Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P30/P30 Pro

Кеша се чисти след всеки ъпдейт. Изключваш телефона, държиш едновременно пауер бутона и бутона за усилване на звука, 10 тина секунди, докато се появи логото. После с бутона за звука надолу до Wipe cache partition и след това рестарт.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • KillerLoop
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-12, 09:16:51)imthedevil написа:  Може да се каже, че това беше първото, което направих след ъпдейта. Иначе, се изкушавам да направя ресет, но проблема е, че исках да направя бекъм и през HiSuite-а, но по някакви непонятни за мен причини няма абсолютно никаква индикация, че такъв е свързан с компютъра (пробвал съм с моя и този на майка ми - също вейхуй). Минах през всички налични usb-та и греда.

Колега може да провериш и евентуално да си инсталираш последната версия на Hisuit,и аз веднъж брах ядове с това докато не се сетих да проверя за нова версия на компа
Цитирай

Тъй, като съм започнал да мрънкам, да довърша - след като му шибнах един ресет на телефона в събота, установих че в последствие това не доведе до нищо по-добро. Заредил съм го до 100% сутринта - до тук, без особено натоварване, за под час SoT батерия е паднала с 12%. Ще се гръмна! Извън това - известно ли е Always On колко точно батерия консумира?
Цитирай

imthedevil Според моето наблюдение Always On display хаби доста батерията,макар че не го отчита,или показва 1-2%,но бях го включил и разхода на батерията драстично се увеличи,спрях го и батерията си ми държи осезаемо повече.Тия дни съм доста зает и телефона го ползвам главно за разговори,иначе мобилния и Wi Fi са ми включени постоянно и за  1 ден 20 часа батерията е на 79% от последното зареждане и екран 1 час и 14 минути.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай

АОД е за олед/амолед дисплей, на всичко останало екранът ще работи нон-стоп.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Изключих Alwas On и сякаш скороста на падане на батерията се забави...или пък не. Smile

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

Always on display, през нощта за около8 часа ми дърпа 6-7%
Цитирай

Задайте му график, а през деня, ако не ви трябва го обърнете с лице надолу. И няма да харчи нищо.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз така правих с Note 9, обръщах го с лице надолу, за да не харчи излишно, но си ми остана навик и с iPhone, от една страна заради камерите, въпреки, че нищо няма да им стане, а от друга, защото захвата е по-удобен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Аз моя AOD съм го направил вечер в 24:00 да се изключва и сутрин в 6:00 да се включва, така нищо не ми харчи през ноща.
Цитирай

На мен за през нощта ми трябва да е включен, защито имам навика да поглеждам часа, ако се разбудя
Цитирай

Което значи, че ти е близо до главата, когато спиш, което не е добре...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-11-18, 08:05:54)alexbg67 написа:  Което значи, че ти е близо до главата, когато спиш, което не е добре...

Не е и зле - не влияе по никакъв начин - от как ползвам телефони (ще рече последните 20 години), винаги са ми стояли до главата нощем. И какво от туй?
Цитирай

Как да ти отговоря, сложи си един и от другата страна, да не се налага да се въртиш, за да виждаш от всяка позиция всяка възможна информация...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Два телефона не ми трябват. Но имаше един период от 3-4 години, когато имах и служебен. Та той ми стоеше също до главата. Та, с една дума - къде точно е драмата?


Изпратено с помоща на чикия и много труд.
Цитирай

Мда, мрън ли? Мрън! След ресет-а от преди седмица, че и след последния ъпдейт нещата сякаш станаха още по-зле. Вчера като го боцнах да се зарежда, беше на 20% и SoT 5.30 часа... Sad По едно време, взех да се замислям да го сменя, но от към параметри на камерата, не намирам нещо по-добро.
Цитирай
Thumbs Up 

Един екпермент с батерията на новата ми придобивка.Исках да видя колко дни ще издържи при изполване почти постоянно на Свръхенергийния режим на батерията и "икономично" изполване.Всичко друго е изключено/моб.данни,локализация,блутут/ единствено за нет изполвах wi-fi.Е разбира се ежедневно и разговори .В крайна сметка резултата ме учуди ...явно този режим си върши добре  работа.А телефона не е нов,изполван е 1 г. преди да го взема аз.
Доволен съм.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай

Колеги имате ли проблем с батерията? Може би от три седмици определено много по бързо пада. Не съм инсталираш нищо. Ето, за 1 час екран и цял ден стоене в офиса на WiFi, което си ми е ежедневие, Батерията е на 67%, преди нямаше да е паднала под 85 ÷ 83%.[Изображение: bfcf5450f6e2d87f79d282a20352ceaa.jpg][Изображение: b30027789ebc97c87898946de25fa2d7.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

И аз имам същия проблем от няколко дни.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

Около 5 часа екран и 40 часа от заряд до заряд, всички функции включени.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-01-28, 17:25:43)brabus написа:  Колеги имате ли проблем с батерията? Може би от три седмици определено много по бързо пада. Не съм инсталираш нищо. Ето, за 1 час екран и цял ден стоене в офиса на WiFi, което си ми е ежедневие, Батерията е на 67%, преди нямаше да е паднала под 85 ÷ 83%.[Изображение: bfcf5450f6e2d87f79d282a20352ceaa.jpg][Изображение: b30027789ebc97c87898946de25fa2d7.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Има нещо бъгнато при теб.Сутринта изваден от зарядното цял ден на мобилни (с доста кофти обхват) с всичко включено около 2 часа екран и към половин час разговори и е на 65 процента батерията.Не виждам някаква разлика от преди ъпдейта.Гледам "телефон" ти е голям консуматор дали не е добре да му позачистш кеша на системата?
Цитирай

И при мен сега с тази 11-ка , нещо май не ме радва . Преди ? батерията падаше с 10% на час !!! Общо взето от 100 до20% правех не по малко от 7 часа SOT. 

Сега е осезаемо по малко , изобщо незнам дали показва правилно . За 2 дена ползване 2:30 екран . Абсолютно всичко пуснато + AOD .
Предполагам само той е дръпнал около 40% , от батерията , по 1% на всеки час 

При вас как е колеги , да знам да почвам ли с гимнастиките  Grater


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P30 Pro
Цитирай

Батерията се държи по същия начин, както и преди.. Необяснимо за мен това ровене в показанията на батерията. Явно имате време в излишък..

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

(2021-03-15, 19:47:37)maktub19 написа:  Батерията се държи по същия начин, както и преди.. Необяснимо за мен  това ровене в показанията на батерията. Явно имате време в излишък..

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

 Браво !!! Евала ....  Благодаря за смисления отговор ...

Huawei P30 Pro
Цитирай

По-зле е батерията, да. Усеща се. Статистиката я показва само за последните 24 часа, което е много тъпо.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)