Анкета: Коя версия на Android предпочитате - Oreo или Pie? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Pie
84.09%
37
84.09%
Oreo
15.91%
7
15.91%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя версия на Android предпочитате - Oreo или Pie?
#1

В следствие на дискусията в съседна тема - нека да видим какви са предпочитанията. Предполагам всички тествахме Pie, но някои се върнаха към Oreo. Гласувайте в анкетата, ако желаете и коментирайте. Умишлено отговорите са само два.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
Аксесоари
#2

Pie. С него държа по 4 часа СОТ. Преди това не можех и 2-3 часа да докарам. Освен това работи доста бързо.

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
[-] 1 потребител изказва благодарност на Terko за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Pie хем ми харесва повече на визия, хем батерията държи малко по-добре (може това впечатление да се дължи на фактори ресета, а не на OS, преди ореото доста ми беше забатачено).
Единствения минус е, че не мога да записвам разговори, но след като в някои държави работи - значи функцията си я има и зависи от CSC. Скоро ще го измислят как да записваме, дори може би ще се подкара и вградената функция - без допълнителни приложения.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
[-] 1 потребител изказва благодарност на seemore за това мнение:
  • divna
Цитирай
#4

За запис - Boldbeast recorder - работи идеално от Galaxy Alpha до S10.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

Върнах се на Орео заради визията и да тествам батерията.
Иконите и фоновете на AOD ми харесват повече от тези на Пай, но колкото дава, толкова и взима връщането. Нощната тема в Пай се прилага на системата и приложенията на Самсунг, докато при Орео една изтеглена тема се прилага само на системата. Това прави огромно впечатление при връщането.

Батерията на Пай - не намирам разлика. Вярно, имах необясним дрейн и затова реших да видя какво е положението при Орео. Ползвах го няколко дни и минах пак на Пай (вчера). Оказа се, че ОТА ъпдейтването от пач за ноември BGL до пач за март до Пай, си струва. Разлика в батерията нямаше. Нито дрейн, нито нищо..

От социалните приложения ползвам само Вайбър. Инсталирал съм naptime и greenify и всичко върви доста добре. Няма да се върна на Орео повече. Жалко, че лично на мен ми харесваха повече иконите и AOD на Орео. Както и някои инфинити тапети изчезнаха.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#6

(2019-03-29, 08:34:49)BisVal написа:  За запис - Boldbeast recorder - работи идеално от Galaxy Alpha до S10.

Айде не лъжи хората.
Лично съм го пробвал след ъпдейта - записва само моя глас.
В официалният им форум дори пише, че не работи:

https://www.boldbeast.com/forum/topic1744-android-9-pie-call-recording.html

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#7

С руут става много лесно записването на разговори с вградената записвачка.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#8

(2019-03-29, 10:23:11)alexander_sirakov написа:  С руут става много лесно записването на разговори с вградената записвачка.

С root да, но докато не му изтече гаранцията няма да му трипна Нокс-а.
По-скоро си мислех да му сложа израелска карта и да му върна фабрични настройки с надеждата да ми се смени CSC-то и да проработи записването.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#9

С израелска няма да стане, сега проверих съдържанието на файла ILO CscFeature. Но ако намериш индийска карта (INS), ще стане работата.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#10

(2019-03-29, 11:25:48)alexander_sirakov написа:  С израелска няма да стане, сега проверих съдържанието на файла ILO CscFeature. Но ако намериш индийска карта (INS), ще стане работата.

ехххххх ... можеш ли да видиш за EGY, че индийска ще ми е по-зор.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#11

Там също няма. Sad

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#12

От Филипините.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

Greenify има ли смисъл с pie?

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
Цитирай
#14

(2019-03-29, 20:00:50)Terko написа:  Greenify има ли смисъл с pie?

Комбинирал съм го с naptime. И двете активирани с adb.
Стендбая ми се подобри от тях (на wi-fi). Вярвам, че с мобилните данни пак ще има ефект, но с тях не съм го засичал.
Цитирай
#15

(2019-03-29, 11:38:38)alexander_sirakov написа:  Там също няма. Sad

Да, ама за Египет EGY си има вграден запис на разговори Smile

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...g-t3896026

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
[-] 1 потребител изказва благодарност на seemore за това мнение:
  • divna
Цитирай
#16

Супер.
Може да има разлика в софтуера между S8 и S9, между Oreo и Pie. (все пак си в S9 подфорума в xda).
Аз ти казах, че проверих в csc_features файла за EGY в моя телефон, със стоков CRLB и там я нямаше CallRecording командата. Затова ти написах, че няма да се получи.
С удоволствие ще чакам да кажеш дали ти се е активирало като пробваш с такава Sim карта. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#17

Вграденото записване работи идеално. Само трябва да излъжеш телефона да си смени CSC-то. Записва и двете страни на разговора.
Взима се египетска/израелска/виетнамска/индийска сим карта, слага се в телефона и излиза съобщение, че за да се ползват екстри и приложения за новата локация трябва да се върнат фабрични настройки. Връщат се фабрични настройки докато сим-картата е вътре. После ресторваме бекъпа на телефона и накрая си слагаме българската карта. Това е.
[attachment=25225][attachment=25226][attachment=25227][attachment=25228]

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
[-] 4 потребители изказват благодарност на seemore за това мнение:
  • alexander_sirakov, divna, SeVdilin, venzimir
Цитирай
#18

Колеги, вие в крайна сметка, след толкова време от ъпдейта на Пай, с каква версия сте в момента? Давате предимство на хубавата визия на Пай или стабилността на батерията при Орео?
Цитирай
#19

Аз съм твърдо на Пай, телефонът ми лети с него, може и да е заради нулирането Smile Доволна съм, и никак не обмислям обръщаме към Орео. Заради иконите в One UI, започнах често да сменям темите, което доведе до някои проблеми, но в момента всичко е точно.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#20

(2019-04-10, 15:06:47)seemore написа:  Вграденото записване работи идеално. Само трябва да излъжеш телефона да си смени CSC-то. Записва и двете страни на разговора.
Взима се египетска/израелска/виетнамска/индийска сим карта, слага се в телефона и излиза съобщение, че за да се ползват екстри и приложения за новата локация трябва да се върнат фабрични настройки. Връщат се фабрични настройки докато сим-картата е вътре. После ресторваме бекъпа на телефона и накрая си слагаме българската карта. Това е.
От къде да вземем индийска сим карта колега?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#21

(2019-05-04, 12:06:33)divna написа:  Заради иконите в One UI, започнах често да сменям темите, което доведе до някои проблеми...
Не разбирам защо заради иконите сменяш теми. Някои от темите по маркетите не са оптимизирани за Пай или правят конфликти с други приложения.
Понякога се случва да изпаднеш в приключения, които да завършат даже с връщане на настройки по подразбиране.
Като ти трябват други икони си сваляй само икони. И избягвай Гугълския маркет за такива работи. Просто в настройките на телефона за теми и тапети ще намериш вътре и иконите.
Там поне се предполага, че ще имаш по-голяма успеваемост откъм съвместимост, поне според моя опит.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#22

Разбрах го това по трудния начин ...  Bu Проблемите не закъсняха ... 

След като 2 години сменям  само тапети ... започна да ми харесва - да се промени всичко, и да е синхронизирано  Big Grin  
Наиграх се, може би, но не съвсем  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#23

(2019-05-07, 14:59:38)mitakabs написа:  От къде да вземем индийска сим карта колега?
Има в eBay предплатени карти за Тайланд, която ще ти свърши работа. Излиза около 25-30 лв. с доставка от Германия.
Иначе ако не ти се дават пари или ако не ти се чака и си малко по-на "ти" с компютрите, има тема, която съм направил как да сменим CSC-то на тайландско и да си имаш запис на разговорите.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna
Цитирай
#24

Винаги ползвам nova launcher на телефоните си, често сменям икони и никога не съм имал проблеми. Обичам разнообразието, не мога с един тапет или икони да ползвам устройството. Омръзва ми.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

(2019-05-07, 14:59:38)mitakabs написа:  От къде да вземем индийска сим карта колега?

Аз ходих на екскурзия в Египет и си взех от там. 20 GB трафик за $10 ... иначе как щях да изкарам цяла седмица без интернет Smile

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)