Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси на Huawei P30/P30 Pro

Със стоковия съм, а кеша чистя периодично, не помага.

Пробвах всичко, за което се сетих - включване/изключване на посочените опции, но няма ефект без рестарт. Вече няколко пъти се случва, и то все след поредица от бързи снимки, както в случая по празниците с дечурлигата. Не знам къде е връзката между бързото снимане и тия защитни опции, но явно е някакъв бъг.

Както и да е, ще си го ползвам още някое време, в гаранция е, но е абсурдно да го пращам на ремонт - какво да посоча като причина и кой техник ще ми повярва. И батерията тръгна полека - лека в последно време, та чакам новите модели от 2023.
Цитирай
Аксесоари

Надали с това оплакване ще го вземат за ремонт. Ама и мен би ме дразнел такъв бъг, колкото и да е незначителен. Май имаше опция за включване при повдигане ... На твое място бих се поразровил в Гугъл на английски. И нищо чудно да е някоя супер дреболия, за която не бихме се сетили и след 100 години Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на chezz за това мнение:
  • L1892
Цитирай

(2022-12-29, 06:05:59)L1892 написа:  Със стоковия съм, а кеша чистя периодично, не помага.

Пробвах всичко, за което се сетих - включване/изключване на посочените опции, но няма ефект без рестарт. Вече няколко пъти се случва, и то все след поредица от бързи снимки, както в случая по празниците с дечурлигата. Не знам къде е връзката между бързото снимане и тия защитни опции, но явно е някакъв бъг.

Както и да е, ще си го ползвам още някое време, в гаранция е, но е абсурдно да го пращам на ремонт - какво да посоча като причина и кой техник ще ми повярва. И батерията тръгна полека - лека в последно време, та чакам новите модели от 2023.

Пробвах току що, това което си описал - нашляпах поредица от бързи снимки (със задържане на бутона за снимане), след това заключих телефона и с двойно почукване го събудих (при мен отключването е с пръстов отпечатък, така че събуждането води до lock screen). Три пъти го пробвах това и проблем няма (P30 Pro, версия 144).
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • L1892
Цитирай

Благодаря за усилието!

Не, не го прави винаги, много често правя бърза поредица от снимки, а се е случвало рядко, може би 5 пъти, не съм сигурен, но вероятно са едноцифрен брой, при това от сравнително скоро.

(2022-12-29, 13:43:49)chezz написа:  Надали с това оплакване ще го вземат за ремонт...

Така е, дори не съм сигурен как точно да го обясня, след като няма възможност за направа на скрийншот, освен да го снимам с друг телефон. Пък и реално само иска на приплъзна екрана, защото пише, че е активирана опцията против случайно докосване. А тя си е, само дето изключването й при проявен проблем не оправя картинката, а само рестарта. А евентуалната идея за резет до фабрични настройки не ми допада, защото в огромния брой случаи е напълно безсмислена.

Мисля, че най-безболезно ще е да се примиря с инцидентното неудобство докато не стане ежедневие. Както казва тук един колега "човек и добре да живее, в даден момент получава бъг в телефона".  Smile

П.П. Преди малко дойде пач 01 на .144.
Цитирай

Аз също пробвам от вчера,на няколко пъти правя поредица от екранни снимки,после с почукване за събуждане.Телефона светва нормално,без описания проблем,но аз също имам заключване на екрана,с пръстов отпечатък,в къщи е на смарт отключване,демек не е заключен.Сещам се че при някой приложения системата не разрешава екранна снимка,и както беше се оплакал преди от наслагване на екрани,та може това да е проблема.Пробвай с нулиране на настройки,или си сложи пръстов отпечатък.

Пс.При мен версията още е 134,актуализацията не идва,пробвам от всякъде.Май след нова година ще върна на EMUI 11 и ще чакам актуализация.

Huawei P30
Цитирай

Наслагването беше при Р30 на жена ми и не се е появявал скоро, а аз не съм имал такъв проблем с P30 Pro. А за отпечатъка - по никакъв предтекст не бих си заключил телефона по какъвто и да е начин, имам си свои съображения за това.

А защо мислиш да се връщаш на 11?
Цитирай

За първи път срещам човек без извънбрачна връзка Smile
Цитирай

Голяма работа са Huawei - супер добре са го прецизирали вече това с порблемите, които създадоха покрай Google апликациите. Сега вече и аз съм доволен от App Gallery и това което ми предоставя като качество на всичко което свалям. Добре е
Цитирай

@Ален Илиев в раздела за П30 не виждам някой да се оплаква от App Gallery,а и в раздела на П40.С кой точно модел си?

Huawei P30
Цитирай

Ако щете вярвайте, бях няколко дена с Pixel 6 и P30 про-то ми хареса повече. Да онзи е по-бърз като хардуер и камерата на моменти се представя по-добре, но до там. Та си се върнах към него и ще карам докато може, просто един от близко до перфектно направените телефони.

Въпрос. Към днешната има ли опция за root P30, P30 lite (майка ми ползва такъм)?
С цел блокиране реклами и премахване някои системни приложения за по-бърза работа

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

(2023-05-12, 10:44:35)nikolae написа:  и премахване някои системни приложения за по-бърза работа

Ако не намериш руут - навремето премахвах системни приложения от P30 по този метод.

Android Huawei P30
Цитирай

Руут няма. Начина с adb работи перфектно.
Цитирай

Рутваните телефони май по-бързичко работят.
Adb debloat работи, но май няма голяма перформънс полза.

Дайте идея моля този език от къде се сменя на Български?
   

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

(2023-05-13, 00:04:18)nikolae написа:  Рутваните телефони май по-бързичко работят.
Adb debloat работи, но май няма голяма перформънс полза.

Дайте идея моля този език от къде се сменя на Български?
Възможно е да греша, но към настоящия момент гласово търсене на български няма (преди е имало).

https://www.sony.co.nz/electronics/suppo...s/00201368

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2023-05-13, 00:04:18)nikolae написа:  Дайте идея моля този език от къде се сменя на Български?

Settings > Voice > Language.

Доколкото виждам nikolae пита за езика в Google search, а не за асистента. При мен си е на български (Google search) макар, че започнах да използвам гласовото въвеждане от клавиатурата, тъй като работи и в чатовете.

Android Huawei P30
Цитирай

Аз съм голям фен на Huawei P30 pro, много лесен за използване смартфон със страхотни характеристики. Ако все още не знаете, AppGallery беше голямо удоволствие да се използва напоследък - голямо разнообразие от приложения вече има, дори Disney + и HBO max, работят без грешки.
Цитирай

В общи линии на този модел китайския магазин не му е чак толкова необходим... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2023-05-15, 08:58:30)orelcho написа:  Settings > Voice > Language.

Доколкото виждам nikolae пита за езика в Google search, а не за асистента. При мен си е на български (Google search) макар, че започнах да използвам гласовото въвеждане от клавиатурата, тъй като работи и в чатовете.

Така подменя езика на телефона на БГ от EN.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Здравейте колеги,
собственик съм на Р30 и го използвам от доста време и съм много доволен. Сега реших да попитам за нещо, което през годините ми е липсвало (дразнело) ако някой евентуално знае дали/как се коригира.
Когато е заключен телефона съм активирал Always On дисплея, за да показва часа. Наред с часа ми показва и датата и батерията. Когато се пълучи например СМС, съобщение от вайбър, пропуснат разговор ... се показват съответните иконки. Обаче не се показва иконка за спрян звук на телефона, когато съм го деактивирал и заради това понякога изпускам обаждания. Ако има някой идея дали може да се активира тази иконка да се показва, може да сподели.

Поздрави!

HUAWEI P30 ELE-L29
Цитирай

А1 вече предлага VoWiFi-гледам в настройките че я нямам опцията,на P30.Някой с Pro-то дали я има опцията?

Huawei P30
Цитирай

То и на други телефони още я няма.

Или ще я въведат постепенно или ще трява да се посети офис или обаждане.
Цитирай

@emzo Аз още тогава се обадих на оператора.От там ми отговориха че трябва от настройки-мобилна мрежа-мобилни данни трябва да се активира функцията,но при мен няма VoWiFi,в менюто,ставало автоматично,не го активирали Те,както при VoLTEq,но щом нямам тази функция в менюто,значи телефона не го поддържа.За това питам,дали я има някой в настройките,не съм на ясно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай

Точно, това не е шаоми, че да вкарваш код и да активираш менюто - няма го, защото нямаш услугата.
Аз имам и виваком карта (сим2) и там си ми го има.
Същата работа беше и с 5г като го пуснаха.

[Изображение: Screenshot-20230918-194330.jpg] [Изображение: Screenshot-20230918-194326.jpg]
Цитирай

@DoryanY При мен е така ,  на Про версията


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на tynata2 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай

@tynata2 На кой оператор си?

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)