Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

Изключваш телефона,държиш едновременно power бутона и бутона за увеличаване на звука,до като се появи логото около 15 секунди.Навигираш с бутоните за звука на долу до wipe cache partition-power бутон, чистиш и reboot
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • hitman666, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги, на моя Р30 не мога да му изключа функцията AI Touch , с 10.1.0.150 съм. В някои програми като река да зумирам с двата пръста ми се включва непрекъснато този AI Touch с инстукциите и прецаква работата, което ме дразни страшно. Попрочетох в нета, че в старите версии 10.0 или 9 си има опция за деактивиране на AI Touch, но сега в моята я няма , говорят за някакво фрийзване в ADB и т.н. При вас има ли я функцията за деактивиране или някой с 10.1 успял ли е да я деактивира? Много се замислям да върна на 9.0 (както си дойде в началото), освен тази новост с тъмната тема има ли нещо смислено според вас, за което да не си заслужава да върна на 9.0 ? Благодаря

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

Виж това ли е https://consumer.huawei.com/en/support/c...s00291781/
Цитирай

(2020-09-17, 20:10:00)DoryanY написа:  Виж това ли е https://consumer.huawei.com/en/support/c...s00291781/

Мерси колега за отговора, говоря за тази шитня на скрийншота, пробвах стъпките предложени от този линк, 
https://consumer.huawei.com/uk/community...cId_32714/
спирам я и като докосна и задържа с двата пръста пак се появява.

Ако може някой с 9 или 10.0 да тества дали го има като отделна опция за деактивиране и работи (поне пише че това е махнато като опция в новите ъпдейти) - със засилка ще даунгрейдвам на 9, тъкмо да си сложа и едно кол рекордерче като хората. А пък нещо се излагат масово и с тези ъпдейти за 10.1


Прикачени файлове Миниатюри
   

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

Колега мисля че го намерих, при мен не се включва, преди ако съм правел некакви настройки, вече не помня. Опитай от тук, настройки, приложения, приложения, горе трите точки, ето и снимки, спри го, виж му разрешенията, и отваряне по подразбиране            

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-09-17, 22:14:21)DoryanY написа:  Колега мисля че го намерих, при мен не се включва, преди ако съм правел некакви настройки, вече не помня. Опитай от тук, настройки, приложения, приложения, горе трите точки, ето и снимки, спри го, виж му разрешенията, и отваряне по подразбиране

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Привет колега, точно от там го спирам (опцията деактивиране е неактивна) и след като е спрян и задържа с двата пръста върху екрана пак се стартира. В разрешенията и отваряне по подразбиране всички настройки са празни, няма нищо настроено. Пробвай да задържиш с двата пърста върху някоя картинка и виж дали ти изскача.
Иначе от горния линк , който съм дал дават подобно решение, но аз тръгна ли за даунгрейдвам - ще е направо на 9

We are aware of this and are working to fix this within future updates. For now you can try:
You can roll back your phone to EMUI 10.0 or earlier version using HiSuite, disable HiTouch, and then update your phone to the latest version. After the update, restore the backup data. This issue will be resolved in a later system version.

Може ли да погледнеш дали я имаш тази опция:
the steps to disable Hi Touch/ Ai Touch would be: settings>Huawei Assistant>AI Touch>Disable/ switch off

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

При мен не изкача пробвах,на браузера на картинки и на мои снимки. Виж разрешения, горе трите точки да ли са маркирани
[attachment=30729]

Тази снимка се опитвам да кача    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай

Това оправи нещата:
Install an app called Setedit. Open the app and go to the secure table, find hitouch_enabled and set the value to '0' next find hitouch_user_agreement and set the value to 'false'. You will need to grant WRITE_SYSTEM_SETTINGS permission using adb first

https://github.com/TilesOrganization/sup...windows-10

командата за да имаш права за едитване е:

...................................\platform-tools>.\adb shell pm grant by4a.setedit22 android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

Изчистих системния кеш, сложих стокова тема, оптимизирах батерията, нулирах мрежовите настройки, пуснах всичко да се синхронизира на Гугъл, че бях спрял някой неща и пак за 7 часа нощес -10% от батерията при изключено всичко. Някакви идеи?[Изображение: d813606a62ddabde1e5ac2c8bc6a9ebb.jpg][Изображение: 5f0c2772d0f2c3b71e749eab5e8edaf9.jpg]
Цитирай

Активирай опция за програмисти,става като отидеш на настройки-относно телефона и чукнеш на номер на версията 7 пъти и се активира.После отваряш,система и актуализация-опция за програмисти-търсиш течашти услуги.Можеш да видиш какви услуги работят на заден фон и евинтоално да спраш нещо.Виж също и потребление на батерия като приложения-хардуер


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Здравейте,при вас има ли 2 приложения със заглавие "файлове"?Мисля,че от скоро ми се появи сред приложенията една синя икона,а не ми дава да го деинсталирам.Затова си мисля,че е някакво вградено,а не от друго приложение.
Цитирай

Ъм...при мен си е едно нямам друго...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

Здравейте на всички.От вчера незнайно защо тъмната тема на фейсбук ми изчезна дори и опцията в настеойки я няма за да включа пак.Някой дали би могъл да помогне за това.Става въпрос за П30
Цитирай

(2020-09-22, 08:53:59)mirko80 написа:  Здравейте на всички.От вчера незнайно защо тъмната тема на фейсбук ми изчезна дори и опцията в настеойки я няма за да включа пак.Някой дали би могъл да помогне за това.Става въпрос за П30

  Това е от Фейсбук и не е свързано с конкретен марка или модел телефон !
Цитирай

(2020-09-21, 22:11:50)bajchoni написа:  Здравейте,при вас има ли 2 приложения със заглавие "файлове"?Мисля,че от скоро ми се появи сред приложенията една синя икона,а не ми дава да го деинсталирам.Затова си мисля,че е някакво вградено,а не от друго приложение.

Снимай го,да го видим.И при мен няма такова,като икона.Има едно при настройки приложения,но то е със стрелка на долу,като доунлод,освен es file ex plorer,което съм си инсталирал.
[attachment=30755]

Huawei P30
Цитирай

(2020-09-22, 09:24:39)Boby13 написа:    Това е от Фейсбук и не е свързано с конкретен марка или модел телефон !

Не знаех,че фейсбук има тъмна тема.Как се включва
Цитирай

Все още официално няма и я включват, според мен, на случаен принцип ! Както и я изключват Smile
Цитирай

(2020-09-22, 09:40:10)DoryanY написа:  Снимай го,да го видим.И при мен няма такова,като икона.Има едно при настройки приложения,но то е със стрелка на долу,като доунлод,освен es file ex plorer,което съм си инсталирал.

Всъщност се сетих,че опитвах разни лаунчери и май единия ми искаше да инстална допълнително някакъв менаджер.Може би от там е останал и не ми даваше да го деинсталирам.Днес направих хард-ресет и позабърсах разни такива глупости.Не бях правил от качването на 10-та и сега ми е малко зор със снимките.
Цитирай

Здравейте. Случва ли ви се, когато телефона е в джоба, да се отключи сам?
При мен често св случва.. Незнайно защо. Имал съм подобни проблеми с xiaomi и meizu телефони. Нямал съм със айфон, самсунг и пиксел.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не ми се е случвало,на този и на предишните ми телефони.Виж в настройки-функции за достъпност-предотвратяване на неволно докосване да се активира,имали пин код не би трябвало да се отключва.
Цитирай

И смарт ънлок също виж.
Цитирай

(2020-10-06, 07:28:15)falio написа:  Здравейте. Случва ли ви се, когато телефона е в джоба, да се отключи сам?
 Имах някакви проблеми преди време и от тогава го нося с гърба на телефона към крака ми. Но не си спомням дали се отключваше или самовдигаше когато звъни.

Android Huawei P30
Цитирай

Да, и аз го нося с гърба към крака нарочно, ама пък тъй диспея е много уязвим Smile)
Смарт лок и пин не ползвам, със пин няма да се отключи сам със сигурност.
Иначе се отключва, и става мазало. Пиша, набирам номера.. Каквото докосне крака хах

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Активирай Пръстовия и драмата заминава.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

То ясно, че ако сложа пин, пръстов и тн ще се оправи проблема. Интересно ми е защо става така Smile

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)