Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 Lite - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Huawei-Nova-4e-bg.jpg]

Huawei пусна и последния представител от серията P30. Новият P30 Lite не бе показан по време на презентацията на своите по-големи събратя в Париж, но това не е особена изненада с оглед на досегашната практика на китайската компания. При параметрите няма никакви изненади спрямо предварителните информации. Както знаем от Huawei дори официално потвърдиха, че P30 Lite е практически ренбрандиран Nova 4e и съответно и хардуерът е познат от другия модел. Той включва чипсет Kirin 710, 4 GB оперативна памет и 128 GB памет за приложения. На отделни пазари ще се предлага и вариант с 6 GB RAM и 128 GB памет, но за момента тази модификация е потвърдена само за Филипините и не е ясно дали ще е налична в Европа. Основната камера е тройна и предлага сензори с резолюция 24, 8 и 2 мегапиксела. Първият от тях е основен, вторият е с широкоъгълна леща, а третият отговаря само за дълбочинната информация. За селфита потребителите ще имат на разположение отделна 32-мегапикселова камера, която е разположена в прореза на 6.15-инчовия LCD дисплей. Екранът е с резолюция 2312 x 1080 и леко необичайно съотношение, което е някъде по средата между 19:9 и 19.5:9. Батерията е с капацитет 3340 mAh и поддържа бързо зареждане през USB-C порта. Доставките на смартфона ще започнат на 10 април, а неговата цена в Канада е 429 канадски долара, което прави 285 евро. Очакванията са в Европа да видим сходни оферти от страна на Huawei.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Грешка Blush

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#3

С риск пак да ми скочат всички фенове на марката почти нищо ново и впечатляващо спрямо Mate 20 lite

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#4

(2019-04-13, 15:18:54)tonus написа:  С риск пак да ми скочат всички фенове на марката почти нищо ново и впечатляващо спрямо Mate 20 lite

Ами... До някъде дизайна.. Заради капковидния Прорез и лекото подобрение в камерата.. Но според мен с абсолютно нищо не превъзхожда mate 20 lite.. И ако има разлика в цената повече от 100 лв не оправдава покупката му
Цитирай
#5

Точно това ми е мисълта нов модел-висока цена, реално нищо ново до като на "стария" цената пада и става по-изгоден за покупка.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#6

Huawei P30 Lite вече се продава в България за 729 лв. без договор. Засега само Теленор от операторите обяви, че започва продажбите. Очаква се обаче до десетина дни P30 Lite да се появи навсякъде: http://nixanbal.com/huawei-p30-lite-vech...ez-dogovor

 
Цитирай
#7

Тези са ненормални кой ще даде 730 лв за този телефон с характеристики като на mate 20 lite и honor 8x, по скоро бих ги дал за Р20 и той се върти някъде около тази цена
Цитирай
#8

200 лв. Разлика за mate20 lite и p30 lite не е никак оправдана според мен цената му трябва доста да пада.. Иначе винаги бих избрал mate...
Цитирай
#9

То и Р20 lite тръгна с висока цена а сега в продавалника се намира за около 250лв
Цитирай
#10

Телефона е напудрена версия, на p smart 2019. Само в камерите е разликата, ако не се бъркам.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#11

Huawei P30 Lite може да се намери вече и в предложенията на A1 и Vivacom, както и в свободна продажба в Технополис, Техномаркет, Zora и партньорите на дистрибутора Polycom на препоръчителна крайна цена от 729 лв. Смартфонът се предлага в три цвята - синьо (Peacock Blue), черно (Midnight Black) и бяло (Pearl White).

 
Цитирай
#12

Здравейте, от един час съм собственик на телефончето. На първо четене за парите си е доста добра покупка. Закупен от А1, черен, според плана ми, ми излезе на доста добра цена. В процес съм на разучаване .

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#13

Честито.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#14

Току що получих и първия ъпдейт вече. Оптимизация на камерата и секюрити.
Телефончето се държи много добре. Докарвам го до около 6часа екран. За този си клас камерата прави забележителни снимки. Без допълнителни настройки, използвам само AI настройката.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#15

Камерата на телефончето на дневна светлина се справя доста добре, но незнам как да кача снимки.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#16

Обмислям да заменя с9ката ми за п30 лайт... заслужава ли си ?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Не си заслужава, като се има предвид, че минаваш от висок клас към среден.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Ами да ми е честит п30 лайта. Продадох с9 и преподписах с оранжевите и телефонът ми излезе доста евтино. За сега не усещам, че съм с телефон среден клас. Сега ще разбера дали Хуауей са толкова добри.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Много "подходящ" момент си избрал да минеш на Huawei  Rolleyes

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#20

Каквото стане. Не съм роб на телефоните. Като не става за нищо освен ало ало, ще го дам на баба ми е това е. То много работи се пишат, но колко от тях ще станат реалност, не се знае.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#21

Чак да не става за нищо, няма да е, но си е неудобство да трябва да теглиш приложения от знайни и незнайни места. 
За актуализации на софтуера забрави, само секюрити ъпдейти, и то не се знае до кога. 
Абе със сигурност не бих си взел Huawei в този момент.
Не че и иначе съм мислил да си взимам де  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#22

(2019-05-20, 18:04:43)ivan_vylka написа:  Чак да не става за нищо, няма да е, но си е неудобство да трябва да теглиш приложения от знайни и незнайни места. 
За актуализации на софтуера забрави, само секюрити ъпдейти, и то не се знае до кога. 
Абе със сигурност не бих си взел Huawei в този момент.
Не че и иначе съм мислил да си взимам де  Smile
Всеки си знае. Ако стане тази работа, ще си имам едно на ум и ще ти кажа: колега, ти беше прав

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Айде и тука тъпотии. Абе хора, ъпдейти на Андроид ще има. Андроид е свободен софтуер. Няма да има Google play, за бъдещи модели, евентуално. Ако рижко не клекне, щото и на ZTE се ежеше.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#24

AOSP е свободен софтуер. Android като сега познатата операционна система в Huawei е съвсем друго.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#25

Това е батерията след първия ми ден с телефона. Изключително доволен съм. [Изображение: 8ca228e598cc828c05542e85c14f5a13.jpg][Изображение: f8a68955df7d664bcf92bcdd938d0b9d.jpg]

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)