Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени от Huawei P30/P30 Pro

(2019-11-14, 18:32:34)nikiberk89 написа:  Нямам, но пък имам 55 инчов тв. Но все си мисля, че на повече мп, ще е по-хубава.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Проблема не е от мегапикселите или от размера на дисплея, просто при 40мп пиксела е много малък само 0.8µm, когато преминеш на режим 10мп се получава едно обединяване на пикселите до към 1.6µm и въпреки, че апертурата не се променя ще видиш че снимките при по-облачно и мрачно време стават по-светли. препоръчвам да пробваш с двата телефона и да прегледаш снимките на неутрален дисплей, примерно този 55 инчов телевизор, за който спомена. Така ще можеш да разбереш има ли голяма разлика , кой е по добър и прочие.
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай
Аксесоари

[img][Изображение: IMG-20191205-1w.jpg][/img]

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 3 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • felipe, Ivan_BG, jotto1989
Цитирай

P30[Изображение: 5c3ae5da04e47507f8d23150473b5b7a.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги имам един въпрос за селфи камерата. Изключена е функцията за замъгляване на задния фон, обаче когато си правя селфи с някой и той седи зад мен, неговото лице е размазано. Как може да се оправи това нещо?
Цитирай

(2019-12-10, 00:54:23)an7u написа:  Колеги имам един въпрос за селфи камерата. Изключена е функцията за замъгляване на задния фон, обаче когато си правя селфи с някой и той седи зад мен, неговото лице е размазано. Как може да се оправи това нещо?

И аз го забелязах това явление, което е доста тъпичко. Мейт 10ката ми прави по хубави селфита.... Единственият начин е с човека да сте на еднаква линия и разстояние от камерата. Ако някой знае някакво решен да споделя Smile
Цитирай

(2019-12-11, 08:31:16)shek1 написа:  И аз го забелязах това явление, което е доста тъпичко. Мейт 10ката ми прави по хубави селфита.... Единственият начин е с човека да сте на еднаква линия и разстояние от камерата. Ако някой знае някакво решен да споделя Smile
Снимате на режим "портрет" затова, сменете на режим "снимка"
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slackwere12 за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Проблема е в това, че селфи камерата е с фиксиран фокус и ограничен Depth of field и трябва да се снимаш на около 55 см от нея, тогава е най-голям sharpness-а и снимките са "най-изчистени".

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
Цитирай

Голяма глупост значи, аз снимам на Снимка не на портрет. Този проблем при Мате 20 Про го няма и там снимките са изчистени...
Цитирай

Няколко снимки от мен P30 [Изображение: aff1892a0adb311eadccd263be6c04e3.jpg][Изображение: 72139cc34ec249dfc27408829afa4265.jpg][Изображение: c6e5bc3234a764ee08b58fa3ae740444.jpg][Изображение: 6e237f563d29ad86ab9ae9e3e1335a9e.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

На нощен...рано сутринтаSmile
.jpg IMG_20200129_090727.jpg Размер: 45.24 KB  Сваляния: 692


Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Автоматичен режим... По изгрев[Изображение: a6fd3aea1d7acdfe228c970cdf1a893d.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Поразгледах малко снимки и искам да питам нещо, което ми прави впечатление (понеже утре ще си взема P30 Pro-то), та чак се размислих. В момента съм с P20 Pro и на някои снимки ми прави впечатление, че е сбъркана перспективата и се получава зле. Тук гледам същото в някои снимки, които сте показали, особено си личи на снимките с къщи, но се е случвало и главите на хора да са изкривени в перспектива. Защо така?! Rolleyes

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Не знам точно причината но си мисля че е от фокуса.Когато снимаш пейзаж и има вертикални обекти и обектива е на сочен от долу на горе обектите които са в края се накланят.Но и при фотоапаратите го има поне на тези от този клас. Ето 
https://ibb.co/dKvYftC
https://ibb.co/pJWr41R
Но да се очаква че телефон ще снима по добре от хубав фотоапарат не знам дали ще стане скоро
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu, Бижу
Цитирай

Това само на wide режим мисля се получава и го има при всички фотоапарати малко или много, доколкото аз знам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu, Бижу
Цитирай

(2020-02-02, 10:39:32)Legend написа:  Това само на wide режим мисля се получава и го има при всички фотоапарати малко или много, доколкото аз знам.
Снимките са на Авто и при телефона е на нормално 1 .А на този фотоапарат няма широко ъгълна снимка пробвах с зум на е пак същото.Важна е обекта който е главен да изглежда добре не може всичко което е попаднало в обектива да е правилно.То ще е хубаво както го виждаш и така да излиза и на снимката но не става.Да се радваме че телефоните ни снимат хубаво но перфектно няма
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

От тази вечер.[Изображение: 8728160331096c0334baf1846eb697cb.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на arm11 за това мнение:
  • Ivan_BG
Цитирай

P30 любителски снимки


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на dian_vt за това мнение:
  • kuulman
Цитирай

..[Изображение: 04f8fe76b7ea83e67fc40e742c171b4d.jpg]

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikiberk89 за това мнение:
  • dian_vt
Цитирай

Първия щъркел за годината    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Здравейте колеги да попитам нещо , че съм притеснен .Днес изтървах телефона от около 1 метър на твърда повърхност мрамор . Имам стъклен протектор и кейс на гърба , и за щастие нищо му няма.

След това проверих камерата как снима , всичко е ок . фокус и т.н.  Единствено имам съмнения за снимките при нощния режим , нещо  не са май като преди или си внушавам .

Например в банята при на абсулютна тъмнина при нощния режим при вас излиза ли изобщо някакво изображение . При мен не , само черна картина с ситни точици .  Вече ако има наоколо малко светлина стават но не мога да разбера дали са както преди

Според вас може ли да се е прецакало нещо , или ако имаше нещо то , апарата щеше да снима зле при всички режими .

Благодаря предварително

Huawei P30 Pro
Цитирай

В абсолютна тъмнина няма как да заснемеш нещо, трябва да има поне минимално осветление.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай

(2020-03-03, 15:45:16)ZvZ написа:  В абсолютна тъмнина няма как да заснемеш нещо, трябва да има поне минимално осветление.

Мерси колега , разбирам те напълно съм съгласен .Притесненията ми бяха по скоро нещо вътре да не се е прецакало , я леща сензор , в смисъл самата светлочувствителност.

Huawei P30 Pro
Цитирай

На абсолютно тъмно така си излиза черно ,ако има малко светлина излиза изображение. Добре че си му сложил калъвче и протектор та си се отървава без щети.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • tynata2
Цитирай

И от мен една Smile
[-] 6 потребители изказват благодарност на kuulman за това мнение:
  • Amon_Ra, bangelius, Bavarche, Ivan_BG, Plami76, yankoa
Цитирай

2 снимки със Андроид 9.1 https://ibb.co/CBmdz7H
и днес със 10.0.186 https://ibb.co/0yCvXQs

От днес    
Долната е от 7 09 2019г

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)