Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за навигацията чрез fingerprint бутона
#1

Здравейте драги съфорумници.

Имам един въпрос относно fingerprint бутона на P20-ката. 
Тъй като аз ползвам самия бутон за навигация, не съм със on- screen бутоните, се чудех дали мога да добавя функции, по специално вертикалното плъзгане. При хоризонталното се отваря task manager, при тапване е back, long press е home. Ако плъзна вертикално нагоре ми отваря Opera browser, тъй като ползвам Opera, а самия Google (Now) съм го изкоренил (пълен disable от настройки). Та дали мога да променя по някакъв начин примерно това плъзгане нагоре, вместо браузъра да ми отваря примерно quick settings или нещо друго?

Мерси предварително!

Vorsprung Durch Technik
Цитирай
Аксесоари
#2

Плъзгането нагоре не е от хоум бутона, а от дисплея и можеш да го смениш само с друг Assistant App - Google, Opera, Firefox от Settings -> Apps -> Default Apps -> Assistance & voice input.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
[-] 1 потребител изказва благодарност на silverfox за това мнение:
  • andreuwz
Цитирай
#3

Мерси колега, не знаех, че има отделно има такова меню за точно тази опция. Аз ще проуча дали може да се пипа по някъв начин.

Vorsprung Durch Technik
Цитирай
#4

Сваляш setedit. Даваш му права през adb да може да променя всички видове настройки. Това се прави еднократно. След това можеш да променяш каквото се сетиш. Конкретно за асистента може да сложиш каквато искаш програма. Аз на мейта съм сложил да заключва екрана с вграденото шорткътче (ползвам екранни бутони, ама принципа е същия). Значи търсиш мисля в секцията secure реда asistant. Пишеш иимето на пакета във вид com.нещоси и готово. Най добре запази името на пакета в бележка за повторно въвеждане. Най-важното е да не влизаш в менюто където се настойва асистента, че ще изтрие настройката. Също така трябва да се внимава какво се променя, че после.....

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)