Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honor 8x: Default calling SIM ...
#1

Здравейте,

Имам въпрос, свързан с използването на две SIM карти.
Та опциите в настройките за избор на SIM са три при мен (JSN-L21 8.0.2.136):
  1. Not set = винаги пита дали да набере през SIM 1 или през SIM 2
  2. SIM 1 = винаги набира през SIM 1
  3. SIM 2 = винаги набира през SIM 2

Има ли някаква възможност да настроя SIM 1 да е по подразбиране, но да мога да набирам и през SIM 2 без да променям настройките?
Или пък да направя предварително връзка между SIM и Contacts?

Не питам за ползване на външни програми, а по-скоро дали има настройка, която пропускам.

Благодаря ви предварително!

Поздрави,
Иво
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз установих този проблем. На предния ми телефон, макар че SIM 1 ми беше за набиране по подразбиране, имаше възможност като се задържи пръста върху даден контакт и излизаше меню в което можеше да се избере с коя карта да се избере тоя контакт.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#3

Здравейте, извинявамсе че пиша в тази тема, но ненамерих опция за пускане на нова.
Въпросами е, някой свързвалие телефона с телевизора, чрез Wi-Fi Direct, защото аз неуспях, телевизора ми поддържа тази функция, сдвоявам устройствата, но немога да споделя никакъв файл от телефона към телевизора.
Цитирай
#4

Здравейте,

Официалният отговор от техн. поддръжка потвърждава липсата на Smart опция, което прави работата с две карти много неудобна:
"...ако желаете може да настроите опция за ползване на само едната СИМ карта. Ако е в положение на подразбиране при всяко обаждане ще Ви пита от коя карта желаете да проведете обаждането. Устройствато не разполага със "Smart" option..."

Това, а и още някои други недостатъци ме доведоха до решението да заменя телефона с друга марка.
Накратко, смятам че хардуера и дизайна на Honor 8X са на изключително ниво в този ценови клас.
Но SW го прави неудобен за бизнес употреба (лично мнение). 

Благодаря за споделените мнения от всички тук!

Успех,
Иво
Цитирай
#5

На обновилите до 9, има опция да се избира с коя карта да набере,
Задържате върху зелена слушалка кратко и плъзгате на ляво или дясно.
Цитирай
#6

То по същия начин става и при Орео
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)