Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

Имах предвид че на другите две марки Sony-HTC имаше светодиод,на този модел няма,не че с ъпдейт са го спряли
Цитирай
Аксесоари

С тези дисплеи от край до край няма къде да сложат тоя лед...
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Нищо не им пречи да го сложат под екрана. Нали там е и сензора за осветеност.
Ноо икономисват няколко цента и от там. Като махнат ФМ радиото, барометъра, 3.5мм жака, стабилизацията, антената за безжичното и накрая - бам, няколко десетки милона отгоре. А клиентите подобни "дреболии" не ги спират да купуват.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Те затова измислиха Always On Display, което донякъде е добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Здравейте!
Понеже тука ползвате п30 и п30 про и сте по запознати струва ли си да се дадат 350лв повече за про модела ?
Прави ли проблеми извития екран на прото и намират ли се качествени стъклени протектори
Има ли голяма разлика в нощните снимки ?
Има ли голяма разлика в силата на говорителите ?
И понеже п30 е с по малка батерия изкарва ли един ден спокойно с поне 2 часа игри
Да се има на предвид ,че и зуум почти никога не ползвам
Цитирай

Аз съм с П30,батерията изкарва преспокойно деня,може и доста повече,малка е разликата с про то в това отношение.Нощните снимки са хубави,ясни,има качени в раздела.Има минуси спрямо про то,няма пълна защита от вода,не може да се потапя,само от пръски вода.Зуума е по малък,но това не е проблем,той и без това не е върха,при камерата няма сънзор за дълбочина,но си снима почти на същото ниво.Плюса е че дисплея е равен и няма проблем с избора на протектор,може и от по евтините за 10 лева,и не се разлепят,има аудио жак,про то не,и е по компактен
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • xtremeee
Цитирай

Освен това на не-про Р30 са спестили стабилизацията на основната камера и безжичното зареждане. Ако не бяха ги махнали, за мен това щеше да е перфектния телефон.

Относно батерията на Р30, при мен основния сценарий е зареждане всяка 2ра вечер и около 8 часа екран.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Поне на сравнителните снимки не забелязвам да му липсва стабилизация а за безжичното ,ако все пак избера п30 ще го пробвам с тея под кейса и ще е 2в1 хем безжично а и ще защитя буксата от прахоляка.
по добре да бяха му сложили стерео говорители от колкото жака и без това не познавам хора вече които да не ползват блутут слушалки
Цитирай

Ползвах около 8 месеца П30, другата седмица пристига П30 Про и ще видя какво е положението. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Стабилизацията върши работа, когато се заснема видео.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Явно на мен ми треперят ръцете, щото усещам, че не всички снимки са перфектно ясни, докато със теле-камерата е ок.
А за видеото, там кропят малко от картината и има електронна стабилизация. Като ефект се получава, че видеото е малко зуумнато. Дали е недостатък, всеки сам преценява.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

(2020-06-27, 14:50:58)alexbg67 написа:  Стабилизацията върши работа, когато се заснема видео.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Е как, и при снимки върши работа, особено при намалена осветеност.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Върши - факт, но тогава фотографът винаги или почти е неподвижен.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Да не говорим за снимките при слаба светлина... Там стабилизацията е задължителна в телефона.
Цитирай

Колеги от няколко дни ползвам P30 Pro. Доволен съм като цяло от телефона. Единствения ми проблем е с говорителя под екрана. Сравнено със предния ми телефон Galaxy S8, силата на звука е много нисък, въпреки че е усилен до край. При стария телефон така се чуваше когато беше намален почти до край. И освен това пък хората които стоят до мен чуват целия разговор, всяка говорителя е на гърба на телефона. При вас така ли е? Нещо мога ли да направя?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Все пак Samsung Galaxy S8 предлага стерео звук, докато Huawei P30 Pro, не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Цитат:hazART

Все пак Samsung Galaxy S8 предлага стерео звук

айде бе

                                                                    
Цитирай

Да отбележа и едно мое позитивно впечатление - след ъпдейта до 10.1 пръстовият отпечатък на Р30 работи забележително по-добре отпреди, и като скорост, и като акуратност.
Цитирай

Кажете за селфи камерата има ли някакви жестове, думи или изкарване на допълнителен бутон за снимане върху екрана.... че ми е много куцо с една ръка не ми е удобен бутона?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Погледни настройки:[Изображение: 62432a1be9a99018d157b75e6716a6a2.jpg][Изображение: 44d33779ad9f21f26e65b9dc1962ddf3.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-07-05, 21:48:59)brabus написа:  Кажете за селфи камерата има ли някакви жестове, думи или изкарване на допълнителен бутон за снимане върху екрана.... че ми е много куцо с една ръка не ми е удобен бутона?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Единият начин е в настройките на камерата да пуснеш гласовата активация (Audio Control), и като кажеш Чийз да се прави снимка, вторият начин - който е доста подходящ специално за селфита е да активираш снимка с усмивка - Capture smiles.

А ако ползваш Google асистента, може да си направиш изцяло селфи без да докосваш екрана - като кажеш Hey Google, take a selfie и след като се отвори камерата се усмихваш или казваш Cheese.
Цитирай

Благодаря

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

(2020-07-02, 21:49:19)hazART написа:  Все пак Samsung Galaxy S8 предлага стерео звук, докато Huawei P30 Pro, не.
Колегата Brabus има предвид говорителя под екрана който е предназначен за разговори, а не този който е на долната страна предназначен за мултимедия и за високоговорител. Тази технология е доста спорна защото се разчита на самият екран чрез вибрация да предава звука към ухото. Звукът е по-слаб и приглушен защото звуковите вълни не се излъчват директно към слухвия проход а се предават по костен път към тъпанчето. Технологията се нарича Smart Sonic Receiver и е разработка на Kyocera от преди няколко години и в началото се влагаше предимно на техни модели за японския и американския пазар. Ето и малко повече за самата технология- https://www.kyoceramobile.com/smart-sonic-receiver/
[-] 1 потребител изказва благодарност на xelibry за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

От днес екосистемата ми Huawei има нов член. Huawei MateBook d14 2020. Взаимодействието с P30 е чудесно. Функцията Huawei Share наистина е много практична и удобна.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • Schvabata
Цитирай

Честито, сподели по -натам батери лайфа при браузване.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)