Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 - два въпроса
#1

Здравейте,
нов съм, както се вижда, та имам няколко въпроса.
От скоро ползвам осмицата и не разбирам няколко неща:
1. Появявя се една черна рамка/контур около белите цифри на часа на clock уиджета, което стои адски грозно. При рестартиране на телефона черната рамка изчезва, но кликна ли уиджета се появява веднага. Подобен черен контур се появява около текст в някои менюта и не мога да разбера това проблем на уиджета ли е, на темата, на лаунчера или е заложено в софтуеъра на телефона? Същия външен лаунчер и уиджет ползвам на Huawei nova, но там такъв проблем няма. Настройки за премахване на този черен контур никъде не намирам. При вас има ли такъв проблем?
2. При входящи обаждания на някои снимката излиза на целия екран, на други не - грозен бял екран с една малка снимчица. Това как се настройва? С другото китайче и такъв проблем нямам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Дай снимка, да не си активирал случайно high contrast?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#3

Здравей. Има толкова версии на софтуера и толкова лаунчери и толкова уиджети, че никой не може да ти помогне. Това с контура явно е някъв бъг, а снимката може да се появява от различни акаунти на отсрещния или ти да си му я задал някъде (например вайбър). Нищо чудно, ако миуи намира няколко снимки да показва една и да се сбъгясва и да я показва на бял фон
Цитирай
#4

(2019-04-01, 08:22:36)zviara написа:  Дай снимка, да не си активирал случайно high contrast?
Да първоначално бях, но след това го смених на automatic и този ефект продължи. Сега го настроих на Standard, но не знам това меню работи ли изобщо, защото сега откривам ,че и цветната температура не мога да настройвам. Не реагира нито на cool, нито на worm. С последния ъпдейт съм 10.2.3.0 peamixm, ако това има значение.
Що се отнася до снимките, свалих си контактите от Гугъл акунта заедно със снимките и друго не съм правил, на едни снимката излиза на цял екран, на други не. Не съм се задълбочавал повече, защото бях останал с впечатление от други коментари, че на MI 8, а май и на други модели от тази марка, по принцип не излиза снимка на цял екран при входящо повикване. При вас как е?


Ха, намерих решението на проблем N1 https://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=370704
Контраста е бил решението, но не в менюто Contrast and color, както мислех, а в Additional settings.
Благодаря много за помощта.
Цитирай
#5

(2019-04-01, 17:57:29)to4kata написа:  на MI 8, а май и на други модели от тази марка, по принцип не излиза снимка на цял екран при входящо повикване.

Няма такова нещо. При покупка на нов телефон, действително снимките излизат в едно малко прозорче на бял фон. Предполагам Гугъл не ги архивира в пълен размер. След като прехвърля папката със снимките в новият телефон и след това асоциирам съответният контакт с пълната снимка от галерия, коректно излиза на цял екран при входящо повикване.


Цитирай
#6

Второто гнездо за сим картата може ли да се ползва за мемори карта?

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#7

Не.

Sent from my LM-G710
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)