Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На тъмен фон поява на бледи петна
#1

Здравейте от какво може да е и какво е появата на най долната част на дисплея на черен или сив фон бледи петна
Цитирай
Аксесоари
#2

Прегорял дисплей може би!!!
Цитирай
#3

Моята осмица съм я оставил на майка да я ползва. Онзи ден забелязах същия проблем. Веднага го изпратих в сервиз, тъй като е гаранционен още телефона. Вчера го върнаха със сменен дисплей, лайсни, батерия и заден панел. Също е качен и Андроид 9. Имам един въпрос към хората които позлват вече Андроид 9- от къде се получава едно досадно лагване и забавяне на телефона като изпълнява определени задачи(забавя самата анимация ). Възможно ли е на телефона да му трябва време докато се персонализира с
новия андорид. На huawei телефоните които имам не съм имал този проблем и ми е интересно от къде се получава така.
Цитирай
#4

Проблемът може да идва от калъф, който не е оригинален.
Цитирай
#5

@Castorzz
Как изглеждат петната? Приличат ли на иконките от навигационната лента? Ако да най вероятно, както спомена колегата по горе, е прегорял екран. Ако е в гаранция го носи за ремонт в оторизиран сервиз най добре и ще го оправят.

@ickata25
Зависи от доста неща къде лагва и кога. Като ти го върнаха от сервиз предполагам е бил затрит на цяло нали?
Може да опиташ да включиш Настройки-Разширени функции-Намаляване на анимациите. Помага в някои случаи.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#6

Петната са долу при navigation бутоните като съм ги скрил когато спусна notification панела се забелязват вълнисти образования
Цитирай
#7

Направи си анимацийките на 0.5 в настройките за разработчици. Принципно не трябва да ти лагва, за това направи един хард ресет преди това.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#8

В маркета има безплатно приложение наречето Screen Test.
Елементарно за ползване, при стартиране и последващо докосване се сменят много на брой цветни фонове на цял екран.
Ако има дефекти се виждат веднага и съответно телефона трябва да се занесе в гаранционен сервиз за подмяна на дисплея.

А по другия въпрос - след нов Андроид 9 и хард ресет не е нормално да има лаг. Колкото и да се чака, все ще е загуба на време, няма да се самооправи. Явно някое приложение не е оптимизирано за новия Андроид и прави ядове. Ако не може да се открие виновника за лага, най-добре е пак хард ресет и последващо поетапно инсталиране на приложенията.
Слагаш 2-3 от тях и тестваш за лаг. После други 2-3 и пак тестове. И така до откриване на проблемното приложение.
Цитирай
#9

При мен лагването се оправи с нулиране, и връщане на приложенията със Smart Switch.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

И при мен ги има тези петна, на черен фон. Когато ползвам програма от Google Play за тест на дисплея, петната ги няма. Това се вижда само на Pie. Самсунг са си осрали софтуера брутално. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#11

Аз съм на мнение,че този Android 9 е много умазан и недойзпипан,като махна софтуерните бутони прозира лентата с навигационните бутони и точката от предния Андроид 8!!! Пълна излагация!!!

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай
#12

Е това не трябва ли да ти говори, че дисплея е прегорял и преди не си го виждал просто защото софтуерните бутони са си били винаги там? Сега като ги махнеш и лъсва истината.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

Е това не трябва ли да ти говори, че дисплея е прегорял и преди не си го виждал просто защото софтуерните бутони са си били винаги там? Сега като ги махнеш и лъсва истината.

[/quote]

Айде стига с тия нагорели дисплей...стана несериозно.С Андроид 9 на всички изгоряха дисплейте? Всякакви тестове и със предния и с тоя съм правил няма проблеми,няма петна,винаги се ползва на 50% яркост.Андроида за мен не е изпипан още

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай
#14

Искаш да кажеш, че Самсунг са направили така софтуера, че да ти прозират старите бутони случайно да не забравиш, че ги е имало?  Big Grin
Защо ли на повечето хора не е така, а при теб и още нялолко човека само? Само за теб ли омазаха софтуера, а за останалите не? Не е важно само на колко процента е била яркостта, а и дали дисплея не е светел по 10 часа на ден. Познавам хора, които си пускат музика от YouTube и оставят телефона да им свири и свети с часове в статично положение, без нищо по екрана да мърда, с изключение на малкото прозорче с видеото. Ето това е сигурен начин за прегаряне на дисплея, дори и на ниска яркост.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

Незнам,но по това което чета всеки има по някакъв проблем.Телефон за 1200лв на една година с нагорял дисплей....тогава да не е софтуера а ебахти и качеството на телефона ще да е

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай
#16

АМОЛЕД дисплея може да прогори и за 3-4 месеца ако се използва по определен начин. В каква степен ще е вече зависи от частния случай. Няма 2 дисплея еднакви.... На Орео най вероятно си го използвал с активна лента, а сега вече с жестовете лъсва истината веднага особено при намалена осветеност. Прогарянето си личи повечко при определени условия.
Не виждам защо е тая агресия обаче в случая? @ivan_vylka е прав. А това че всеки има някакъв проблем .... ами всеки си има частния случай.
Хубаво е да прочетеш за прогарянето.

А щом ти е на една година апарата значи все още е в гаранция. Спокойно можеш да посетиш оторизиран сервиз и ще ти подменят екрана гаранционно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • balov
Цитирай
#17

(2019-03-22, 15:53:44)alexander_sirakov написа:  И при мен ги има тези петна, на черен фон. Когато ползвам програма от Google Play за тест на дисплея, петната ги няма. Това се вижда само на Pie. Самсунг са си осрали софтуера брутално. Smile
Това, което пишеш ми звучи невъзможно. Един екран или е прогорен или не.
На тестове с приложение за хардуерни дефекти такива нямаш, а софтуера ти оцветявал екрана.
Правил ли си хард ресет след ъпдейта?
Според мен или някоя тема или нещо друго ти прави проблеми.
Не може Самсунг да са си омацали софтуера, избирателно и само при определени бройки.

Според твоите генерални заключения проблема е масов и той обхваща всички ползватели.
Да, ама ако беше така освен теб и още двама-трима сега тук щяха да са се разпищяли още стотици хора. А това не е така.
Проблем при някои има, ама не е масов и е забележи хардуерен, а не софтуерен.
Цитирай
#18

При първите версии на Орео, във форума бяхме точно двама, които се оплакваха от фрейм дроп на слоумоушън. Всички други не вярваха, защото проблема при тях го нямаше. В xda обаче имаше доста оплаквания... Няколко версии по късно, проблема беше оправен, като в чейнджлога специално бяха написали подобряване на камерата...
Проблем има и не си измислям. Версиите винаги си ги качвам с Odin с nand erase и горе долу разбирам как работят тези устройства. Намерих доста бъгове в Pie и не съм ги спестил в постовете си. Няма да си затварям очите само защото сме с премиум телефони и уж не би трябвало да има такива неща.
Със NX ядрото телефона лети спрямо с оригиналното ядро, без никакви други намеси, без овърклок и така нататък. Кофти е, когато производителя реши, че иска да си купиш новия им модел телефон и да те откажат от стария, на който всъщност нищо му няма.

За заключение, да обобщя, при Pie видях същия проблем като този на човека в първото мнение, така че или и двамата сме яко филмирани и си измисляме, или наистина го има този проблем.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#19

(2019-03-22, 08:57:30)pockobg написа:  @Castorzz
Как изглеждат петната? Приличат ли на иконките от навигационната лента? Ако да най вероятно, както спомена колегата по горе, е прегорял екран. Ако е в гаранция го носи за ремонт в оторизиран сервиз най добре и ще го оправят.

@ickata25
Зависи от доста неща къде лагва и кога. Като ти го върнаха от сервиз предполагам е бил затрит на цяло нали?
Може да опиташ да включиш Настройки-Разширени функции-Намаляване на анимациите. Помага в някои случаи.

Да с качен Андроид 9. Ще опитам. Ресет не сам му правил, защото нали в сервиза са го оправили. Ще го тествам няколко дни, но дори и леко да лагва на майка не и прави и впечатление даже.
Цитирай
#20

Извинявам се на колегите за спора,почетох и излиза,че си е нагорял екран но не е болка само на лентите едвам се вижда.На година ще го сменя със S10 и няма да се разправям със сервизи да стоя 1 месец без телефон.

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай
#21

(2019-03-22, 20:05:46)toem84 написа:  Извинявам се на колегите за спора,почетох и излиза,че си е нагорял екран но не е болка само на лентите едвам се вижда.На година ще го сменя със S10 и няма да се разправям със сервизи да стоя 1 месец без телефон.

Ако е от теленор телефона за 3 дни ми го оправиха.
Цитирай
#22

От където и да е телефона, има ли валидна гаранция, се носи директно е официален сервиз и за 2-3 дни са ти го върнали със сменен дисплей, батерия и лайсни. Всичко влиза гаранционно. Няма никакъв смисъл да се минава през оператор или техноверига за гаранцията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#23

Аз как да процедирам като съм от Монтана? Може ли съвет? От А1 е телефона

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай
#24

(2019-03-23, 00:20:39)toem84 написа:  Аз как да процедирам като съм от Монтана? Може ли съвет? От А1 е телефона
Обади се по телефона в сервиз Сръчко в София. Те са официален гаранционен сервиз за мобилни телефони Самсунг за България. Телефона за връзка с тях ще го намериш лесно в Гугъл.
Доколкото съм запознат, може да се договориш по телефона с тях. Да им изпратиш по куриер телефона добре опакован, придружен с гаранционната карта. Транспорта задължително за твоя сметка!
Ще ти оправят телефона за два-три дни, ще ти го пратят обратно на адреса, пак за твоя сметка и си готов.
Не се занимавай с мобилни оператори и техните сервизни услуги, че освен времето ще си изгубиш и нервите.
Цитирай
#25

Изпратих телефона до Сръчко,до три дни ми написаха,че ще е готов.След смяна на дисплея ще се запази ли защитата от влага и вода?

Samsung Galaxy S23 256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)