Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P30/P30 Pro

Пълна глупост е да зареждаш с друго зарядно. Хората са измислили бързото зарядно. Няма да го използвам цял живот, този телефон. 2-3 години, и това е.
Цитирай
Аксесоари

(2021-04-24, 06:05:39)Светослав написа:  Пълна глупост е да зареждаш с друго зарядно. Хората са измислили бързото зарядно. Няма да го използвам цял живот, този телефон. 2-3 години, и това е.
Всеки има право на свое мнение, което дори и да не съвпада с твоето, не означава, че е глупост. Разни хора, разни идеали.

 
Цитирай

Да, така е, всеки има право, не налагам мнение!
Цитирай

Малко по добре от Huawei Mate 20 Pro Smile Телефона е на почти 2 години. Само на WiFi без игри и 4g


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай

Здравейте, тъй като телефона ми е вече на почти 3 години и батерията вече ме издържа само 1 ден. Чудя се дали да сменям батерия или да сменям телефона. Видях че предлагат смяна на батерия за 45лв от официалния сайт някой възползвал ли се е от тази услуга? Ако има такива нека да споделят информация.
Благодаря и Честита Нова Година на всички!

HTC One V -> LG G2 32GB Black -> LG G4 H815 32GB Black leather -> Huawei P30 Pro 128GB Aurora
Цитирай

И аз имам подобни планове, но засега 1 ден автономност ме устройва.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз съм спрял отдавна да следя колко време ще издържи батерията, така или иначе всяка вечер го зареждам, вече ако наистина почне да прави големи мизерии, както стария ми P8, махам го от зарядното и за 10 минути е паднал с 20% тогава вече да, но така или иначе телефона го ползвам 2 години и полувина, колкото изкара толкова, накрая ще го сменя, няма да се занимавам да сменям батерии.
Цитирай

@brabus Има вероятност батерията да е заминала,щом толкова бързо пада.Инсталирай Accu Battery,и виж колко живот показва,но преди това задай капацитета на батерията,ако не го открие.При мен си държи стабилно и след 12-ката.

Huawei P30
Цитирай

(2022-04-21, 12:32:58)DoryanY написа:  @brabus Има вероятност батерията да е заминала,щом толкова бързо пада.Инсталирай Accu Battery,и виж колко живот показва,но преди това задай капацитета на батерията,ако не го открие.При мен си държи стабилно и след 12-ката.
Е да ама, преди това с 11 нямах този проблем. А даже ми е в гаранция още.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

(2022-04-21, 12:37:53)brabus написа:  Е да ама, преди това с 11 нямах този проблем. А даже ми е в гаранция още.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Ето и при моето минимално ползване,колко екран прави на ден не следя, телефона е на 3 години, само когато се изтощи до към 30% го зареждам.Ползвам го различно,чат-пат снимане,браузър,вайбър,мобилни и Wi Fi не спирам.
[Изображение: Screenshot-20220421-194000-com-digibites...attery.jpg]


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай

    Тук как е положението, според вас?
Цитирай

Ами ето за един почивен ден как е при мен:


Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
[Изображение: f3fb54470ed39d9ca7eaea6f0a5dfe4e.jpg]

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Просто не е истина тази батерия, направо имам чувството че имам скапан Самсунг след ползване 3 години. Изключително доволен бях от телефона до.... този ъпдейт. Работя с телефона си, в движение съм цял ден и не мога да си изкарам работния ден с едно зареждане. Представям си ако го заредя до 80% както се препоръчва. [Изображение: 2f81787b10f863455177ee6d2a5adc2b.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Можеш да пробваш някой настройки.
1.Ако не си включил опция на разработчиците я включи,ако не знаеш как,влизаш в настройки-за телефона,докосваш 7 пъти номер на версия,и си готов,после я търсиш при система и актуализация,виж течащи услуги,там може да ти подскаже за някое приложение което не ти трябва толкова,да го ограничиш.
2.Местоположение-разширени настройки-сканиране за WiFi може да се спре,също и намиране на устройството.
3.От настройки акаунти-Google виж дали всичко се синхронизира,може нещо да е запецнало.
4.Може да си видиш настройките в батерия,стартиране на приложения,само най-важните да работят във фонов режим,а и може да има някое приложение което да е "заключено"и да работи постоянно,без да има нужда,ако има катинарче,като на снимката значи е заключени,дърпаш го на долу и се отключва,по същия начин се заключва.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай

За 3 години батерията ти със сигурност е вече деградирала. Смени я.
Цитирай

За без пари ще му я сменят батерията,днес един се хвалеше ползвал промоцията последните четвъртък,петък и понеделник от месеца 50 лв отстъпка и безплатен транспорт.Та му я сменили за 4 лв,оригинална батерия.Това на Huawei P9,но и на P30Pro ще е подобно.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Някой сменял ли е батерия на P30 pro? На мен в сервиз на самсунг ми казаха 100 лв. батерия+работа. Гарантират, че е 100% оригинална. Гледам в сайтове се продават по около 50 лв. Та се чудя.
Цитирай

(2022-04-29, 13:09:21)Светослав написа:  Някой сменял ли е батерия на P30 pro? На мен в сервиз на самсунг ми казаха 100 лв. батерия+работа. Гарантират, че е 100% оригинална. Гледам в сайтове се продават по около 50 лв. Та се чудя.

Преди няколко месеца (всъщност - по някое време миналата година) смених, но не в сервиза на Вейхуй, а един конкретен (FixMe) - казаха, че батерията е оригинална. Горе-долу толкоз пари ми излезе и на мен (към 100-на лв). Минимална разлика с предишната батерия се усеща, но нищо фрапиращо.
Цитирай

Това с минималната разлика, не ми хареса.
Цитирай

(2022-04-29, 13:09:21)Светослав написа:  Някой сменял ли е батерия на P30 pro? На мен в сервиз на самсунг ми казаха 100 лв. батерия+работа. Гарантират, че е 100% оригинална. Гледам в сайтове се продават по около 50 лв. Та се чудя.
@felipe е обяснил,а и преди това е говорено,в кои дни сервиза на Huawei правят отстъпки,може да се свърже стях,и да се попита.На някой ако му е много наложително,може да си я смени и другаде,срещу по-голяма сума,той си решава.
На приложението Моя Хуауей я дават 85лв.без отстъпката.

Пс.Тук колегата BBM е сменил батерията на Р9 при цена 53.34 лв.с отстъпката от 50 лв. е платил 3.34 лв. https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1711447


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай

Колеги, да питам - от известно време (няколко дни) забелязвам, че при зареждане P30 Pro се насвятква като за световно (според GSAM - до 45 градуса) и направо пари като го държа в ръка (а и като го разкача, доста време след това пари). Да не говорим, че батерията както си караше около 8 часа (при моя начин на ползване) изведнъж падна до към 5.30 SOT. А нищо в начина на ползване, нито в използваните приложения се е променило. Батерията му е сменена преди малко повече от половин година и го зареждам с оригиналното зарядно. Някакви идеи на какво може да се дължи тоя проблем?
Цитирай

Опитай с друго зарядно/кабел.

 
Цитирай

Ползвам оригиналното зарядно само, ако съм на зор...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2022-06-18, 09:26:27)NoMaD написа:  Опитай с друго зарядно/кабел.

Ми трудна работа ще е - само него имам. Сега да купувам друго...не ми се намират излишни пари (в тази част на месеца).
Цитирай

   

За 2,3 годишен телефон е добре  Storstark

Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)