Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

Колеги има ли някой с активирано VoLTE на А1?
Цитирай
Аксесоари

Само с10 самсунг поддържат и още 1-2 модела
Цитирай

Някой има ли проблем със сензора за близост след ъпдейта до 11. Изобщо не ми гасне екрана по време на разговор и е много дразнещо.
Цитирай

При мен няма проблеми за сега, да не си слагал скоро нов протектор на екрана, защото и аз имах проблем със сензора за близост от неправилно залепен протектор.

п-п: това беше още с андроид 10.1

Huawei P30Pro
Huawei GT2 Pro
Цитирай

Не, нищо не съм сменял. Има ли настройка някаква,че не открих такава или някакъв тест на сензора?
Цитирай

Свали си това приложение  https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
и тествай Proximity sensor като доближиш длан до около 5 см от селфи камерата(1 от дясно се намира).
С включване на AOD също става,като доближиш пръста и изгасва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • mario_gangstera
Цитирай

Работи, и при аод действа. Значи е някакъв бъг , ще чакам ъпдейт
Цитирай

Виж в опции на разработчици да не се е отметнала някоя чавка, във вайбър също има настройка дали да ползва сензора
Цитирай

Здравейте , от днес някакви странни неща се случват с моята п30-про .. Приложенията ( вайбър , gmail, google search ) крашват след стартиране ... Да не би от Гугъл да са решили да правят мизерии и на нашите модели нещо ?
Цитирай

Влез в Плейстор и си обнови WebView.
Ako няма ъпдейт наличен, изтрий текущия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • radexrj
Цитирай

Има някакъв проблем с Android System WebView можеш да погледнеш тази статия,не е само при теб има го и при други марки  https://www.androidauthority.com/android...g-1210994/ Можеш да погледнеш приложението в Google play да не е зациклило.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • radexrj
Цитирай

Получи се чрез деинсталация на ъпдейтите ! Благодаря !
Цитирай

Google е готова с решение на проблема. Необходимо е да обновите Android System WebView до версия 89.0.4389.105 и Chrome до последното му издание. И двете са налични в Google Play.
Цитирай

Тоя WebView напоследък много често взе да се актуализира. Явно от гугъл са омазали нещата

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Здравейте искам да направя hard reset на телефона, как мога да си запазя нещата(снимки приложения а бе всичко ) и да си ги върна после.
Ако ще се загуби нещо да знам да го спасявам.
Благодаря.

huawei p30 pro
Цитирай

Инсталирай си HiSuite на лаптопа и си архивирай всичко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • pasho
Цитирай

(2021-03-24, 21:08:37)pasho написа:  Здравейте искам да направя hard reset на телефона, как мога да си запазя нещата(снимки приложения а бе всичко ) и да си ги върна после.
Ако ще се загуби нещо да знам да го спасявам.
Благодаря.
А защо ще го правиш?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2021-03-24, 22:05:46)vovalinder написа:  А защо ще го правиш?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Исках 11 начисто да я сложа. На предишните телефони имах карта памет и ми беше лесно.

huawei p30 pro
Цитирай

Според мен,ако нямаш проблем, няма смисъл.Това ми е първия телефон който го ползвам 2 години и е минал всички ъпдейти и до сега не съм правил фактори ресет и си работи все така гладко и бързо без проблеми.На предишните правех след всяка версия на андроид и пак не са работели без проблемно.
Цитирай

Така съм свикнал всичко мина добре нищо не се загуби.

huawei p30 pro
Цитирай

Здравейте отново.
Имам следния въпрос, за Р30 :
Телефона е настроен да се изключва и съответно заключва, след 1 минута.
Как мога да предотвратя изгасването на екрана, когато използвам определени приложения, без да е необходимо да пипам дисплея?
Реално искам да предотвратя, спящия режим на няколко приложения, когато ги използвам - промерно камери за видео наблюдение?
Цитирай

Случих на интересен проблем от известно време насам (за P30 става въпрос).

Звъня на някой - няма сигнал свободно, пише "Набиране..." отсрещната страна казва, че е вдигнала и говори.
Другия случай е не получавам входящо обаждане, директно СМС, че са ме търсили, а телефона е в режим на готовност, не съм говорил с никой.

Не е постоянно, но на ден по два-три пъти.

Някой с подобен проблем или да го пращам на сервиз? 4G е картата, освен да пробвам смяна.
Цитирай

В последно време и на мен ми се случи първия проблем, но много рядко. Телефона ми е точно P30 с 2 сим карти и се случва все когато набирам през първата Вивакомска. Без никакъв сигнал (свободно, заето) разговорът се разпада и мен ме връща в приложението телефон. Набирам отново и ми дава, че номерът е зает. Когато се чуем ми казват, че са ми вдигнали и им отчита време за разговор, но нищо не чуват. По бегли спомени, когато ми излезе сметката проверих един от разговорите и там не беше отчетен.
Но ми се случи 3-4 пъти, а Виваком имаха някакъв проблем - всякакво тяхно покритие ми изчезна, звънях им и ми казаха, че имах проблем и работят по отстраняването му. И помислих, че може да не са дооправили всичко.

Android Huawei P30
Цитирай

(2021-07-31, 20:40:51)ddqnov написа:  Случих на интересен проблем от известно време насам (за P30 става въпрос).

Звъня на някой - няма сигнал свободно, пише "Набиране..." отсрещната страна казва, че е вдигнала и говори.
Другия случай е не получавам входящо обаждане, директно СМС, че са ме търсили, а телефона е в режим на готовност, не съм говорил с никой.

Не е постоянно, но на ден по два-три пъти.

Някой с подобен проблем или да го пращам на сервиз? 4G е картата, освен да пробвам смяна.
Не бързай със сервиза, първо пробвай с няколко варианта за решение а именно: изчисти системния кеш (wipe cash partition) през recovery mode. Ако няма резултат тогава пробвай да влезеш в safe mode да не би някое приложение да прави проблем. Крайният вариант е Hard reset. Между другото на кой оператор си и СИМ картата да не би да е повредена, за всеки случай я смени с нова. И естествено последно остава сервиза, но имай предвид че мрежовите параметри се тестват с карта на един оператор и то еднократно, ако го прави този проблем от време на време няма как да го засечат.
Цитирай

На БОБ е картата, не е бутана, не вярвам тя да издиша. Днес се сетих, че от известно време горе ту се появява VolTE, ту не. Не знам отскоро ли го пуснаха А1, или отскоро го пуснаха за БОБ, или се появи от ъпдейт на системата, но го нямаше преди 3-4 месеца да речем.

Спрях го, за сега всеки разговор се осъществява без проблем, ще наблюдавам още ден-два.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)