mate X -по-стабилен - няма сгъване и разгъване, но и не е съвсем същото Smile И разбира се - дали това няма да е Mate 30 pro - малко вероятно, но не и невъзможно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

Още рендери на варианта с два дисплея:

[Изображение: D1qKQWlUwAEOkwA.jpg]

[Изображение: mate-30-770x588.jpg]

[Изображение: huawei-smartphone-770x449.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Тестовете са започнали, очакванията са новият SoC да е наименован Kirin 985 върху 7nm EUV => https://www.androidauthority.com/huawei-...ng-969888/

Очаква се представяне през септември или октомври.

И още рендери с двойния дисплей и 3,5 мм жак.

[Изображение: 25952465.jpg]


Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

Доста смела концепция, но ме съмнява това да е истина. По-скоро ще запазят традицията и ще покажат нещо подобно като варианта в Р30 с предната камера тип капка, като може да изтънят още малко рамките. Интересно е около камерата какво още могат да измислят, сегашната конфигурация в Р30 си е перфектната за момента - хубав и голям основен сензор, ултраширокоъгълен и телефото с пирескоп. Може да помислят нещо върху идеята на Нокия 9 с цел да фокусираш различни места по снимката, а останалата част да се дефокусира, но това според мен е чист софтуер без нужда от толкова много сензори.
Цитирай
#7

Ще бъде интересно да е с дисплей на гърба.Отпред няма да има ночове и дупки и селфитата ще са повече от перфектни.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

И аз не вярвам да е с два дисплея, но ако са решили да е така....знам ли, доста смело, безотговорно, но смело, прекалено чуплив ще е, ще трябва още протектори да се купуват, още да му се трепери, а и не виждам смисъл от тоя дисплей.
Цитирай
#9

Как не виждаш смисъл от дисплея? Отпада предната камера. Качеството на селфито ще е перфектно, няма да има дупки отпред и може да е екрана без никакви рамки.С дисплей или без дисплей пак сме със стъкла на гърба, така че по-чуплив няма да е.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#10

(2019-03-28, 09:48:42)nanobanano написа:  Ще бъде интересно да е с дисплей на гърба.Отпред няма да има ночове и дупки и селфитата ще са повече от перфектни.
Ще са интересни и видео разговорите.
Не мисля, че няма да има предна камера.

Екрана се видя как може да бъде без никакви рамки. Изкача камерата от панела със слайд и всичко е 6.
Цитирай
#11

Тя хубаво изкача, ама никога не могат да го докарат на качество като от основната камера.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

(2019-03-28, 09:55:53)nanobanano написа:  Как не виждаш смисъл от дисплея? Отпада предната камера. Качеството на селфито ще е перфектно, няма да има дупки отпред и може да е екрана без никакви рамки.С дисплей или без дисплей пак сме със стъкла на гърба, така че по-чуплив няма да е.
На база рендърите не виждам смисъл защото се вижда капковиден ноч, а ние това правим в момента, гадаем.
Цитирай
#13

Тва е ясно. Но и никога няма да накарат хората да провеждат видео разговори на екран 2 инча... Иначе селфи снимки правя без проблем и с основната камера.
Цитирай
#14

Просто, който ги е правил не е помислил, че с дисплей отзад няма да има ноч. Аматьори Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#15

(2019-03-28, 10:03:45)nanobanano написа:  Ночът може да е заради лед известията.  Big Grin

(2019-03-28, 10:03:45)nanobanano написа:  Просто, който ги е правил не е помислил, че с дисплей отзад няма да има ноч. Аматьори Smile
Ночът може да е заради лед известията.   Big Grin
Цитирай
#16

Ако няма камера отпред ще отпишем фейсънлока отделно както казаха колеги по горе ми видео чатовете как ще стават? Как мисля октомври да заминавам за чужбина с наще как ще се гледаме трябва да взимам на жената телефона за да проведа един видео разговор с родителите ми... Интересно ще бъде

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#17

Няма шанс да е без камера отпред.
Цитирай
#18

Правят се рендери по този вариант, защото е по-интересен. Не забравяйте, че има и друг патент, който е по-реалистичен - като идея, и продължава линията. В първия пост са и двата.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Gosho223
Цитирай
#19

Така как са тръгнали всички китайски телефони по ми се вярва за 5 камери с дисплей отзад

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#20

Е, по-добре още една камера, отколкото още един дисплей  Lol Аз гарантирано няма да го използвам и само ще се обременявам как да го опазя ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

(2019-03-28, 14:28:06)divna написа:  Е, по-добре още една камера, отколкото още един дисплей  Lol Аз гарантирано няма да го използвам и само ще се обременявам как да го опазя .
Флип-кейс с отвор на гърба!Губи му се малко от "чаромата" ама пазиш по този начин единият джам винаги! Visslar
Цитирай
#22

Днес на брифинг Хуауей потрърдиха, че Mate 30 е вече в тестове и че ще дойде с новия чип Kirin 985.
Потвърждават и официално обявяване на серията през Септември или Октомври.

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_...-36253.php
[-] 3 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • doktorra, FeNiX, шерлок холмс
Цитирай
#23

С тоя дисплей отзад си е напълно abomination.

Няма как да е целия телефон слайдър като микс 3 например, защото няма да има достатъчно място за голяма батерия, за перископската камера и други обемисти компоненти.

На Vivo Nex S решението е добро, само да му се докара водоустойчивост, и всичко ще е 6.
[-] 1 потребител изказва благодарност на johny за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#24

Дали ще има същата камера като на 30 про?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#25

Логично е поне малко да е по-добра. До сега поне е било така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)