Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

(2021-01-29, 23:48:37)Viiipeer написа:  Взех си преди 2 дни Mate 40Pro и си клонирах почти всички приложения от стария Mate 10 Pro Мате e флагманска серия и няма как да сгрешите, а това че няма GMS не ме бърка, не е края на света, дори по-добре. Учуди ме че Maps-а на Google работи, а на мен точно това ми трябва, макар че може би и Petal Maps би свършил работа. Просто преди да продадете стария телефон - качете приложенията които мислите че ще Ви трябват и си ги прехвърлете , ще работят чудесно.
Другото което не работи е Googel Drive и Gmail клиента, но не е нещо кой знае какво.

Поздрави!

(2021-01-30, 10:21:47)nati71 написа:  [quote="Viiipeer" pid="1663213" dateline="1611956917"]

Взех си преди 2 дни Mate 40Pro и си клонирах почти всички приложения от стария Mate 10 Pro Мате e флагманска серия и няма как да сгрешите, а това че няма GMS не ме бърка, не е края на света, дори по-добре. Учуди ме че Maps-а на Google работи, а на мен точно това ми трябва, макар че може би и Petal Maps би свършил работа. Просто преди да продадете стария телефон - качете приложенията които мислите че ще Ви трябват и си ги прехвърлете , ще работят чудесно.
Другото което не работи е Googel Drive и Gmail клиента, но не е нещо кой знае какво.

Поздрави!
Нищо не ме притеснява относно липсата на Google play, знам че мога да си настроя и gmail-a. А и мисля, че с Phone Clone мога да прехвърля почти всичко от настоящия ми телефон, във вида, в който е. Единственото, което би ме спряло е липсата на някои от банковите приложения за мобилно банкиране (на Уникредит и на Асет банк), които не намерих в AppGallery. Ако не мога да ги намеря, ще трябва да забавя или да мина на Р30 про. Undecided Sad Досега не съм обръщала внимание на Mate серията, но откакто го видях, никакви други модели не ми харесват.
Цитирай
Аксесоари

(2021-01-30, 10:21:47)nati71 написа:  Нищо не ме притеснява относно липсата на Google play, знам че мога да си настроя и gmail-a. А и мисля, че с Phone Clone мога да прехвърля почти всичко от настоящия ми телефон, във вида, в който е. Единственото, което би ме спряло е липсата на някои от банковите приложения за мобилно банкиране (на Уникредит и на Асет банк), които не намерих в AppGallery. Ако не мога да ги намеря, ще трябва да забавя или да мина на Р30 про. Undecided Sad Досега не съм обръщала внимание на Mate серията, но откакто го видях, никакви други модели не ми харесват.

Приложението на Уникредит, както и на Fibank се клонираха успешно с Phone Clone от стария телефон, така че няма да имате проблем.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • nati71
Цитирай

Здравейте, имам дилема какво да си купя между P30 Pro и и обикновения P40.Знам,че P40 няма GMS, но това не ме притеснява.Какво ще препоръчате?
Цитирай

P 40 е по-добре,камерата е по-добра и по нов процесор,дисплея е плосък и няма да има проблеми с протекторите.
Ето едно сравнение на камерите  https://www.youtube.com/watch?v=Rh0s46i53AM
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • nati71
Цитирай

Аз точно заради камерата се чудя,кой да избера и се учудвам, че обикновения снима по-добре от про-то нищо, че е по-нов.Иначе p40 ми харесва, че не е извит и е по-компактен.
Цитирай

И аз поради тези причини избрах П30. Smile
Цитирай

Здравейте , обмислям закупуването на нов смартфон .
В началото реших да е p40 pro . това че няма gms не ми е проблем , но с този ноч въобще не ми харесва . Сега видях че има и P30 pro new edition който от различни клипове има разлика в снимките които прави от стандартния . Някой има ли наблюдения към по новият модел въпросният p30 pro new edition заслужава ли си по високата цена ?
Цитирай

Е как като клонирате и ви работят банковите програми. Аз имах P40 pro и поне миналото лято, програмите се инсталираха ок, дават вид че работят, но в един момент(особено свързаните с финанси) просто не обменят информация, защото търсят Гугъл лиценз. Не вярвам банка да допусне онлайн банкиране през несертифицирана, нелицензирана програма. Също и Картите. Да, работят но без профил, без да ти помни история, запаметени адреси и прочее. В игрите също без Геймс губиш всякакви досегашни пистижения.

Stanislav Denchev
Аз имах P30pro преди година, сега имам New Edition. Не намирам разлика в нищо. Но не съм ги имал един до друг. Просто при разлика в цената от ок. 50 до 100 Евро повечето Рам и двойната памет за мен си струват. Сигурен съм че в камерата няма разлика. Разликата може да дойде от софтуерната версия, но и двата получават еднакви ъпдейти.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • stanislav_denchev
Цитирай

(2021-03-05, 17:41:09)stanislav_denchev написа:  Здравейте , обмислям закупуването на нов смартфон  .
В началото реших да е p40 pro  . това че няма gms не ми е проблем , но с този ноч въобще не ми харесва . Сега видях че има и P30 pro new edition който от различни клипове има разлика в снимките които прави от стандартния  . Някой има ли наблюдения към по новият  модел въпросният p30 pro new edition заслужава ли си по високата цена ?

P30 Pro New Edition ти ляга на цената на P40 Pro а P30 Pro отстъпва доста по хардуер, следователно заради единия GMS не си заслужава.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • stanislav_denchev
Цитирай

(2021-03-05, 21:58:55)Viiipeer написа:  P30 Pro New Edition ти ляга на цената на P40 Pro а P30 Pro отстъпва доста по хардуер, следователно заради единия GMS не си заслужава.

както казах и малко по нагоре . P40 pro  не ми харесва единствено заради  този голям ноч  и съм сигурен , че ако си го вземе ще ме дразни постоянно .въобще не държа на GMS
Цитирай

New Edition си е същия телефон като Про-то.По добре P40 Про,поне има ъпгрейд.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • stanislav_denchev, Viiipeer
Цитирай

(2021-03-05, 22:13:49)stanislav_denchev написа:  както казах и малко по нагоре . P40 pro  не ми харесва единствено заради  този голям ноч  и съм сигурен , че ако си го вземе ще ме дразни постоянно .въобще не държа на GMS

Повярвай ми, само ми мислиш така. Много по-елегантно е от капковидния, на мен капковидния ми е някак дразнещ, ако беше кръг да.
Но избора е Ваш. Да дадете същите пари за остарял хардуер.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • stanislav_denchev
Цитирай

(2021-03-06, 00:12:20)Viiipeer написа:  Повярвай ми, само ми мислиш така. Много по-елегантно е от капковидния, на мен капковидния ми е някак дразнещ, ако беше кръг да.
Но избора е Ваш. Да дадете същите пари за остарял хардуер.

Най добре да отида в някой магазин да ги сравня отново . Аз като цяло игри не играя , използвам само фейсбук , инстаграм , вайбър  горе долу старият ми samsung s7 edge се справя но вече много му пада бързо батерията .  Иначе откривам huawei p30 pro на цена от 864 лв  ,а huawei p40 pro за 1165 лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на stanislav_denchev за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай

(2021-03-06, 09:50:07)stanislav_denchev написа:  Най добре да отида в някой магазин да ги сравня отново . Аз като цяло игри не играя , използвам само фейсбук , инстаграм , вайбър  горе долу старият ми samsung s7 edge се справя но вече много му пада бързо батерията .  Иначе откривам huawei p30 pro на цена от 864 лв  ,а huawei p40 pro за 1165 лв

Цена от близо над 300лв според мен си заслужава спрямо P30 Pro - Вие си преценете. Smile

Успех в избора.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • stanislav_denchev
Цитирай

А от към батерия някой знае ли huawei p40 pro по добре ли се справя от  p30 pro?
Цитирай

Не се справя по-добре,90Hz екран си дава отражение,но издържа спокойно деня,според различните мнения в раздела,то и тук е така. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99171
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • stanislav_denchev
Цитирай

Здравейте!

Имам 3 питания към собствениците или знаещите - как най-бързо да разпозная P30 Pro New Edition от P30 Pro, след като и по-старата версия се предлага във версия 8/256? Предлагат ми (имам тема по-долу) новата версия на доста примамлива цена, но имам някои съмнения, че може и да не е New Edition. Не съм виждал и кутията все още, тя (според собственика) е неразпечатвана. Само фабричната лепенка с модела достатъчна ли е?

И още - има ли фабрично поставен протектор при New Ediotion? Ако не, предлаганите по магазините течни или не знам още какви, вършат ли работа? 

Последно - понеже никога не ползвам телефон без калъф (и протектор, дори не го включвам без тях), а двете версии външно не се различават по нищо, функционални ли са предлаганите в магазините калъфи, какво бихте препоръчали?

Благодаря за вниманието!
Цитирай

Ако телефонът дето ти го предлагат е сребрист, мисля че само в new edition се предлага този цвят.Иначе телефоните са еднакви, щом е на добра цена и е нов си го вземи.

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

(2021-05-02, 17:20:31)L1892 написа:  Здравейте!

Имам 3 питания към собствениците или знаещите - как най-бързо да разпозная P30 Pro New Edition от P30 Pro, след като и по-старата версия се предлага във версия 8/256? Предлагат ми (имам тема по-долу) новата версия на доста примамлива цена, но имам някои съмнения, че може и да не е New Edition. Не съм виждал и кутията все още, тя (според собственика) е неразпечатвана. Само фабричната лепенка с модела достатъчна ли е?

И още - има ли фабрично поставен протектор при New Ediotion? Ако не, предлаганите по магазините течни или не знам още какви, вършат ли работа? 

Последно - понеже никога не ползвам телефон без калъф (и протектор, дори не го включвам без тях), а двете версии външно не се различават по нищо, функционални ли са предлаганите в магазините калъфи, какво бихте препоръчали?

Благодаря за вниманието!
Пиши лично съобщение на @Bavarche той го има.А иначе гледам че има и други цветове -Aurora, Black, Silver Frost https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9635
Цитирай

Тоя новия не беше ли с по-нов процесор?В секцията "относно телефона" пише с какъв процесор е.То май само това беше разликата,дано не бъркам де.....или май беше в размера на дисплея.
Цитирай

Да, еднакви са по габарити и съдържание, освен по версията - New Edition идва фабрично с Андроид 10. Не знам какъв е на цвят, не съм виждал кутията.
Писах лично на Bavarche , надявам се да отговори, но може и някой друг да знае.
Цитирай

Има разлика и в камерите:
Huawei P30 Pro - 5x optical zoom ;
Huawei P30 Pro New Edition - 5x optical zoom + 10x hybrid zoom.

За кутията:

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • L1892
Цитирай

Не, няма. И двата го имат този хибриден зуум.
Цитирай

(2021-05-02, 19:05:32)bajchoni написа:  Тоя новия не беше ли с по-нов процесор?В секцията "относно телефона" пише с какъв процесор е...

Kirin 980 7 nm е и на двата.

(2021-05-02, 19:54:44)emzo написа:  Не, няма. И двата го имат този хибриден зуум.

Тук сочат разлика - https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9635

Еднакви са външно, затова и се опасявам от предлагане на P30 Pro за New Edition
Цитирай

(2021-05-02, 19:54:44)emzo написа:  Не, няма. И двата го имат този хибриден зуум.
В P30 Pro - 5x, а в P30 Pro New Edition - 10x.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)