Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

Та, той Sony Xperia XZ Premium я имаше, преди 3 години като го ползвах, единствения телефон със който съм правил малко над 7ч. SOT! Не че е нещо кой знае какво, със сегашния п20 про правя по 6 часа и не усещам разлика, така или иначе всяка вечер е на зарядното Big Grin



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
Аксесоари

Последното Sony което имах беше Z1 compact и нямаше тази функция.Мисля че е полезна,аз не оставам цяла вечер телефон на зарядно.Но го зареждам до 100% и после го изключвам.Хубаво е да има индикатор да показва когато  е заредена.Предишните ми телефони имаха.
Цитирай

Аз го зареждам и по 3 пъти в деня, освен нощното Smile тъпа работа някой да ми казва как да си зареждам телефона

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • mark79
Цитирай

Отскоро съм с телефона. Много е пъргав, батерията е отлична. Сравнение с пихел 3а понякога прави и по добри портретни снимки. Ясно е че на зум го смазва.

Не можах да намеря хубаво стъкло което да ляга хубаво по ръбоветеSad
Цитирай

Виж колегите с ПРО то тук https://forum.androidbg.com/showthread.p...48&page=12 какво са ползвали при аксесоари за Р30 про Аз съм с Р30 иначе бих ти препоръчал. Ползвам на Displex Real Glass 10H Protector но белия и съм доволен 1 година не е мръднал но не е от край до край
Купих го от https://dice.bg/displex-real-glass-10h-p...item39848/
Цитирай

(2020-04-01, 17:30:48)Dodcha написа:  Не можах да намеря хубаво стъкло което да ляга хубаво по ръбоветеSad
Ръбове няма според мен, да ги наречем краища... Виж наистина в аксесоарите имам връзка към стъкло от Нилкин, докато Соколчев не те е разубедил да позлваш... Wink Ляга перфектно (стъклото, не Соколчев). Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Стъкло-Да Не Се слага Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Bavarche, vovalinder
Цитирай

Защо да не се слага стъкло? Достатъчно ли е издръжлив на надраскване дисплея? ....естествено няма да се носи с ключове и стотинки.
Цитирай

(2020-04-02, 01:31:38)Dodcha написа:  Защо да не се слага стъкло? Достатъчно ли е издръжлив на надраскване дисплея? ....естествено няма да се носи с ключове и стотинки.
Изпробвах го и го изхвърлих в момента на излизане от теленор Smile колкото и да е тънко се усеща и се вижда. За мен лично телефона е достатъчно здрав при положение че два пъти пльосва по дисплей на теракота и е здрав без грам драскотина, а като се има в предвид дейността ми на работа, направо си е катерпилара на телефоните Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2020-04-02, 01:31:38)Dodcha написа:  Защо да не се слага стъкло? Достатъчно ли е издръжлив на надраскване дисплея? ....естествено няма да се носи с ключове и стотинки.
Във форума има доста колеги които си търсят дисплеи поради счупване,не конкретно за модела но това няма значение .Имай предвид че не са евтини,а и за камерата помисли че и тя се драска.Всеки си преценява сам.
Цитирай

(2020-04-02, 01:31:38)Dodcha написа:  Защо да не се слага стъкло? Достатъчно ли е издръжлив на надраскване дисплея? ....естествено няма да се носи с ключове и стотинки.
Просто колегата е с други виждания и използва всеки пост, за да намекне/натърти, че стъклото на екрана било здраво.

Ами не е, чупи се като всяко стъкло.

От лични впечатления, докато ползвах телефона - UV протекторите издържаха по месец-два и се отлепяха.
Братушките казват, че най-доброто е Nillkin Tempered Glass 3D DS+ MAX, но така и не го пробвах Smile
Цитирай

С това съм, ляга пърфе... [Изображение: 818bf83645ef744b7e3f5c245a6c6c97.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз съм с това
https://aliexpress.ru/item/32995180039.h...33edDdfMMH
супер тънко фолио,изобщо не личи че има нещо на дисплея,залепено преди около 4-5 месеца(преди него пак бях с такова и издържа пак толкова,не се отлепи,аз го махнах да го подновя) и не е мръднало.Вярно пази само от надраскване...
Използвам го в комбинация с това
https://aliexpress.ru/item/33012044436.h...124c66251d
Пак супер тънко,все едно няма нищо надяното,не оставят отпечатъци защото е матово.Пак пази само от надраскване...
Цитирай

С риск да си навлека гнева на една огромна фен група, ще споделя лично мнение, защо зарязвам Galaxy Note + и си оставам с полвин годишния вече P30 pro.
Първо и най непростимо за мен: Ноут прави гаден лаг в любимите ми игри - Assoluto Racing, The Grid, PES. Лага не е особено тежък, но е там, винаги! Пърформънс режими, чистене на РАМ... не помага. Освен това след полвин час почва да грее. Хуавей върви като влак. Нищо не го спира или забавя. Друго интересно наблюдение имам върху Пърформънс режима при ежедневна употреба. При Ноут батерията се топи осезаемо . При Хуавей пак си изкарва гарантирани 2 дни.
Именно батерията е другият голям проблем на Ноут. Всички Ексинос процесори от години насам са кошмар. Дрейн в стендбай без СИМ карта е същия като на конкурентен телефон, който си се ползва активно. Звучи пресилено, но е факт. Да добавя и лудото зареждане на Хуавей - докато изпиеш едно кафе и имаш едни 50% заряд.
Камерата на Ноут е много добра, но на P30 pro е много по функционална с огромните опции за Зуум. Контраста и по естествените снимки на Хуавей също ми харесват повече.
Инфраред функцията си я ползвам за телевизора и не е много важна, ама когато не ти се търси дистанционното е улеснение.
Пиша това наи вече за съвет. Всеки си знае как ползва телефона и кое му е важно. Но ако някой е решил да минава на Самсунг, да ги има предвид тези неща.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 6 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • doktorra, DoryanY, eksoldier, mom4ev, Musakata, stenlius
Цитирай

Това е и мойто впечатление след като се прехвърлих от самсунг на хуавей.
В същност от самсунга бях много доволен с изключение на батерията и греенето.
Тея 8-9 часа дисплей за 2 дни които правя сега с Р30, със самсунга бяха точно наполовина. Като производителност в нормална работа не усещам разлика.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай

(2020-04-04, 12:01:08)Сългасен, като бивш собственик на повечето модели самсунг(S,S2,S3,S4,S6edge,S7edge,S8,S9, Note 3neo, Note5) а след това се прехвърлих на Сони и техните модели XZ и XZpremium и се родих от към батерия, но когато си взех P20lite на Huawei, забелязах че е възможно телефон за 700лв да е толкова бърз и толкова издръжлив от към батерия, колкото телефон за 1200лв, дори снимките бяха една идея по-добри на Хуавея, за това и си взех P20pro а пък P30pro е още по-голяма магия!Bavarche написа:  С риск да си навлека гнева на една огромна фен група, ще споделя лично мнение, защо зарязвам Galaxy Note + и си оставам с полвин годишния вече P30 pro.
Първо и най непростимо за мен: Ноут прави гаден лаг в любимите ми игри - Assoluto Racing, The Grid, PES. Лага не е особено тежък, но е там, винаги! Пърформънс режими, чистене на РАМ... не помага. Освен това след полвин час почва да грее. Хуавей върви като влак. Нищо не го спира или забавя. Друго интересно наблюдение имам върху Пърформънс режима при ежедневна употреба. При Ноут батерията се топи осезаемо . При Хуавей пак си изкарва гарантирани 2 дни.
Именно батерията е другият голям проблем на Ноут. Всички Ексинос процесори от години насам са кошмар. Дрейн в стендбай без СИМ карта е същия като на конкурентен телефон, който си се ползва активно. Звучи пресилено, но е факт. Да добавя и лудото зареждане на Хуавей - докато изпиеш едно кафе и имаш едни 50% заряд.
Камерата на Ноут е много добра, но на P30 pro е много по функционална с огромните опции за Зуум. Контраста и по естествените снимки на Хуавей също ми харесват повече.
Инфраред функцията си я ползвам за телевизора и не е много важна, ама когато не ти се търси дистанционното е улеснение.
Пиша това наи вече за съвет. Всеки си знае как ползва телефона и кое му е важно. Но ако някой е решил да минава на Самсунг, да ги има предвид тези неща.



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



[-] 1 потребител изказва благодарност на mom4ev за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай

(2020-04-04, 12:01:08)Bavarche написа:  С риск да си навлека гнева на една огромна фен група, ще споделя лично мнение, защо зарязвам Galaxy Note + и си оставам с полвин годишния вече P30 pro.
................

Честито. Защо да си навличаш гнева на каквато и да е фен група? Да не ти плащат те телефоните? Всеки ползва каквото му харесва. Обаче имам чувството, че от твоя профил пишат двама различни човека. Или един, но днес е Джекил, а вчера Хайд. Това в кръга на шегата. 
Не съм броил колко пъти вече минаваш от Хуауей на Самсунг и обратно, но е малко дразнещо да плюеш Самсунг тук, а Хиауей в раздела Самсунг. Ползвай каквото ти е на сърце. Идеален телефон няма.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Bavarche, NaniG
Цитирай

(2020-04-02, 08:53:39)DoryanY написа:  Във форума има доста колеги които си търсят дисплеи поради счупване,не конкретно за модела но това няма значение .Имай предвид че не са евтини,а и за камерата помисли че и тя се драска.Всеки си преценява сам.


На моят дисплея е надраскан целият,а го пазя доста,Има само гръб.На съпругата се отлепя стойката от стъклото и пада на дръжката на вратата.Дисплея е счупен.Тук в официален сервиз е 225 паунда.
Дисплеите определено са им слаби....

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай

(2020-04-04, 19:56:23)milss написа:  Честито. Защо да си навличаш гнева на каквато и да е фен група? Да не ти плащат те телефоните? Всеки ползва каквото му харесва. Обаче имам чувството, че от твоя профил пишат двама различни човека. Или един, но днес е Джекил, а вчера Хайд. Това в кръга на шегата. 
Не съм броил колко пъти вече минаваш от Хуауей на Самсунг и обратно, но е малко дразнещо да плюеш Самсунг тук, а Хиауей в раздела Самсунг. Ползвай каквото ти е на сърце. Идеален телефон няма.
Да, именно в това е проблема.
Идеален телефон няма, ама го търсим. Всеки следващ модел е уж по съвършен, по мощен, по по по...
Ама батериите взеха да не издържат. От как излезе 4G този проблем се изостри.Все по тежки приложения и игри се пускат. Даже сърфирането в нета стана тежко с всичките тия реклами , флаш анимации и прочее.До скоро се говореше , че хардуера на всеки флагман е много по мощен от което и да е приложение, ама всъщност не е така. Форумите и сайтовете и те се чупят да хвалят всеки нов модел. И аз, като един зарибен "паур юзър" веднага трябва да пробвам. В началото човек винаги е впечатлен от новото. После като се позаровиш малко и все лъсват някакви недомослици , компромиси. За мен идеалният телефон би бил един Пиксел със слот за повече памет. Бърз като Айфон,никакъв лаг ,компактен, плосък ОЛЕД дисплей, супер камера ъпдейти навреме.Или пък обратното. Хувай П30 с 6 инчов плосък дисплей. S10e не е алтернатива щото е лагав и батерията е кошмар. Имам един такъв в къщи. Имам и P30 pro. Ако можех някак си да ги слея един в друг и да излезе умален P30... Ето сега съм поръчал S20. Изглежда да е нещо такова. Има по голяма батерия и 120 Хц дисплей. Точно пипнат в посоката , която търся. Ама от сега чета че батерията пак е кошмар. Но трябва да го пробвам.
Виж ми подписа и той казва много.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Мен ми звучи не толкова, като капризи към телефоните, колкото като хвалене, че имам най-скъпите и нови телефони, но за какво са ми, ако никой не разбере???
Аман, ще си продам ферарито в тази криза, че да си купя 10 тина p 30 pro, че имат уникална 3D TOF камера Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

120 Хц ще ти изядат батерията за отрицателно време Smile
Цитирай

От няколко дни съм щастлив собственик на P30 Pro и ми дойде известие за налична актуализация 10.0.0.178.
Тъй като бяха публикувани различни оплаквания от 10-та, бихте ли споделили впечатленията си дали към днешна дата проблемите и бъговете са оправени, за да знам дали да ъпдейтвам?

Vall, Huawei Р30 Pro
Цитирай

(2020-04-11, 14:35:44)vallio74 написа:  От няколко дни съм щастлив собственик на P30 Pro и ми дойде известие за налична актуализация 10.0.0.178.
Тъй като бяха публикувани различни оплаквания от 10-та, бихте ли споделили впечатленията си дали към днешна дата проблемите и бъговете са оправени, за да знам дали да ъпдейтвам?
Ъпдейтвай, после ще ти дойде предполагам и 190 мартенски пач.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slackwere12 за това мнение:
  • vallio74
Цитирай

(2020-04-11, 14:35:44)vallio74 написа:  От няколко дни съм щастлив собственик на P30 Pro и ми дойде известие за налична актуализация 10.0.0.178.
Тъй като бяха публикувани различни оплаквания от 10-та, бихте ли споделили впечатленията си дали към днешна дата проблемите и бъговете са оправени, за да знам дали да ъпдейтвам?
Колега не се притеснявай проблеми имаше със известията, бяха променени някой настройки при ъпдейта на 10 и докато разберем от къде да ги оправим.Но вече всичко е ясно и се оправя лесно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • vallio74
Цитирай

И аз да потвърдя , че след промяната на някои настройки (виж темата софтуерни проблеми по-назад) всичко си е окей . Получавам си известия за пропуснато повикване на заключен екран и т.н. . Смело ъпдейтвай и промени конкретните настройки и си 6 !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • vallio74
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)