Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лек лаг/ drop на FPS, дали и при вас е така?
#1

Здравейте пак, пичове. 

Абе да попитам за P20, който го ползва, имате ли от време на време някакво дропване на FPS.  Най- обичайните анимации, които почти винаги ми лагват са този HiSearch, който се отваря при swipe down на home screen-а - да кажем ако не съм го отварял в близките 20- 30 минути отваря със дропване на фреймовете, явно че самото приложение се стартира тогава и се зарежда в паметта. Ако след това го затворя и отворя пак няма лаг, аз си го обяснявам с това че вече е кеширано и се отваря без проблем, докато спра да го ползвам за продължително време, ОС убие процеса и после ако го пусна след 1 час пак ще излаги при отваряне. Другото място, което ми насича е в приложението Инстаграм, когато swipe-на с пръста от дясно на ляво, за да отворя съобщенията. Точно тази анимация направо дропва до 15 фпс сигурно. И от време на време във съвсем случайни приложения имам лек дроп на ФПС.

За успокоение - когато пусна performance режима, всичко това изчезва, разбира се. Въпроса е, че при изключен performance mode, явно че телефона прекалено много се вкарва в икономия и дропва фреймове на места, поне на моя телефон. Та пиша тази тема, ако може да споделите мнение, дали и при вас е така.

Vorsprung Durch Technik
Цитирай
Аксесоари
#2

И при мен така дропва при съобщенията в Иг и когато плъзна отгоре на началния екран. Доколкото помня на 8.0 го нямаше това..

Huawei P20
Цитирай
#3

Да добавя и анимацията на weather app също. Но само при някои анимации.

Vorsprung Durch Technik
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)