Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане относно дисплея на Samsung Galaxy S10
#1

Здравейте колеги . Телефона е S10 , както пише в заглавието. Та днеска докато бях в парка на слънчва светлина забелязах ,че в долната част на дисплея , някъде около пръстовият отпечатак на бял фон се вижда един правоъгълник. И то се вижда при определени обстоятелства. Примерно на някакъв бял фон и да е на слънчева светлина. Както изчезне светлината или на това място стане друг цвят няма как да се види това нещо . Чудя се дали само при мене го има това и дали не е нещо свързано с пръстовият отпечатък . Имам ли повод за притеснение според вас ? Ще се радвам някой да сподели някакво инфо дали го има при неговият телефон .

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
Аксесоари
#2

Пръстовия отпечатък е, при всички телефони с вграден в дисплея пръстов отпечатък се вижда сензора при ярка околна светлина.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • NaniG, POPCORN
Цитирай
#3

(2019-03-17, 20:27:12)ivan_vylka написа:  Пръстовия отпечатък е, при всички телефони с вграден в дисплея пръстов отпечатък се вижда сензора при ярка околна светлина.

но е един правоъгълник нали така ?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#4

Да, правоъгълен е сензора, спокойно  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

(2019-03-17, 20:41:59)ivan_vylka написа:  Да, правоъгълен е сензора, спокойно  Smile

пффф успокойх се . викам кога го взех , кога стана проблем  Big Grin

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#6

Сега други ядове има.
Екранът на Galaxy S10 се активира и при носене в джоб.

"В интернет се появиха множество оплаквания от потребители, които са се сблъскали с включване на дисплея, когато устройството се намира в джоба им. От случая излиза, че смартфоните използват сензора за близост само по време на разговор. Това води до активиране на екрана при докосване до крака.

Устройството разпознава това като команда за събуждане с двойно почукване върху екрана, а неволното отключване не само повишава консумацията на енергия, но води до активиране на различни функции. Опитите да се ограничи този неприятен ефект чрез намаляване на чувствителността на дисплея и активиране на опцията „prevent accidental touches“ не са дали резултат. Засега единственият начин за справяне с проблема е да се изключи опцията за събуждане с почукване и „ambient display“, но пък това затруднява събуждането на телефона, защото бутонът за включване е поставен високо."
Mobilebulgaria.com
Цитирай
#7

(2019-03-18, 07:12:34)eksoldier написа:  Сега други ядове има.
Екранът на Galaxy S10 се активира и при носене в джоб.

"В интернет се появиха множество оплаквания от потребители, които са се сблъскали с включване на дисплея, когато устройството се намира в джоба им. От случая излиза, че смартфоните използват сензора за близост само по време на разговор. Това води до активиране на екрана при докосване до крака.

Устройството разпознава това като команда за събуждане с двойно почукване върху екрана, а неволното отключване не само повишава консумацията на енергия, но води до активиране на различни функции. Опитите да се ограничи този неприятен ефект чрез намаляване на чувствителността на дисплея и активиране на опцията „prevent accidental touches“ не са дали резултат. Засега единственият начин за справяне с проблема е да се изключи опцията за събуждане с почукване и „ambient display“, но пък това затруднява събуждането на телефона, защото бутонът за включване е поставен високо."
Mobilebulgaria.com

За мен това не е проблем, спрях почукването и вече всичко се оправи Smile вече не се активира в джоба Smile

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#8

Да, така е ок, но става по трудно за отключване щото сензора за отпечатък работи само при светнат дисплей, а бутона е високо и неудобен за ползване...
Цитирай
#9

Няма да влизам в пререкания , защото виждам на къде биеш с Huawei си и искаш сега да плюеш Samsung. Ще кажа само , че абсолютно грешиш. Пръстовия се активира без да е светнат диспеля , само задържаш отгоре и е отключен Wink

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
[-] 6 потребители изказват благодарност на amadeus3 за това мнение:
  • BGDropche, faust, fernando, ivkos, pockobg, vankosmax
Цитирай
#10

На никъде не бия, коментирах дефекта и резултата! Ако работи при загасен дисплей значи всичко е ок. Гледам в клиповете в тубата, че преди отключване с пръст навсякъде светват екрана преди това.
Цитирай
#11

Светкат, най вероятно за да покажат пръстовия, иначе изобщо няма смисъл да се светка, то ако трябваше да се светка диспеля и после пръстовия... направо за боклука

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#12

Ясно. И на мен ми беше странно още от самата поява на сензора в дисплея. Така вече съм ок с това отключване.
Цитирай
#13

Вместо спиране "почукването" може да активирате:
[Изображение: aeff3f6b41e6e97fc2cecd62e3e3bcea.jpg]
Цитирай
#14

При мен това не помогна..първо него пробвах

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#15

(2019-03-18, 08:48:24)joring написа:  Вместо спиране "почукването" може да активирате:
[Изображение: aeff3f6b41e6e97fc2cecd62e3e3bcea.jpg]

Това не помага. Самсунг вече са наясно с бъга, но за момента се смята, че е само в USA този проблем. Ето малко повече инфо: https://www.sammobile.com/2019/03/17/gal...0-problems

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 2 потребители изказват благодарност на Pelikana за това мнение:
  • divna, pockobg
Цитирай
#16

(2019-03-18, 08:12:11)eksoldier написа:  Да, така е ок, но става по трудно за отключване щото сензора за отпечатък работи само при светнат дисплей, а бутона е високо и неудобен за ползване...

Не е верно и на изключен дисплей , работи само да го нацелиш. Пробеай и ще видиш

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#17

Естествено , че работи и на изключен диспей , даже не бих си го и помисли да не работи Smile

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#18

Колеги искам да попитам става дума за S10  днес телефона след като го взех и се опитах да го отключа с лицево изобщо непоказване да разпознава и с пръстов погледнах и него го нямаше само с пин кода ми позволи да отключа телефона след като го отключих после започна да си работи както трябва трябвало това да ме притеснява че е проблем или е нещо софтуер ?
Цитирай
#19

След някакъв период, изисква само такова отключване, това е за защита, защото не се знае телефона у кого е. Всичко е наред. Така е при всички.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

На всеки 72 часа иска отключване с пин. Тази мярка за защита мисля е от Android 9, а може още и от 8 да е.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

Благодаря
Цитирай
#22

Имам го почти от месец, а ми е искал парола само 2 пъти вместо пръстов отпечатък ,така че тея 72 часа при мен нещо не"работят".Минаха 3 дни от последния ъпдейт,ако нещо са вкарали с него да е на 72 часа и да иска парола

Siemens A50 --> Sony Ericsson T610i --> Sony Ericsson K700i
Nokia N95 --> Nokia 5800 Xpress Music --> LGKU990 Viewty
HTC Sensation --> Samsung Galaxy S4 --> Samsung Galaxy S6 Edge --> HUAWEI Mate 20 Lite --> SAMSUNG Galaxy S10+
Цитирай
#23

Надявам се да не се н е получил проблем а да е така като казвате ще следя дали ще го направи пак и след колко време.
Цитирай
#24

И при мен днес забелязах, че ми искаше пин-кода за отключване на телефона.
Ако се беше рестартирал, щеше да ми иска пин-кода на сим-картата, така че не се плашете, не е проблем.
Цитирай
#25

И този периодично иска паролата, и s7-цата го правеше. Колегите са обяснили защо. Повярвайте им.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)