Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

Ако стилът на часовника ти хареса, тапета и иконите се сменят, от настройки-начален екран и тапети. Има и друго приложение за теми https://play.google.com/store/apps/detai...ememanager
Стокови тапети https://play.google.com/store/apps/detai...odes.wallp
zedge

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари

Не намерих нищо с часовник по средата или долу, без жив тапет, нещо много тъмно (черно, сиво) подобно на тези,     
иконите не са важни, стоковите най-ми харесват. Дори имаше една, където галерията е с иконка от андроид 10,но това не е толкова важно.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

От тук също могат да се теглят теми,общо взето си иска играчка,някой теми не могат да се редактират.

Пп.При смяна на темата с друга-не с тази по подразбиране,крачките не се показват.

Huawei P30
Цитирай

Колеги...как ви се държи батерията след двугодишно ползване, имам чувството, че започна да не издържа както преди. В момента при нормално ползване не може да направи повече от 4 часа екран. Чистих кеш, но е същата работа.
Цитирай

(2022-03-18, 15:47:06)hitman666 написа:  Колеги...как ви се държи батерията след двугодишно ползване, имам чувството, че започна да не издържа както преди. В момента при нормално ползване не може да направи повече от 4 часа екран. Чистих кеш, но е същата работа.

Ми мъка си е, честно казано - преди с един заряд на батерията съм правил и 13 часа. Сега се наложи да я сменя, подозирам че не ми сложиха оргинална и с много напъни прави 10.30 часа.
Цитирай

Ами все пак устройство на 2+ години.И все пак сега държи все още далеч повече от С10 (който разкарах още нов,че много ме изтормози) и наравно или малко повече от сегашното ми устройство което е на има-няма 6 месеца.Ако има значение след всяка актуализация му чистя кеша.Ограничения и рестрикции на приложения никога не съм включвал,а има доста качени приложения понеже се ползва като служебен.
Цитирай

Моя след 2 седмици ще стане на 3 години,батерията държи все още,с по около 1 час ползване на ден на Wi Fi,изкарва без проблем 3-някой път и 4 дена,Accu battery показва 90% живот.

Huawei P30
Цитирай

Е, вие какво очаквате с 2-3 годишна батерия? Сменете си батерията и ще е като нов. Продават се резервни, а смяната става в сервиз. Телефона го купих преди година и затова още нямам нужда от смяна, но вероятно догодина по това време ще съм я сменил.
Цитирай

Принципно и приложенията стават по-тежки с всеки ъпдейт, оттам хардуера се товари повече и батерията пада по-бързо. И дори с нова батерия, няма да даде същите резултати, когато телефона е бил нов.
Цитирай

Днес излезе, мисля че има подобрения! [Изображение: e0cfe9fb0b80f652df0d38b2b51d2771.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен се появи странен проблем,мисля че след последния ъпдейт 134.След приключване на телефонен разговор и затваряне,телефона започва да звъни,все едно че ме търсят,спира чак когато отворя исвестията ,няма значение дали аз съм набирал,или съм затворил.Пробвах с изтриване на кеша на контакти,wipe ceche,но не се оправя.Някой дали е имал такъв проблем.

Пс.Оказа се че мелодията на известията се е променила,като тази на звънене,и от call recorder ми известява Smile направих го на не натрапчиви известия.

Huawei P30
Цитирай

Как да спра тази актуализация , не искам да обновявам, а всеки ден ми излиза това съобщение 
   
Цитирай

Колеги , Здравейте на всички 

Накратко да ви попитам от известно време забелязвам , че камерата губи леко фокус за определно време секунда две и после се оправя  . Не е нещо чак толкова фрапантно , но ме дразни . В смисъл правиш снимка , отместваш за даден друг обект и от 10 снимки поне 3-4 трябва ръчно да ти фокусирам като докосвам дисплея . Предполагам донякъде това е нормално , но ме разбирате какво искам да кажа . 
При някой от вас има ли подобен проблем , мисли че преди време някой беше писал но не го намирам в темата назад 

Със сигурност преди със 11-та не беше така . В момента съм с 12.00.132

Huawei P30 Pro
Цитирай

Нямам такъв проблем, а актуалната версия към момента е 12.0.0.134.
Цитирай

Колеги колко често ви иска парола за отключване?При мен някой път и по 2 пъти на ден иска,преди искаше през няколко деня,сега  всеки ден.

Huawei P30
Цитирай

Само когато си лягам, не съм го ползвал до сутринта примерно, тогава ми иска парола,иначе не.
Цитирай

(2022-07-23, 13:06:01)DoryanY написа:  Колеги колко често ви иска парола за отключване?При мен някой път и по 2 пъти на ден иска,преди искаше през няколко деня,сега  всеки ден.

На 48 или 72ч.Не съм сигурен точно на колко е. Мисля че е по-скоро на 3 дни веднъж ееее или ако не хване пръстовия отпечатък нещо де

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай

Момчета, от няколко дни при опит да се влезе в приложението на Уникредит Булбанк в момента на набиране на първата цифра от паролата излиза съобщение, че има наслагване на екрани и пренасочване към Настройки->Приложения за отстраняване на проблема. Ровя там, но не намирам нищо подозрително, което да ме насочи към решение. Рестартирам телефона и вече няма пречки, но до следващ опит. Предполагам, че някое приложение предизвиква проблема вследствие на ъпдейт, но не се сещам как да го открия кое е.

Това е на P30 на жена ми, при мен на P30 Pro няма никакъв проблем с въпросното приложение на Уникредит или кое да е друго.

Някакви идеи що за наслагване на екрани е това? И как да го оправя?
Цитирай

Докарай го дотук и ресетни, те после ще си се наместят. [Изображение: 98e9fd7f1e182cbf4ae0cfc758bea7f4.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • L1892
Цитирай

Това в Настойки-Приложения-Приложения ли е или в другите подменюта (стартиране на приложенията, мениджър на разрешенията или приложения по подразбиране)? Щото няма такова за влачене върху други (draw over other apps)=
Цитирай

При мен ми излезе опция за отключване на приложението на Булбанк с пръстов отпечатък и не е имало проблеми на П 30.Телефона съответно също го отключвам с него.

Huawei P30
Цитирай

И при мен от време на време ми изписва наслагване на екрани. Рестартирам и се оправя. С P30 pro съм.
Цитирай

Ами при нас са изключени всякакви опции за защита с пароли, отпечатък и т.н. Странното е, че проблемът е буквално от дни, защото приложението се ползва много често, понякога по няколко пъти дневно, но никога с това съобщение.

Не намирам това, което предлага по-горе @alexbg67, затова ще започна екран по екран съпоставка между двата телефона.

П.П. Намерих опцията, оставих само системните процеси. Ще видя дали е достатъчно, ако не - ще изключвам допълнително, има какво.

Настройки-> Приложения-> Приложения-> 4-те точки горе вдясно-> Специален достъп-> Изобразяване върху други приложения-> 4-те точки горе вдясно-> Показване на системните приложения.
Цитирай

Здравейте!

Може би вече 4-5 пъти P30 Pro ми прави следния номер - не се активира след двойно почукване по екрана, а съм свикнал с тази опция, удобна ми е. След натискане на бутона встрани ми излиза екран, на който (не е възможно да се направи скрийншот) пише, че е активирана защитата срещу случайни докосвания (това е така, наистина) и трябва да приплъзна екрана, за да получа достъп до каквото и да е. След което проблем няма, но до следващото ползване, дори и при входящо повикване.

Забелязах, че се получава след поредица от бързи снимки (отново отлични на открито и почти плачевни на стайно лед осветление, но това си е от време оно) и се оправя само след рестарт. Проблемът не е в резултат от последния ъпдейт (.144), имаше и го и предишните.

Някой с подобен проблем и евентуално трайно решение?
Цитирай

Странно, този телефон не прави изненади. Активирах опцията, колкото да пробвам - за цял ден всичко си върви нормално. Със стоковия лаунчър ли си? Що не изтриеш за всеки случай, кеша на настройките в приложения!
[-] 1 потребител изказва благодарност на chezz за това мнение:
  • L1892
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)