Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

(2020-11-29, 14:04:08)emicha1 написа:  Инсталирах Word, обаче иска регистрация. Направих я и документите се отварят.
Старите ми телефони Сони ,нямат инсталиран Word и си отварят и четат всичко без проблем през "Документи" - даже версията на приложението е доста по-стара, от при Р30.
Имат защото имат инсталиран софтуер (дори да не го виждаш в приложенията) и си ги отваря по подразбиране . Има хиляди приложения за документи . Изтегли си едно и си свиркай . Не е само Word .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • emicha1
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-29, 14:04:08)emicha1 написа:  Инсталирах Word, обаче иска регистрация. Направих я и документите се отварят.
Старите ми телефони Сони ,нямат инсталиран Word и си отварят и четат всичко без проблем през "Документи" - даже версията на приложението е доста по-стара, от при Р30.
Инсталирай си това https://www.huaweicentral.com/huawei-docs-apk/

Днес ми се появи един кофти проблем,набирам по телефона и като ми отговорят звука е на макс,все едно е на високоговорител а отсреща мен не ме чуват,настройките на звука при повиквания ми е усилен почти до край,набират ме и пак същия проблем,набрах друг,и пак не ме чуват.Накрая рестартирах телефона и проблема изчезна,не знам на друг случвало ли се е.До сега не съм връщал заводските настройки,само трия кеша,но ако се случи пак ще правя хард ресет.Порових се по настройки на приложения и потърсих телефон но го няма,има само контакти,и в специален достъп го няма,преди имаше телефон,индетификатор на номера,син.контакти,но вече ги няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • emicha1
Цитирай

(2020-11-15, 11:39:48)DoryanY написа:  Според мен при нов не ремонтиран телефон,и не  изпускан,изкривен,по твоя вина,трябва да си важи гаранцията за намокряне,при IP68.Защото компаниите си правят реклама по този начин,продават телефоните по скъпо от другите модели които са с по нисък IP.Сега например Епъл рекламира че Iphone 12 Pro може да издържа до 6m за 30 минути.А пък ако се намокри ще те изкарат теб виновен.Или трябва да спрат с подвеждащата реклама,или да си поемат гаранцията.
Ето развитие по случая с водоустойчивостта на телефоните със сертификат IP 68. Глобиха Apple заради твърденията й за водоустойчивостта на iPhone.''Италианските анитръстови регулатори глобиха Apple с 10 милиона евро за "агресивни и подвеждащи" търговски практики по отношение на iPhone. От съобщението става ясно, че компанията е промотирала много от своите смартфони (от сериите iPhone 8 до iPhone 11) като водоустойчиви, но без да уточни, че те са такива само при определени условия. Става дума за контролирани лабораторни тестове с ползването на статична чиста вода, но не и в условия на нормална употреба от потребителите.Дано такива санкции да последват и другите компании.''източник
Цитирай

Ами те хубаво глобиха Апфел, ама ние потърпевшите какво хващаме?! Чичко Комисия си напълва гушата с 10 мил. А всъщност тия който сме се подвели и сме претърпели загуби в размер на стотици евра и загуба на информация заради лъжата, че Телефонът е водоустойчив с клас IP 68?! За нас какво? Удоволствието да споделяме новината, това ли е за нас? Защо при измама на потребители не се компенсират измамените, ами се събира една глоба, дето всъщност за тези корпорации е нищичко. Сега Апфел си платиха за лъжата и са чисти, ама пред кого, и как ще продължават занапред?!
Същото важи и за Хуавей и за Самсунг и за Сони и за още много производители.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Абсолютно си прав! Лятото и аз се изкуших от този сертификат, и за щастие не се случи беля, но след начесаната краста едва ли ще повторя... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

То и много реклами са спирани, полазвайки, че апарата е водоустойчив, но са спирани не че е лъжа, а защото производителя не покрива гаранция от удавяне. Те са си го написали със ситни букви.
Този сертификат по скоро е за случайно изпускане във вода, а не аксесоар към водолазния костюм.
Съгласете се, че ако покриваха гаранцията злоупотребите щяха да са много.
Цитирай

То всичко тръгна от еКспириите, ама то е друга тема....

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте, от известно време имам следния проблем с P30 Lite, когато снимам с камерата и цъкна в левия ъгъл за да видя снимката ми излиза това бяло поле и след това като влезна в галерията снимката я няма.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Пробвай от настройки-приложения-камера,изтрий данните и кеша,също и на галерия.
Пс.Да не се е запълнила паметта на телефона,виж в настройки,съхранение.
Цитирай

Памет има, кеша и на двете е изтрит, телефона реставриран и пак е същото
Цитирай

Кеша си изтрил,изтрий и данните,снимките няма да се изтрият,пробвал съм.Свали си някой албум,например този,и пробвай  https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
Цитирай

Как можеше да се организира мястото в облака, че нещо пак взе да бучи че е малко, а аз знам че нямам толкова за архивиране, сигурно пак е решило да качва снимки.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

@alexdevil Като влезеш в настройки,горе Huawei ID цъкаш,после cloud-галерия деактивираш.Аз от тук си изтрих снимките .
Цитирай

Здравейте колеги , с най новия ъпдейт съм всичко върви идеално , единствено имам малък проблем с Gmail . При получаване на нов имейл , върху иконката на gmail не изписва с цифра или точка , съответно колко съм получил. Уведомлението е единствено горе като дръпна слайдера надолу . 

Между другото същата беше и ситуацията с предните версии преди ъпдейта .


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30 Pro
Цитирай

Включи си при известия(балончета)


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Хмм те такова нещо нямам в моите настройки ма Гмейл.Коя версия на приложението е това?Аз съм си оставил известията на точки и си имам точка при всяко известие.
Цитирай

Ето снимка.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Странно и аз съм със същия релийз,а нямам последния ред от по-горния скриншот.С последния ъпдейт ли си?
Цитирай

Да с 11 съм,активирал ли си балончета от опция за разработчици,най от долу.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Може да е глупав въпросът ми,но за какво служи включването на балончета?И аз имам тази опция,но никога не съм я включвал и все се чудя за какво е.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Балончето стои като известие на иконата(червена точка),на някой приложения има и значки.
Цитирай

(2021-03-12, 08:34:56)DoryanY написа:  Балончето стои като известие на иконата(червена точка),на някой приложения има и значки.


@DoryanYБлагодаря 

Направих всичко , но пак не става 
Къде греша ?


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P30 Pro
Цитирай

(2021-03-11, 14:50:38)tynata2 написа:  Здравейте колеги , с най новия ъпдейт съм всичко върви идеално , единствено имам малък проблем с Gmail . При получаване на нов имейл , върху иконката на gmail не изписва с цифра или точка , съответно колко съм получил. Уведомлението е единствено горе като дръпна слайдера надолу . 

Между другото същата беше и ситуацията с предните версии преди ъпдейта .

Извинявам се, че дублирам (своего рода) отговора на @DoryanY, но пак да питам - не намираш/нямаш такава настройка, както е показано във видеото?
Цитирай

Извинявам се че съм ви подвел.От известно време използвам Email - Lightning,вместо Gmail,него го бях деактивират.Заблудил съм се че тези червени точки на иконите са(балончета),а се оказа че са (значки).На Gimail няма тази опция.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Ами да явно Gmail , не подържа тази функция.

При вградения мейл на телефона ( Huawei ) , съм се логнал с ....abv.bg .... Там няма проблем , има си нотификации


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)