Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да върна до Нугат ?
#1

Иска ми се да изпробвам как се държи и Нугат, а и шорткът за начален екран на Secure Folder е супер, но никъде не намирам място с добра скорост, откъдето да сваля фърмуера. Четох, че и буутлоудъра се заключвал при ъпгрейд до Орео и можело да се брикне устройството. Доколко е вярно това ?
Цитирай
Аксесоари
#2

На Нуга (казва се Нуга, не Нугат) не можеш да се върнеш. Не може да се сваля версията на буутлоудъра, щом един път е качена, също като при компютъра както е версията на биоса. Най-ниската версия на софтуера, на която може да се върнеш в момента е Орео с поправката от септември месец 2018г. След това версията на буутлоудъра е качена.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#3

(2019-03-30, 13:09:55)ivan_vylka написа:  На Нуга (казва се Нуга, не Нугат) не можеш да се върнеш. Не може да се сваля версията на буутлоудъра, щом един път е качена, също като при компютъра както е версията на биоса. Най-ниската версия на софтуера, на която може да се върнеш в момента е Орео с поправката от септември месец 2018г. След това версията на буутлоудъра е качена.

Някой тук беше писал, че можело, въпреки това. Имало някакъв трик.
Цитирай
#4

С руут може и да става, но без руут няма шанс.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

За едно пробване на нуга с руут и флашове, загуба на някои функции при стоков фирм, въобще не си струва.

Сега като се замисля, стоков фирм на нуга няма как да пробваш някога на твоя Самсунг.

В най-добрия случай, ако изобщо успееш да намериш изчистен стоков ром за флаш през рековъри (с руут), ако е успешен изобщо, ще ти се получат нещата.
Другият вариант, къстъм ром на нуга, който има блакинги, ако не намериш такъв изчистен ром.

А, ако руутнеш и флашнеш с один стоков нуга, ще ти даде Fail заради буутлоудъра.

Където ще се връщаш на Нуга, по-добре да си разчистиш с руут Пая от ненужни приложения и нали батерията ти те дразни - да инсталираш няколко приложения комбинирани с xposed (примерно).
Но за мен всичко ще е едно излишно човъркане. Всичките ми телефони в момента са със стоков фирм без руут, освен edg-a, който ще изпадне в смърт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#6

(2019-03-30, 17:01:58)galaxyhopper написа:  За едно пробване на нуга с руут и флашове, загуба на някои функции при стоков фирм, въобще не си струва.

За мен си струва заради едно - шорткът на Secure Folder приложения на начален екран. Искам да ми е на преден план и да влизам с биометрични данни. Ония защо са махнали толкова полезна функция ? Те уж вкарваха много неща и затова и ги предпочитах, а сега започнаха като Ябълките - да премахват каквото си искат без обяснения. На приложения от трети страни не вярвам за да си дам биометричните данни дори и да има.
Цитирай
#7

Значи чакаме резултати.
А btw, secure folder не знам как ще я накараш да работи на руутнато устройство. Вече ще си почетеш повече.
Цитирай
#8

Ау, вярно. Това го забравих. Няма да стане явно.
Цитирай
#9

Може да има начин. Недей се отказва  Big Grin
S health съм го настройвал да работи на руутнато устройство. Просто останалите неща не са ми важни.
Цитирай
#10

Не искам и да руутвам, а то друг начин нямало. Ще чакам да мине гаранцията пък тогава ще си играя, че С8 с тия прегарания ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)