Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко въпроса относно Note 9.
#1

Реших да мятам четворката за резервен и да взема деветка. От това, което прочетох тук и по други места всичко звучи добре. Спрях се на базовия модел 128/6. Мисля, че 512 е прекалено изхвърляне, особено след като си сложа 512 карта памет. Та на въпроса. Понеже ще се взима през фирмата и има опасност да не мога да присъствам искам да се уверя в точния модел до последната буква и цифра. Някъде четох, че в България продавали само Dual SIM, но нещо не ми се вярва. Не, че е голяма болка ако си има и слот за карта. Принципно никога не съм бил фен на двусимковите апарати. Цветът на апарата не мисля, че се отразява на точния му модел. Та ми е интересно какви са вашите като опционалност и модела, който е изписан в секцията About примерно. Ще съм благодарен за помощта. И още нещо. Така и не успях да разбера има ли някаква разлика в размерите на 128/6 и 512/8?

Благодаря и поздрави на всички! Smile

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Само двусимови се продават в България, а и в Европа като цяло, това е европейската версия на модела. Втория слот за сим карта е хибриден, тоест или сим карта или мемоари карта, само едно от двете може да сложиш там. Освен вътрешната памет други разлики няма абсолютно никакви в моделите 128GB/512GB.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#3

Двусимовит модел-128/6 е и моят,от оранжевите.
Вторият слот е хибриден,поставяш или втора сим или памет.Не можеш 2 сим и памет.
Мисля че цвета не е от значение.
Модела е SM-N960F/DS.На кутията си пише "European SIM only".Явно 128/6 е европейската версия.Явно и опраторите само такъв предлагат.А 512/8 за кой регион е,не знам.
Дано съм бил полезен,успех с новата машинка ?
Когато го регистрирах в профила си в сайта им,имаше няколко модела,с различни буквени означения.Като въведох серийният номер ми изписа като модел непонятното "crownlte" и нищо друго.Иди го разгадай...
Едит:Колегата ме е изпреварил...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на chopakov за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#4

(2019-03-24, 12:16:33)ivan_vylka написа:  Само двусимови се продават в България, а и в Европа като цяло, това е европейската версия на модела. Втория слот за сим карта е хибриден, тоест или сим карта или мемоари карта, само едно от двете може да сложиш там. Освен вътрешната памет други разлики няма абсолютно никакви в моделите 128GB/512GB.
Ясно. Благодаря! А можеш ли да ми кажеш точния модел до последната буква и цифра? Както го пише на моя в подписа ми.

Поздрави!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#5

SM-N960F е точния модел, щом ще го взимаш от оператор няма абсолютно никакъв шанс да попаднеш на друг модел, който да не е предназначен за Европа.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#6

(2019-03-24, 12:19:36)chopakov написа:  Двусимовит модел-128/6 е и моят,от оранжевите.
Вторият слот е хибриден,поставяш или втора сим или памет.Не можеш 2 сим и памет.
Мисля че цвета не е от значение.
Модела е SM-N960F/DS.На кутията си пише "European SIM only".Явно 128/6 е европейската версия.Явно и опраторите само такъв предлагат.А 512/8 за кой регион е,не знам.
Дано съм бил полезен,успех с новата машинка ?
Полезен си. Още не съм я взел, но предстои преподписване на договор с Теленор за няколко карти, флашки и други услуги и ще се опитам да ги накарам да свалят цената. Миналия път ми подариха два апарата. Не кой знае какви, но не и някакви боклуци. Та този път се надявам вместо такива подаръци да приспаднат от цената. Мисля, че те си държат на лоялните клиенти за разлика от А1, където сме корпоративни такива и само глупости вършат...

Поздрави!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#7

Забравих:
Доколкото схващам,цвета на апарата влияе единствено на цвета на писалката(така мисля).Син със жълта писалка,оня ден видях лилав с лилава писалка,моя е черен с черна-без крешящи цветове и изпълнения в стил Елтън Джон ?
Черно,дискретно,незабележимо,ненатрапчиво ?
Моят го взех наскоро-началото на март.Смятам,го взех изгодно-на 1000 в кеш със скрити оферти,лоялност ала-бала...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на chopakov за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#8

(2019-03-24, 12:19:36)chopakov написа:  Двусимовит модел-128/6 е и моят,от оранжевите.
Вторият слот е хибриден,поставяш или втора сим или памет.Не можеш 2 сим и памет.
Мисля че цвета не е от значение.
Модела е SM-N960F/DS.На кутията си пише "European SIM only".Явно 128/6 е европейската версия.Явно и опраторите само такъв предлагат.А 512/8 за кой регион е,не знам.
Дано съм бил полезен,успех с новата машинка ?
Когато го регистрирах в профила си в сайта им,имаше няколко модела,с различни буквени означения.Като въведох серийният номер ми изписа като модел непонятното "crownlte" и нищо друго.Иди го разгадай...
Едит:Колегата ме е изпреварил...
Разгледах го в технополис, но беше вързан, че народът краде на поразия. Допадна ми. Гледам, че се води и водоустойчив донякъде. Аз все пак се мятам след дълги години от 32гб вътрешна памет на 128гб и предполагам, че няма да имам затруднения. А и картата ми е 64гб. Когато метна 512гб всичко ще се нареди. Игри не ползвам принципно. Едно от нещата, които ще ми липсват са инфра червеният порт, защото си ползвах четворката като дистанционно, но има приставки. И с нотификациите предполагам ще свикна по-трудно, защото тези, които мигаха на панела отпред и то в различни цветове ми бяха много полезни. Все пак скачам от Marshmallow на нещо много по-различно. Даже се чудя дали да го обновявам веднага до следващата версия или не. Мисля, че беше Pie... За да може да му бия един hard reset още в началото, заради споменатите от някои хора проблеми с батерията. Преди да съм си инсталирал и настроил милионите приложения. Smile

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#9

Разликата между Орео и Пай е голяма.
На ЛГ бях със Орео и ми беше супер.Нотката я отворих с Орео и още същия си изтегли Пай,позчудих се дали да ъпдейтвам,но в крайна сметка го ъпдейтнах.Пай ми е много особен.
Така и така идваш от стара версия,шибай Пая,че после втори път ще трябва приспособяване.Набий му директно Пая-с един куршум два заека.Спестяваш си привикването от Орео към Пай.
Редица ъпдейти>хард-ресет>застъпваш смело с гърченето ?

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на chopakov за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#10

(2019-03-24, 12:50:01)chopakov написа:  Разликата между Орео и Пай е голяма.
На ЛГ бях със Орео и ми беше супер.Нотката я отворих с Орео и още същия си изтегли Пай,позчудих се дали да ъпдейтвам,но в крайна сметка го ъпдейтнах.Пай ми е много особен.
Така и така идваш от стара версия,шибай Пая,че после втори път ще трябва приспособяване.Набий му директно Пая-с един куршум два заека.Спестяваш си привикването от Орео към Пай.
Редица ъпдейти>хард-ресет>застъпваш смело с гърченето ?
За гърченето ще видим, но без приложенията няма как да видя как се държи батерията. А тук някои колеги четох, че апелират за hard reset след ъпдейт към Пая. Нещо, което аз лично не смятам за нужно, но ще видим... Иначе как се държат тези 4000 mAh?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#11

Препоръка на Samsung е след ъпдейт към по-висока версия на Андроид да си пуснеш възстановяване на фабричните настройки. Още повече, че ти е чисто нов телефонът – вземи го, инсталирай ъпдейта, пусни фабрични и тогава започни работа с него. Има вероятност и от кутията да ти излезне направо с 9, но не е голяма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на iordangenev за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#12

(2019-03-24, 13:44:47)iordangenev написа:  Препоръка на Samsung е след ъпдейт към по-висока версия на Андроид да си пуснеш възстановяване на фабричните настройки. Още повече, че ти е чисто нов телефонът – вземи го, инсталирай ъпдейта, пусни фабрични и тогава започни работа с него. Има вероятност и от кутията да ти излезне направо с 9, но не е голяма.
Това обмислях...

Благодаря и поздрави!

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#13

@diego, ако  имаш още някакми въпроси влез в раздела на телефона, и виж темата ревю на Samsung Galaxy Note 9. Там съм описал всичко.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#14

(2019-03-24, 16:33:24)hazART написа:  @diego, ако  имаш още някакми въпроси влез в раздела на телефона, и виж темата ревю на Samsung Galaxy Note 9. Там съм описал всичко.
Всичко е точно. Ако искаш и слагай катинара

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#15

(2019-03-24, 12:16:33)ivan_vylka написа:  Само двусимови се продават в България, а и в Европа като цяло, това е европейската версия на модела. Втория слот за сим карта е хибриден, тоест или сим карта или мемоари карта, само едно от двете може да сложиш там. Освен вътрешната памет други разлики няма абсолютно никакви в моделите 128GB/512GB.

Здравейте колеги, 

малко уточнение моят е от А1 Австрия и е едносимов!

Поздрави
[-] 1 потребител изказва благодарност на Velev636 за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#16

Да, има маааалки изключения, няколко оператора в Европа продават едносимови, но официалната европейска версия е двусимова. Явно тези оператори изрично са си поръчали на Самсунг апаратите, които им доставят да са с една сим карта, но в България специално всички са си двусимови.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Velev636
Цитирай
#17

(2019-03-25, 12:33:57)ivan_vylka написа:  Да, има маааалки изключения, няколко оператора в Европа продават едносимови, но официалната европейска версия е двусимова. Явно тези оператори изрично са си поръчали на Самсунг апаратите, които им доставят да са с една сим карта, но в България специално всички са си двусимови.
А1 е единственият оператор в Австрия, който си заключва телефоните и предполагам това е причината да си поръчат едносимови Ноут 9тки. Мейт 20 Про например не го заключват защото няма едносимова версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Velev636 за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#18

Предполагах, че е заключен  Smile Тук добре, че спряха да заключват телефоните, даже вече и iPhone са отключени дори при Теленор  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#19

(2019-03-25, 14:02:04)ivan_vylka написа:  Предполагах, че е заключен  Smile Тук добре, че спряха да заключват телефоните, даже вече и iPhone са отключени дори при Теленор  Smile
Двусимков телефон да заключиш е престъпление Smile

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diego Armando за това мнение:
  • Velev636
Цитирай
#20

(2019-03-25, 14:02:04)ivan_vylka написа:  Предполагах, че е заключен  Smile Тук добре, че спряха да заключват телефоните, даже вече и iPhone са отключени дори при Теленор  Smile

Добре, че поне се отключи лесно, срещу 29€ онлайн за 15 мин.
Цитирай
#21

Някой да си е взимал апарата от Сити тел? Мнения? Благодаря.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#22

(2019-04-08, 22:01:56)Diego Armando написа:  Някой да си е взимал апарата от Сити тел? Мнения? Благодаря.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Спред Николай Великов от 359gsm.com са точни, а той не прилича на човек който дрънка глупости.
Цитирай
#23

Освен разликата във вътешната памет 128GB и 512GB, има и разлика в RAM, съответно 6 GB и 8 GB.

В България официално се предлагат само двусимови SM-N960F/DS, SM-N960FD SM-N960F Duos, SM-N960F Dual SIM
Но неофициално по online магазините има и едносимови SM-N960F, SM-N960F/SS, SM-N960F Single SIM
(едносимовите са внесени от друг пазар, като направиш factory reset без sim карта вътре се връщат към региона за който са) 

По моделен номер:
SM-N960FZBHBGL
SM-N960FZKDBGL

модел
SM-N960 - Note 9


регион
F - Европа, Азия, ... - Samsung Exynos
U - САЩ - Qualcomm SnapDragon
N - Корея - Samsung Exinos
W - Канада - Qualcomm SnapDragon 
0 - Китай, Хонконг, Южна америка Qualcomm SnapDragon 

8 - Китай Qualcomm SnapDragon 

не съм сигурен
Z


цвят
B - blue - син
К - black - черен
P - purple - лилав
S - silver - сив
C - copper - меден
D - gold - златен


single/dual SIM (двусимовите са хибридни (sim2 или microSD))
А - едносимов
H - двусимов
D - двусимов
вероятно има и други

за страна/пазар
BGL - България


Много от сайтовете слагат некоректни модели/надписи, задължително е да се пита!!!

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#24

Имал съм 3-4 пъти вземане-даване с тях. Купих Ноут 2 от тях, който имаше дефект и нищо не беше направено по въпроса, сам се оправих. Тлефона си беше здрав, дефекта беше козметичен и познат за модела, не го бяха направили те нещо! Купувал съм аксесоари - слушалки и юсб кабел за Ноута по-горе, не съм доволен, но пак не е в тях вината, явно Самсунг правят скапани стоки. Последният път като стъпих там, търсих Nokia 225, но исках да е в зелено и с 1 сим карта, защото щеше да е подарък. Няколко минути им обяснявах, че ми трябва в зелен цвят, а ми се отвръщаше грубо, че съм отказал червен цвят с 2 карти, който ми го натрапваха те. Накрая ме изгониха, с думите, че не могат и не искат да се занимават да ми търсят този телефон в специфичен цвят. Лично аз повече няма да стъпя там.
Значи, като търсих скъп телефон, веднага ми се обърна внимание, поне при продажбата, а като търсих евтина пръчка, не съм им притрябвал.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#25

Освен всичко друго,512Гб версия,която е за американският пазар е със Снапдрагон 845,който е забележимо по-мощен и оптимизиран от Ексинос 9810,с който е оборудван 128Гб версия за Европа.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)