Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Супер бавно зареждане
#1

От едно известно време забелязвам , че телефона ми се зарежда супер бавно . При за около2ч макс на 100% сега му са необходими поне 4ч да не кажа и повече . Някой друг има ли подобен проблем ?
Първоначално си помислих , че е заминал кабела - тествах с друг и с моето зарядно пак същата работа . Опитах с моя кабел и друго зарядно и с друго зарядно и друг кабел и ситуацията се повтори . Така изключих адаптера и кабела като опция да са проблемни . Остана дерта да е само в батерия . 
Ползвам едно приложение Ampere което отчита подаденото напрежение и и ток към устройството и съответно и разхода на такива . Преди време го ползвах за друго и тогава показваше, че зарежда с 1700-1850мАп което е нормално сега зарежда с 360-390мАп макс . И разбира се при този входен ток на тази голяма батерия и трбява дооооста време да се напълни . Разреждането също става с една идея по бърз темп от обичайното .
Ако случайно има някой от Пловдив с Redmi 5 Plus, който е съгласен само за тест да разменя батериите за 5 мин ще съм много благодарен да знам дали да си купувам нова .

Прави ми впечатление, че и напрежението като чели е по слабо в момента е на 3,9V . Обаче непомня преди това като съм го проследявал какви са били стойностите .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво е това напрежение на заряда или на батерията..... предполагам е на батерията, нормално е 3,7 В батерия да ти показва такова напрежение,но при пълен заряд може да достигне стойности около 4,2 В. Не е задължително проблема да е в кабела... вероятно е в зарядното или в платката отговаряща за заряда в телефона.

пп: моя телефон се зарежда с от 590 до 900 мА редми ноте 5 4/64 глобална
Цитирай
#3

Това е входящото напрежене по време на зареждането . Предвид, че зарядно все пак е 5V мисля, че стойноста трбява да е по близка . Обаче не помня преди това какви стойности е показвало . Така че може и да е нормално това напрежение .
Твоя ток на зареждане пак е малък , но пък е по добре от моя в монта .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#4

Провери ли буксата?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#5

В смисъл да я проверя ? Ако е за боклуци - да проверена е и е чиста

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#6

Спойките, дали не са пукнати. Самите конектори на буксата. Или както ти каза колегата, схемата за зарадва на батерията е сдала багажа. Но мисля, че тя е в самата батерия.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#7

Няма мърдане на езичето в порта . Кабела влиза много плътно и хубаво , нямам навика да ползвам телефона докато се зарежда за да не разбиравам порта .
И това ми мина рез акъла блока да е сдал багажа . Ще си поръчам нов захранващ блок 5лв е , но ми се иска да тествам друга батерия да видя какво ще покаже .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#8

Привет колеги, аз също имам Редми 5 плюс, при който също последните седмици (уточнявам, че не съм засичал каквото и да било, просто при ползването, това ми направи впечатление), та моя тел който почти не е ползван активно, започна да си иска заряд, да кажа 5 часа, че и повече ако е паднала батерията до около 10% - 15% примерно. 
За времето в което го ползвам, все си мисля, че преди въпросното време за зареждане, не беше чак толкова дълго (не съм го засичал с точност) 
Но макар и да не обръщам голямо внимание на подобни неща, това в случая ми направи впечатление и в момента времето за заряд ми е да кажем около 5 часа, при изтощена батерия на около 10, или 15 процента!
Цитирай
#9

Точно същото като при мен. За около 2ч се зареждаше от 12-13%, а сега са му нужни мнооооого повече. За 5ч вчера от 0%, понеже я оставих да се разреди батерията на макс, стигна до около 50%



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#10

Не е нормално входящото напрежение да е по-малко от 5 Волта, пробвал ли си с с друго зарядно?
Цитирай
#11

Мда и с друго зарядно и с друг кабел и все тая. Остава само с др батерия да тествам или др захранваш блок. За това търся някой от Пловдив който ще се съгласи да му разглобя телефона за тест и разбирасе трябва да не е в гаранция



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#12

И аз пробвах със зарядното на жената от Леново П70, същата работа - 5 часа заряд, а Леновото си се зарежда къде за по-кратко време с аналогична по големина батерия.
Странното е, че не е имало скоро ъпдейт, че да търсим причина в него.
Цитирай
#13

Проблема не е в софтуера. При ме се случи от раз. На еди ият ден всичко е Ок на другия греда. Сега като се замисля най дерта ще е в захранващия блок. Като отворих телефона батерията е с нормален вид. Не е издута или деформирана.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#14

(2019-03-30, 17:52:55)hapi6 написа:  ...Ако случайно има някой от Пловдив с Redmi 5 Plus, който е съгласен само за тест да разменя батериите за 5 мин ще съм много благодарен да знам дали да си купувам нова...
Аз съм от Пловдив (около Пловдив) и бих ти помогнал, но как смяташ да смениш батериите при условие, че телефона не е разглобяем?

П.П. Аз използвам оригинално зарядно на Хуавей и даже ми включва функцията "бързо зареждане". Функция, която не се активира с оригиналното зарядно на телефона.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1534329

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#15

Няма такъв телефон който да не се разглобява колега,какм иначр биха сменили определени компоненти в него. Всички се отварят. На нашия отзад е алуминиев капак с пластмасови краища и се сваля лесно капапа.
А под не разглобяем се има предвид това, че не е като старите при които ти си сваляш капака и имаш достъп до батерията и при които за да си сложиш картата трябваше да се свали батерията.
Разглобява се точно за 5мин целия. По скоро първо бих тествал да разменя захранващия блок че батериите са с едни ленти залепени



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#16

Тествай със захранващия блок, щом е по-лесно. Ама на двама да се случи един и същи проблем, е странно. Не е от софта, защото 5+ не е ъпдейтван от месеци, за стабилен ROM говоря. Да не сте с някои developer ROM?. Друго остава, да е фабричен дефект, проявяващ се след дълго ползване.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#17

Ами не е софт на 500% защото товасе случва от около 5 дена насам . Аз съм със стабилен колегите незнам. Възможно е и да е някакъв фабричен дефект.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Одеве като се позамислих за мен и батерията отпада като проблем . Ако имаше проблем в нея щеше да се разрежда по бързо , щеше да изключва доста по рано от 0% около 20-30% даречем . А тя реално само се зарежда бавно , консумацията на телефона е същата и разреждането на батерията е нормално . Остана захранващият блок , който се надявам скоро да изтествам и ще споделя инфо за развитието на проблема за да може и други с подобед да знаят как да го решат .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#18

След като си го разглобявал , разкача ли батерията за повечко време?
С друго зарядно мерил ли си тока и напрежението на зареждане.
За два часа не е нормално да се зареди от 0 до 100% твоя телефон според мен. Нямам такъв , но нека имащите да си дадат мнението. Не казвам ,че се заблуждаваш просто се мъча да си го обясня това ниско U=3,9. При това напрежение и за 50 часа не би могла да се зареди батерията ти до 100%. Извинявай, не искам да те засегна, но бъркаш с измерванията.
Цитирай
#19

(2019-04-01, 17:34:36)redsys написа:  След като си го разглобявал , разкача ли батерията за повечко време?
С друго зарядно мерил ли си тока и напрежението на зареждане.
За два часа не е нормално да се зареди от 0 до 100% твоя телефон според мен. Нямам такъв , но нека имащите да си дадат мнението. Не казвам ,че се заблуждаваш просто се мъча да си го обясня това ниско U=3,9. При това напрежение и за 50 часа не би могла да се зареди батерията ти до 100%. Извинявай, не искам да те засегна, но бъркаш с измерванията.

Батерията беше разкачена около 30 мин. На следващият ден я оставих да се разреди до 0,след това зареждането и отне повече от 13ч. С друго зарядно и друг кабел стойностите са същите. За около 2-2.10ч се зареждаше от 15% до 100%.
С ниското напрежение и макия ток се зарежда от 15% до 100% за 9-10ч



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Когато всичко беше Ок със зареждането стойностите бяха 1800мА при батерия от 4000мА за малко над 2ч е напълно в рамките на нормното да се зареди напълно от 0



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#20

(2019-03-30, 17:52:55)hapi6 написа:  ...Ползвам едно приложение Ampere което отчита подаденото напрежение и и ток към устройството и съответно и разхода на такива...
Ето какво Ampere показва при мен докато зареждам телефона си.

[Изображение: 882749.png]

  Аз нищо не разбирам от тези числа, но на някой от Вас може да им говорят нещо/ Само да напомна, че ползвам "фаст чардж" зарядно (https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1534329).

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#21

Тези данни доказват наблюденията на колегата hapi6 . Вероятно има проблем в платката за зареждане или в батерията.
Цитирай
#22

(2019-04-01, 19:17:07)redsys написа:  .....
T.е. и аз имам проблем с батерията, така ли?

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#23

На приложението съм сквонен да вярвам на 95% понеже е засичано с физически уред в сервиза от който купувам частите когато ремонтирам телефони .
Напрежението ми направи впечатление, че пак не е 5V и тока би трябвало да е по голям предвид че си с бързо зарядно .
При мен стойностите бяха по големи (по спомен разбира се ) с оригиналното бавно зарядно , така че не е изключен варината и твоят захранващ блок да се е предал . Като се видим ще се разбере

Ето и моите показания. В случая съм с друго зарядно в момент не с оригиналното, но разлика няма[Изображение: 04d4b0106883ccf4f364e0499fbb679a.jpg]



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#24

(2019-04-01, 19:42:49)зенит-е написа:  T.е. и аз имам проблем с батерията, така ли?

Не...... при теб всичко е наред.

  Колега hapi6  , това  е напрежението на батерията, ако нямаш USB tester трудно ще измериш напрежението на захранване по време на заряд.  
Цитирай
#25

Нямам такъв тестер, но планирам да си закупя такъв, че ще ми е полезен и за напред.
Иначе май си прав за напрежението че е на самата батерия, а не това с което се зарежда в момента.
Колкото до колегата не е изключено и той да има дерт с бързо зарядно би трябвало тока на зареждане да е по голям според мен, но може и да съм в грешка



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)