Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 Lite - Лични впечатления и коментари

Да.... а на заключен екран цент не ме вълнува какъв ще е тапетът. Някой друг дали ще може да помогне? ....Отказвам да повярвам, че телефон 2020-та година няма опция, която Сони Ериксона ми преди 15 години имаше.............
Цитирай
Аксесоари

Няма такава опция, Huawei добавиха да се сменят тапетите на заключен екран и после и другите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Ако те устройва опитай с външно приложение, поне така излиза в настройките на HD Wallpaper Pro, че могат да се сменят в определен интервал от време.
[Изображение: 73c9ebd91268c19c3b694fd34f4db3b8.jpg]

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Благодаря за отговорите, пичове! Чудно от какъв зор пък от Huawei са махнали толкова бейсик опция... чак ми станах интересно и се разрових. Според някакви слухове, от мярка за сигурност. С това сменяне на тапети автоматично, имало по-голям шанс да ти хакнат телефона. whatever... свалих си приложение за тапети. Върши отлична работа и не насича или да създава проблеми към момента. Втори ден вече съм с него и съм доволен. За да не е безсмислен коментара ми, ето го - Wallpaper Changer качено от j4velin, който има интерес. 
Остава въпросът с хоризонталанта подредба на минимизираните приложения.. дали има начин да ги наглася вертикално или Huawei са отрязали и тази опция?!
Цитирай

За съжаление тази опция която търсиш е няма. Поне досега телефоните които съм ползвал на Хуавей винаги е било хоризонтално.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

Здравейте,искам да закупя Huawei p 30lite.Знаете ли дали  е така:варианта с 4/64 памет(примерно в Емаг)е с основна камера 24mpx,а 4/128 с 48mpx?Ще се купува от България емаг или техноверига със сигурна гаранция.Информацията с камерите в двата варианта е противоречива в различните описания,затова се обръщам към вас.Благодаря предварително
Цитирай

Ето от инфо от сайта на хуавей https://consumer.huawei.com/bg/phones/p30-lite/specs/
Цитирай

В сайта  на Хуауей е версията 4/128(там ми е ясно че е 48 МП),в сайта на емаг при ревютата(коментарите) пише че е орязана задната камера на 24МП при вариант 4/64 и в описанието го пише(но пък пише, че предната в описанието е 32,а не е вярно),искам да съм сигурен че е така,защото на Черния петък тази версия може да излезе по-евтино(а държа на камерата).Половината сайтове за 4/64 пишат че е 48,другата 24.Според мен в Емаг е 24,защото има коментари на хора купили го и така казват 1-2ма човека),но искам да съм сигурен.Може да ги питам по телефона,защото другите опции за купуване от магазините общо взето са с голямата памет
Цитирай

Виж го как снима на живо, надявам се не мислиш че 48мпх наблъскани на толкова малка площ, дават предимство на сензора? Всичко е софтуерна обработка след заснемането. Другото са маркетингови трикове на производителите. Ако ти допадт снимките на 24мпх вариант, и е изгоден, взимай го и си свиркай. Поздрави.
Цитирай

Main Camera - Triple

в gsmarena си пише:

48 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
8 MP, 17mm (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (depth)
or
24 MP, f/1.8, (wide), PDAF
8 MP, 17mm (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (depth)

явно в EMAG продават вторият вариант
Цитирай

Да,явно наистина е така(24мпх),явно ще се гледа по-голямата версия стига да няма драстична разлика в цените,те към момента и двете версии в Емаг са на еднакви цени,ще видим след намаленията,в най-лошия случай ще излезе 360 в Технополис с очакваното 10процентно намаление там(4/128 версията)
Цитирай

(2020-11-08, 10:23:05)osil написа:  В сайта  на Хуауей е версията 4/128(там ми е ясно че е 48 МП),в сайта на емаг при ревютата(коментарите) пише че е орязана задната камера на 24МП при вариант 4/64 и в описанието го пише(но пък пише, че предната в описанието е 32,а не е вярно),искам да съм сигурен че е така,защото на Черния петък тази версия може да излезе по-евтино(а държа на камерата).Половината сайтове за 4/64 пишат че е 48,другата 24.Според мен в Емаг е 24,защото има коментари на хора купили го и така казват 1-2ма човека),но искам да съм сигурен.Може да ги питам по телефона,защото другите опции за купуване от магазините общо взето са с голямата памет
Не знам каква връзка и RAM и вътрешна памет с камерата,но можеш да отидеш до технополис поне да видиш на място,там с каква камера са и да я тестваш.То проблема не е че е 24 MP ами каква камера е сложена.На P30  е 40 MP.
Цитирай

(2020-11-08, 12:42:12)DoryanY написа:  Не знам каква връзка и RAM и вътрешна памет с камерата

Няма връзка. Най-вероятно камерата с по-малко мегапиксели е била използвана в по-първите версии на p30 lite
Направиха много версии и объркаха хората. Тия E-та които ги слагат след lite на някои модели са също орязани версии
А има и p30 lite new edition, както и p40 lite има вариант с 5G, който е с друга визия отзад
Цитирай

https://m.emag.bg/smartfon-huawei-p30-li...escription

https://m.emag.bg/smartfon-huawei-p30-li...no_results


Това са вариантите в Емаг,не знам каква е връзката с паметта,но в описанието има разлика в камерите(версиите в техноверигите са 4/128 с 48мпх),може и модела да е орязан,не споря че щом е с малко памет трябва задължително да е с по-слаба камера.
Цитирай

Аз съм с модела 4/128, задната камера е 48, предната е 24. Ако те интересува нещо друго питай.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

(2020-11-08, 18:12:34)carden написа:  Аз съм с модела 4/128, задната камера е 48, предната е 24. Ако те интересува нещо друго питай.

Ами може да споделиш с две думи как е телефона-камера,батерия,ровене в интернет,разговори(игри не се играят).Ще се преминава от huawei p9lite(4 години е жена ми с него)и предполагам ще и е ок(xiaomi-тата и идват големи).Също така имаш ли сравнение с honor 20lite(мисля че го има в профила ти) и най-вече задна камера и видео  между двата модела(дали huawei е по-добър от двата) и нещо друго ако се сетиш
Цитирай

Телефона го ползвам предимно за телефония, интернет. Като цяло вече година и повече съм пре доволен. Екран правя по около 6 -7 часа. Снимки можеш да погледнеш на 1 и 2 страница в темата, доста добре се представя камерата, аз и не търся повече. Хонора е на жена ми телефона, той също прави прилични снимки, но П 30 лайта са с една идея по добри.
А, и от време на време гледам някой друг мач. Като цяло на мен това което предлага телефона ме задоволява.

 Huawei P40 pro+    512GB black
[-] 1 потребител изказва благодарност на carden за това мнение:
  • osil
Цитирай

А за да се ползва официалния сервиз на Хуауей откъде е добре да се купи:от техноверига е ясно че е ок,в Емаг от директния търговец в Румъния ли отиват или може да го занесеш в сервиза на Хуауей.В Озон как е ?И последен вариант от онлайн магазините тип Офисите,allgsm...ще го ремонтират ли в официалния или може да са някакви ментета или да не важи гаранцията.Понеже бюджета ми е около 300лв,ще търся най-изгодния(близкия) вариант(примерно сега е 350 в Емаг вместо 400).В същото време не искам да рискувам с гаранцията и качествата на телефона
Цитирай

А, защо не провериш при мобилните операторите на каква цена излиза с абонамент.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

Няма huawei p30lite в А1,P40 lite няма гугъл,Xiaomi-тата идват големи-за жена е ,не и са удобни(други марки за този бюджет не искам),нямам полза с оператор-колкото намаление стане по празниците,толкова...ако трябва ще дам някой лев отгоре
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)