Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ползвате ли VPN?
#1

Здравейте. Ползвате ли vpn услуга? Реших да платя за NordVPN, но се оказа, че не мога да гледам hbo go понеже сайта не разпознава, че съм в България, въпреки избраните сървъри с локация в страната ни. Писах на поддръжката и ми казаха, че мога да гледам само американския hbo go, та сега ще ми върнат парите. С ExpressVPN нещата са същите. Гледам има няколко български vpn услуги, като според мен изпъква eVPN. Някакви отзиви за тях? Или за друга качествена vpn услуга, с която ще мога да си гледам hbo go?
Цитирай
Аксесоари
#2

А защо ти е vpn за hbo go? В смисъл гледай си го нормално без vpn.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#3

Е идеята е да съм си постоянно вързан с vpn... За какво ми е иначе, нали за сигурност се ползва, а и го плащам...? Питам защото не съм много запознат. Ако могат тези по-навътре да споделят.
Цитирай
#4

Няма как да стане специално за платени приложения като hbo, Netflix чрез български оператор.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#5

Ясно. Гледам, че българският еVPN предлага българско IP, но дали е толкова надежден като световните лидери?
Цитирай
#6

Ако търсиш платена VPN услуга според мен IP Vanish е най-добрата такава. Но не намирам смисъл от постоянно използване на подобен тип услуги, особенно ако използваш интернет банкиране, може да се озовеш без пари в сметката в един слънчев ден. Този тип услуги се използват когато искаш да си скриеш дейността в някои сайтове, но за целта е нужно да се използва и различен браузър от този който се използва за ежедневна употреба, иначе пак ще те хванат кой си, къде си. Виж ако си направиш сам VPN сървър с нужните рестрикции е друго нещо.
Цитирай
#7

(2019-03-16, 20:21:21)joring написа:  особенно ако използваш интернет банкиране, може да се озовеш без пари в сметката в един слънчев ден.

Как така, нали уж по-сигурно? Big Grin
Цитирай
#8

Сигурно е като си направиш сам впн сървър, иначе няма сигурно, защото не знаеш какви данни снифят тези които ти предоставят впн услугата.
Цитирай
#9

Да попитам само, като предлагате нещо дали сте го ползвали, или сте го гугълнали само? Аз от личен опит мога за кажа какво ползвах в Европа без да имам проблем. Това е MyVPN.bg! Особено добре е, че може да се плаща и с пей пал. Докато съм ги ползвал, съм теглил от замунда, гледъл съм вибокс, както и нова тв и т.н. Все неща, които без българско ай пи - не стават! Сумата не е голяма, особено за работещи в чужбина. Неудобство за мен беше, че максималния абонамент е 3 месеца! От април 2018, ЕС реши, че НВО и Нетфликс могат да се гледат с акаунт от една европейска държава в друга. Просто това не съм го пробвал, защото не съм си подновил абонамента за НВО, а за Нетфиликса се чудя дали въобще да имам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Аз много research правих докато избера VPN и от близо 6 месеца съм със NordVPN с платен 3 годишен абонамент. Предимно го използвам за торенти защото в Щатите ако забравя че свалям нещо и го оставя и за 5 минути да сийдва след като е приключило веднага доставчика ме хваща. Имам над 5 писма свързани с засичания поради тази причина и предупреждения че може да стане дебела защото авторите на например филмите които съм свалят може да предявят претенции за нарушени авторски права.... Изключително важно за един VPN е да не log-ва никаква активност на каквито и да е техни сървъри, другото важно е в коя Държава са регистрирани като компания. Има VPNни които логват интернет трафика на потребителя и при изцяло хипотетично държавно поискване със съдебна заповед, могат да изисвкат тези данни което обезмисля VPNна изцяло. NordVPN е регистрирана в Panama където никоя друга държава във света няма юрисдикция ( както се нарича е Tax Heaven държава ) и не пазят абсолютно никаква информация за трафика който се генерира от потребителите. Това е малко по генерална информация и неща които да се вземат под внимание при избор на даден VPN, не съм обърнал внимание по конкретно към твоя проблем.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#11

Това, че са се регистрирали в Панама нищо не означава, защото сървърите не са им в Панама, ако откажат информация, много бързо могат да останат без услуга. Това с Панама е по-скоро да не плащат данъци и да могат да си позволяват да игнорират дребни съдебни искове, но поиска ли се информация по официален канал 100% ще я дадат.
И друго, ако ти снифнат цялата банкова информация и ти източат сметките, ти кой ще дириш в Панама за да ги свитне?
Цитирай
#12

Всъщност най-ефикасно си е Orbot.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#13

бях попаднал на оферта за едно PureVPN, пуснах го 70 - 80 долара беше за 5 години, но като ги проучих малко по-обстойно излезе, че лийква DNS инфо. Този сайт има подробни описания на повечето VPN провайдъри. NordVPN като цяло е едно от добрите.

https://restoreprivacy.com/purevpn-review/

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#14

Не се филмирайте хора с тея vpn-и. Само правят пари на ваш гръб. Единственото като гледам само Cubg я ползва защото му трябва - другите само защото "е по сигурно" Което както каза колегата joring- далеч не е така.
Но всеки избира как да си даде парите Smile
Цитирай
#15

Да, аз искам да ползвам с цел сигурност само. Не живея в чужбина, а се оказва, че в България не върши работа ако искам да гледам hbo go... [Изображение: ef7429fdf952ffac7eeff2441ff16f81.jpg]
Цитирай
#16

Не се филмирай само с големите защити.
Излишно време и нерви.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

Не е точно така, в Германия също праскат глоби ако те хванат да теглиш торенти. Но първия път те предупреждават!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

Е да. Ако имаш понятие какво да правиш онлайн всичко е ок. Аз през годините нямам нито един вирус лепнат.
Ето малко полезна информация за онлайн пространството: https://bg.wizcase.com/blog/%D0%BD%D0%B0...%BF%D0%B0/
Цитирай
#19

Никога не е излишно леко филмиране на тема сигурност.
Аз редовно използвам впн когато съм вързан на публична wifi мрежа, така винаги излиза, че съм си в нас, а аз съм някъде на майната си. Колкото и на някои хора да им изглежда смешно им препоръчвам ако извършват банкови операции, плащане през пейпал и т.н. да не го правят през публични мрежи, ако не разполагат със собствен впн, просто да минат на мобилни данни.
Използването на впн провайдери осигурява друг тип сигурност, когато искаш да си скриеш дейността в интернет, теглиш торенти, гледаш пиратски стриймове и т.н., все неща които се следят в белите държави, но не и в България.
Цитирай
#20

(2019-03-17, 08:43:11)joring написа:  Никога не е излишно леко филмиране на тема сигурност.
Аз редовно използвам впн когато съм вързан на публична wifi мрежа, така винаги излиза, че съм си в нас, а аз съм някъде на майната си.  Колкото и на някои хора да им изглежда смешно им препоръчвам ако извършват банкови операции, плащане през пейпал и т.н. да не го правят през публични мрежи, ако не разполагат със собствен впн, просто да минат на мобилни данни.
Използването на впн провайдери осигурява друг тип сигурност, когато искаш да си скриеш дейността в интернет, теглиш торенти, гледаш пиратски стриймове и т.н., все неща които се следят в белите държави, но не и в България.

Съгласен съм на пълно .
По горната ми тема не е в смисъл да се пренебрегват всякакви защити а да не се прекалява Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

(2019-03-16, 23:56:43)joring написа:  Това, че са се регистрирали в Панама нищо не означава, защото сървърите не са им в Панама, ако откажат информация, много бързо могат да останат без услуга. Това с Панама е по-скоро да не плащат данъци и да могат да си позволяват да игнорират дребни съдебни искове, но поиска ли се информация по официален канал 100% ще я дадат.
И друго, ако ти снифнат цялата банкова информация и ти източат сметките, ти кой ще дириш в Панама за да ги свитне?
Че то по тая логика и доставчикът, който следи целия ти трафик може да ти перне сметките, после ходи доказвай нещо.
Ето прочети рецензия за nordvpn
https://bg.wizcase.com/reviews/nordvpn/
Цитирай
#22

Доставчикът е покрил сумати регулаторни изисквания и е подписал един камион документи, след това е вложил милиони за изграждане на мрежа, последното което му трябва е разследване и спиране на бизнеса защото е взел стотинките на някой.
Тези от които трябва да се пазите са пишман хакерите, които дори интернета не искат да си плащат, вързвайки се към мрежата на отсрещното заведение логвайки целият трафик.
Цитирай
#23

А що мислиш, че платените vpn не изкарват достатъчно пари?! И какво те кара да мислиш, че само стотинкаджии ползват интернет...
Цитирай
#24

Най-малкото защото са регистрирани в Панама, Аруба или някое друго екзотично местенце, където са почти недосегаеми, ти ако си толкова доверчив ОК, аз не съм.
Цитирай
#25

Със сигурност нямам по-голяма вяра и на нашите доставчици...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)