Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

А1 пуснаха VolTE по етапно за нашите телефони,при мен го има от 1 месец.
Цитирай
Аксесоари

(2021-08-02, 15:30:34)ddqnov написа:  На БОБ е картата, не е бутана, не вярвам тя да издиша. Днес се сетих, че от известно време горе ту се появява VolTE, ту не. Не знам отскоро ли го пуснаха А1, или отскоро го пуснаха за БОБ, или се появи от ъпдейт на системата, но го нямаше преди 3-4 месеца да речем.

Спрях го, за сега всеки разговор се осъществява без проблем, ще наблюдавам още ден-два.

Точно от това е проблема (VoLTE), виждам че си го изключил и вече не би трябвало да има проблеми. Това VoLTE на А1 все още е не е настроено както трябва, има подобни оплаквания и в съседните форуми на Самсунг. Така че за сега се препоръчва да не се ползва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на xelibry за това мнение:
  • ddqnov
Цитирай

Колеги здравейте от известно време не ми работи бързото зареждане понякога решава и си тръгва ама супер рядко, предполагам че не е от зарядното понеже пробвах и с на бащата от неговия P30 Pro зарядите предполагам са същите, но и с него не зарежда. Някакви идеи, или да ходя да го нося с гаранцията в оператора. Струва ми се че почна да прави проблем когато ми дойде последния ъпдейт .156. Не съм му връщал фабрични настройки.
Цитирай

@Slackwere12 Ако не си чистил системния кеш го направи,може да се оправи,аз го правя след всяка актуализация.
Цитирай

(2021-08-02, 17:21:43)DoryanY написа:  @Slackwere12 Ако не си чистил системния кеш го направи,може да се оправи,аз го правя след всяка актуализация.
Не съм го ресетвал никога и не съм му чистил нещо, ако може да споделиш от къде дс го изчистя кеша.
Цитирай

Изключваш телефона,задържаш power бутона и бутона за увеличаване не звука,докато се появи логото,около 20 секунди,после Clear date-wipe cache parttion.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Slackwere12
Цитирай

(2021-08-03, 08:10:24)DoryanY написа:  Изключваш телефона,задържаш power бутона и бутона за увеличаване не звука,докато се появи логото,около 20 секунди,после Clear date-wipe cache parttion.
Благодаря, но за жалост пак така, съмнявам се да не самия вход се е прецакал защото като вкарам зарядното и хлопа едно такова и лесно се вади понякога дори слагам го да се зарежда играя в леглото на телефона и се изважда само зарядното.
Цитирай

Щом хлопа,явно в него е проблема,щом си пробвал и с друг кабел,при мен е доста стегнато,ако държиш на бързото зареждане го занеси в сервиз,да го видят.
Ps.Предполагам че използваш орегиналния кабел.
Цитирай

(2021-08-03, 16:11:33)Slackwere12 написа:  Благодаря, но за жалост пак така, съмнявам се да не самия вход се е прецакал защото като вкарам зарядното и хлопа едно такова и лесно се вади понякога дори слагам го да се зарежда играя в леглото на телефона и се изважда само зарядното.

Пращай го на сервиз, даже можеш сега да се възползваш от промоцията до края на август с 50лв. отстъпка от сервизните услуги при условие че ти е изтекла гаранцията, иначе ако е още гаранционен е безплатна смяната на USB порта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на xelibry за това мнение:
  • Slackwere12
Цитирай

(2021-08-03, 22:15:12)xelibry написа:  Пращай го на сервиз, даже можеш сега да се възползваш от промоцията до края на август с 50лв. отстъпка от сервизните услуги при условие че ти е изтекла гаранцията, иначе ако е още гаранционен е безплатна смяната на USB порта.

Благодаря, гаранцията ми е до 15 август, имам време, понеже съм на море тези дни ще мина да го оставя. Благодаря!! Хубав ден.
Цитирай

Колеги при вас AOD така ли е,при мен на открито няма никаква яркост,забелязва се трудно часовника.Яркостта на дисплея и на макс,и на авто е една и съща,активирал съм подобряване четливостта на слънце,пробвах с различни теми,и сама часовник и батерия,но пак е същото.В стая си е добре,даже при осветяване става по ярко.
Цитирай

При мене си е нормално, вижда си се доста добре на открито, аз съм със стоковата тема на AOD, да не е от темата.
Цитирай

Със стоковата съм,до сега не съм връщал фабричните настройки,но май ще трябва.
Цитирай

(2021-08-03, 16:48:34)DoryanY написа:  Щом хлопа,явно в него е проблема,щом си пробвал и с друг кабел,при мен е доста стегнато,ако държиш на бързото зареждане го занеси в сервиз,да го видят.
Ps.Предполагам че използваш орегиналния кабел.

Във връзка с моя проблем, загледах и забелязах че има супер много прах, боклук не знам как да го нарека, вземах една игла, след което внимателно започнах да почиствам порта, излезе бая боклук не съм вярвал че може там да се събере толкова много прахоляк, вкарах зарядното и хоп веднага започна бързото зареждане и зарядното си стои стабилно дори ми трябва лека сила да го извадя, точно както в първия ден беше.
Цитирай

Здравейте, взех си p30 и имам проблем с Always on display и той е, че когато го включа и направя всички настройки, телефона ми не иска да седи в този режим, пръстовия отпечатък работи, но не ми свети неговата площ, ако някой може да ми помогне много ще съм благодарен!
Цитирай

Здравейте. Моят p30 pro, започна да ми прави проблеми със звука. При гледане на клипче примерно, звука се чува само от слушалката горе, а не от говорутеля, същото е и когато звъни. При рестартиране се оправя и така, докато пак стане същото. Някой да се е сблъсквал с този проблем?
Цитирай

Провери дали нямаш няколко навързани блутут устройства.Понякога се шашка къде да прати звука.Аз лично не съм се сблъсквал с това,но имам само 1 часовник и евентуално колата,а там негледам клипчета Wink
Цитирай

Започна много често да го прави. При връщане на заводските настройки, снимките и клиповете изтриваха ли се?
Цитирай

Да,изтрива се всичко.

Huawei P30
Цитирай

Здравейте, извинявам се ако вече е коментирано, но не открих информация ..каква е основната разлика между p30 prо и p30 pro new edition ..доколкото успях да открия, Ню едишън има само 256гб/гб 8гб, а другият няколко разновидности и за този новия, че прави 4к видео ..в същия момент е по- евтин от стария, което ми се струва нелогично ..значи нещо трябва да му е по- кофти от на стария, но не открих кое е то ?! Smile) И май не се предлага на нашия пазар..но майка е в Англия и там като търси онлайн, ѝ излиза .. точно на нея ѝ избираме и сме се спрели на п30 про или Ню едишън, ако е добър, поне видях, че и новият си е с GMS ..
Цитирай

Разликата между P30 Pro и New edition е че последния е с по бърза памет UFS 3.0 а Про то с UFS 2.1 и New edition излиза с по нова версия на EMUI 10.1,и би трябвало да има по дълга поддръжка.Друга разлика май няма,и двата снимат видео 4К.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892, Tix0mir
Цитирай

(2021-11-16, 21:33:01)Tix0mir написа:  ...значи нещо трябва да му е по- кофти от на стария, но не открих кое е то ?! Smile) И май не се предлага на нашия пазар..

Да, с гугълските услуги е. Нищо не му е по-кофти на NE, разликата в цените е по конюнктурни причини. Има го тук-там и на нашия пазар, например тук
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Tix0mir
Цитирай

Здравейте
Имам проблем с Otg кабел на п30про
Работил е преди време, но понеже отдавна не съм го ползвам не мога да кажа, какво може да е станало за да не работи сега.
Имам съмнение, че е след Ъпдейта до андро 11
Опитах се да търся в гугъл, но няма никакво инфо
Дали някой е имал сходен проблем?
Свалих отг чекер и дава, че телефона си е съвместим.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

При мен си работи OTG ,с последния ъпдейт на телефона съм.При мен е преходник останал от един самсунг,преходника е USB-C-женско USB.Сега по празниците си правих диагностика на колата с Carly for BMW инсталирана на телефона и работи.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Сега пробвах,с USB флашка,работи и при мен.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)